Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » 10-es skálán mennyire égtetek...

10-es skálán mennyire égtetek ki a karácsonyi stressztől és attól, hogy november óta az emberekre erőltetetik ünnepi készülődést és hogy mindenkinek nagyon qva boldognak kell lennie?

Figyelt kérdés

2020. dec. 24. 23:10
A kérdező szavazást indított:
10. november óta stresszelek a rámerőltetet örömterrortól
9 stresszelek az ajándékozási f@ságok miatt
8 last christmas
7 csak decemberben eszméltem rá, hogy megint jön a veszekedés ünnepe
6 a mikuláskor már tiszta ideg voltam hogy mi lesz az ünnepi menü
5 egész lazán vettem az akadályokat de állandóan a szervezésenrugóztam
4. ha én dönthetnék akkro idén elmaradna a karácsony
3. egészséges stressz hogy jó legyen minden
2. online elintéztem mindent, de nem tudom hogy minden ide ér e időben
1. mindent online elintéztem ajándék, fa, kaja rendelés. minimális stressz,
23 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Borzasztóan stresszeltem az álszentségtől.
2020. dec. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt a nulla stressz. Mivel ugyan az a menü minden éven ezen nem kellett gondolkozni. Nem kellett ajándékok miatt sem aggódni, mert nem meglepetés volt. Nem költök nagy összeget rá amúgy, mert nem akarom hogy erről szóljon. Egyetlen dolog "zavart" csak bele a készülődésbe, az hogy nem találtam egy bizonyos dekorációt, de ezen se bosszankidtam sokáig, amúgyis az én hibám volt mert késő jutott az eszembe.
2020. dec. 25. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0, semennyire
2020. dec. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Mikor lesz Karacsony? Mar en is annyira varom :)
2020. dec. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Nekem nincs bajom vele, sőt kifejezetten szeretem a karácsonyi, sőt az összes téli ünnepet átfedő sürgés-forgást. Viszont a marketing ünneplést eléggé undorítónak tartom. Utálom, ha a cégek szeptember elején elkezdik szajkózni hogy vásárolj be, már akkor a téli ünnepekre, annak ellenére, hogy még majdnem félév van hátra addig.
2020. dec. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi szerencsére már novemberben megegyeztünk, hogy idén hagyjuk a francba ezt az egészet, nem ajándékozunk és csak szűk családdal ünnepelünk. Eddig minden évben szentestére pont ájultra dolgoztam magam az előkészületekkel, pedig korábban is kb. december 2. hetére az összes ajándékot átvettem (mindent online rendeltem évek óta, ez mégsem csökkentette a hajtást). Nagyon meglepő volt, hogy mekkora tehertől szabadultunk fel idén a döntésünkkel, nem is gondoltam volna! Nagyon örülök, hogy megtapasztalhattuk ezt, mert ezek után biztos nem fogunk többet résztvenni ebben a karácsonyi fogyasztói őrületben. Annyira jó volt esténként az adventi gyertyák fényénél nyugiban vacsorázni, közösen karácsonyfát díszíteni, azt enni, amit akarunk (nem halat). :) Étellel is feltankoltunk még időben, mert az aztán tényleg dilinyó, amit az emberek ünnepek előtt leművelnek a boltokban.

Számomra ez az Advent olyan volt, amiről mindig is álmodtam: valami szent várakozás, nyugi, meghittség, jó kaják. :) Korábban karácsony másnapján, amit - kipihenvén az egész "készülődés" fáradalmait - szinte teljesen átaludtam, mindig szembesültem vele, hogy na, ez az advent is úgy elszállt, hogy csak rohangálás és stressz maradt.

2020. dec. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Idén nem ajandekoztunk senkinek. Csak a gyerekek kapnak. Még novemberben vettünk egy Tv-t.. Úgy voltunk vele hogy, jó akkor ezt közösen a férjemmel kapjuk. Ezt adjuk egymásnak és kész le van tudva. Kislányunknak vettünk csak ajándékot. Rokon gyerekeknek mindent meg rendeltem online. De végül úgy döntött a család hogy nem találkozunk mégsem a vírus miatt. 😥😭Túl nagy a rokonság a család...nem kockáztatunk. Majd jövőre odaadjuk nekik, vagy el postázzuk egymásnak. A menü szinte minden évben ugyan az nálunk , sült kacsa és liba, párolt lila káposztával, aszalt gyümölcsök, krumpli püré. Mártások. Mézes kalács.. Ennyi. Ezen nem stresszelek. Szomorúbb vagyok hogy végül nem mentünk idén rokonokhoz és punnyadhatunk itthon a négy fal között a két ünnep között is. Utálom ha el múlik a karácsony és jön a szilveszter és annak is vége (utálom a szilvesztert.. nekem az olyan le zárás elmúlás hangulata van) szóval mindig olyan depis leszek utánna.. Nekem az hiányzik idén hogy össze gyűljön a család, menjünk szülökhöz, tesomekhoz férjem testvereihez. Gyerek sereg. Így kicsit olyan volt mint minden átlagos nap.3 asban. 24.e szép volt és meghitt így együtt, azt alapból 3asban szoktuk tölteni. Fát állítunk, jó a hangulat. Látni a kislányom arcát amikor kicsomagol, örül .. Az a legjobb. Együtt vagyunk, eszünk iszunk játszunk filmezunk. De utánna ha el múlik én full depi leszek. Minden ilyet nehezen élek meg amit várok aztán megtörténik és vége. Még a szülinapom is ilyen :D
2020. dec. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!