Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Mit adjak a húsvéti locsolásér...

Mit adjak a húsvéti locsolásért a barátomnak?

Figyelt kérdés

Mi még őrizzük a hagyományt..és húsvét hétfő előtti vasárnapon húsvéti bál lesz ami átnyúlik hétfőre.. hajnalban pedig tuti megkapom a szódás locsolást.. és ugye ezért kap valamit a fiú..de főzni meg mittomén nem lesz időm..

Arra gondoltam, hogy egy liba tojást kézzel, temperával kifestenék.. de milyen mintát?

Esetleg más pár 100ft-os ötlet?:)

14/l



2013. márc. 16. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A hagyományos írott tojások a legszebbek. Itt, alább leírva, hogy kell. Talán találsz valahol kézműves foglalkozást, ahol segítenek? Vagy az iskolában együtt készíthetnétek -kérdezd meg a rajz-tanárt.

[link]

2013. márc. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A temperás festés csak azért problémás, mert fog a festék,akkor is ha már megszáradt.

Ragassz a tojásra apró gyöngyöket, csillámport.

Fess rá viasszal.

2013. márc. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2013. márc. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
a rajztanár utál.. nem beszélek vele. xd
2013. márc. 16. 21:53
 5/12 anonim ***** válasza:
Na tessék. Akkor próbáld meg egyedül, vagy barátnőkkel a mintákat, amiket küldtem. Ez a világtojás és a felosztása: a teremtés. Minden nép teremtésmítosza hasonlóan tud erről: Egy világtojás volt- amely ketté vált (a Teremtő szavára) és lett belőle ég és föld. Majd tovább osztva a létesültek gyönyörű világa: a Nap, a Hold, a csillagok, a fák., a virágok, a bogarak, a madarak. És mi emberek, akik erről az Egységről tudunk és szívünkben (és munkáinkban, alkotásainkban ) újra egyként éljük meg.
2013. márc. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Vöröshagyma héjával is lehet tojást festeni, és nagyon egyszerű. Szedsz apró levelű virágot, vagy mondjuk a petrezselyem levelét, vagy bármilyen más apró levelet. Vöröshagyma gondolom van otthon, annak leszeded a levelét, jó ha már most elkezded gyűjteni. Fogsz tojást, lehet főtt, vagy kifújt is, de azzal vigyázz nehogy eltörd. A kis levelet amit rá szeretnél tenni, vizezd be, hogy rátapadjon a tojásra - amit előtte jól megmostál, hogy tiszta legyen. (meg száraz is, hogy rajta maradjon a levélke). Veszel egy darab nejlonharisnyát, és rászorítod, majd a végét nagyon erősen összecsomózod, vagy cérnával rákötöd - ebben jó, ha segít valaki vagy kötni, vagy fogni. Azért fontos, hogy szorosan rá legyen húzva, mert ha alámegy a festő/főzőlé a levélnek akkor ott is befogja és nem ezt szeretnénk... Forró vízbe beleteszed a hagymahéjakat, ha nagyon sokat teszel akkor nagyon sötét barnás-sárgás lesz a tojás színe, ha kevesebbet akkor értelemszerűen halványabb. Együtt is főzheted a tojásokkal a leveleket vagy beáztatod a vízbe. A lényeg, hogy ellepje. Pontosan nem tudom meddig kell áztatni, de egy pár órát biztos, tedd félre. Mikor letelt az idő, kiveszed, levágod róla a harisnyát és ha sikerült, akkor ahol a levélkék vannak ott fehér (vagy sima tojás-színű) -nek kell lennie. Szárítsd meg és bekenheted egy kis olajjal, hogy szép csillogós legyen. Szerintem nagyon alap diszítés de olcsó és egyszerű, én is ezt fogom elkészíteni.
2013. márc. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2013. márc. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én a vidéki rokonaimtól tanultam gyerekkoromban : gyertyaviaszt melegítünk, és kihegyezett gyufaszállal mintákat rajzolunk a viasszal a tojásra...

Ezután piros festékben megfessük a tojásokat és végül ledörzsöljük a tojásokról a viaszt (melegített rongyokkal vagy óvatosan gyertya fölött melegítve a tojást)...


Pont ilyen szépeket tudsz csinálni ezzel a technikával, mint amiket a képen látsz :

------------------------------------------

[link]

------------------------------------------

2013. márc. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó ez tetszik! :)
2013. márc. 16. 22:17
 10/12 anonim ***** válasza:

Dobj egy csókot, ha ott jársz a Keletiben!

( http://www.youtube.com/watch?v=fvBputjDy0w) xD

2013. márc. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!