Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Illik anyumnak Karácsonyra...

Illik anyumnak Karácsonyra lábast venni? Más ötlet?

Figyelt kérdés

Anyum 72 éves. Sok régi fazeka, lábasa van, de azok ilyen nagyon régi fajta, piros, zománcozottak. Nem nagyon jár el otthonról, viszont főzni szeret, gyakran.


Kapott már tőlem jó minőségű serpenyőket, meglepődött rajta, hogy milyen jó őket használni.

Most egy kb. 12.000 Forintos Berlinger Haus lábast szeretnék adni neki, de attól félek, hogy már úgy fogja érezni, hogy ezzel lekicsinylem a meglévő edényeit.


Más konyhai eszközökre van ötletetek, amit ilyen tipikus 30-40 éves konyhai készletek leváltása esetén először ajánlott lecserélni?


2020. dec. 14. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Robotgépe van?

Egy ilyen késes aprító nem őrült összeg, és iszonyú sokmindenre lehet használni. Én azóta szeretek linzertésztát készíteni, amióta van ilyenem. egy perc alatt összemorzsolja a vajat a liszttel, aztán hozzádobom a tojást, cukrot és még egy fél perc - kész.

Az összes krémlevest ezzel csinálom, nyers zöldséget ezzel aprítok, és... és... és...

Szokott lenni akcióban (pl. Spar) 8-9 e ft környékén.



[link]

2020. dec. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet a jó minőségű lábas. Meg is magyarázhatod neki, hogy tudod, hogy a régiek a szívéhez nőttek, de minden háztartásban előfordul, hogy egy-egy lábas leég vagy megsérül a zománca, akkor már nem ajánlatos használni. Ha szeret főzni, szerintem örülni fog. Keverőkanalak is mindig jól jönnek, meg kiszedő lapátok. Amit én nagyon szeretek, az a szilikonos fogókesztyű, mert nem forrósodik át úgy, mint a textilek, és az egész kezet védi.
2020. dec. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16%
Én fűszertartót vettem neki🤣
2020. dec. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó ajándek lenne
2020. dec. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet anyagilag áldozni a konyhai eszközökre, mert ég és föld a különbség a drága és az olcsó között és sokan nem cserélik le a leharcolt dolgokat, különösen idősebbek, mert bennük még él az, hogy amíg nem esik molekuláira, addig "jó" és kár kidobni vagy nem engedhetik meg maguknak, hogy tízszer annyiért vegyenek meg valamit vagy nem hiszik el, hogy megérné. Simán adtunk már nagyszülőknek méregdrága és éles késeket, először néztek, hogy mivan, aztán hónapokon át hálálkodtak, hogy végre normálisan tudnak vágni az öreg és erőtlen kezükkel is. Vagy vettem egy jó kuktát édesanyámnak, így végre kiszuperálta a több évtizedes alumínium kuktáját. Azt mondják, hogy mindennapi használati tárgyakat nem illik ajándékba adni, de szerintem ezeknek van egyedül értelmük, minden szempontból. A nagyszülők példája azt bizonyítja, hogy ha egy ajándékról az ajándékozott jut eszébe az illetőnek, akkor egy naponta többször használt jó minőségű késről naponta jutunk eszükbe. :D Míg egy dekorációt úgy megszoksz, hogy pár év múlva azt se tudod már, honnan van az a hatszázadik porfogó. Vagy egy könyvet elolvastál egy hét alatt és ennyi. Egy jó eszközzel pedig évekre, évtizedekre örömtelivé varázsolsz egy feladatot - pl. főzés.
2020. dec. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!