Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Számodra jó érzés karácsonyi...

Számodra jó érzés karácsonyi ünnepi ételt főzni a szeretteidnek vagy inkább teher?

Figyelt kérdés

dec. 19. 13:13
A kérdező szavazást indított:
Igen, szeretem megvendégelni a családot, jó érzés, hogy adhatok
Nem, egy kötelező, elvárt teher az egész
Régen élveztem, de mára már inkább fárasztó
37 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem fözni nekik, de nem fözök három lakodalomra valót, nem hajtom magam agyon, szép kényelmesen, megszervezve csinálom az egészet, Így én is élvezem az ünnepeket, ök is és nincs stressz
dec. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A szűk családi körnek főzök, ezt szeretem.
dec. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem, de nálunk csak kisebb család van - gyerekek, unokák, összesen 8-10 ember.
dec. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Számomra jó érzés.

De egyrészt mi nem vagyunk túl sokan (4 fő), így nem kell a belünket kidolgozni a főzéssel.

Másrészt mi karácsonykor több olyan ételt, sütit is készítünk, amiket máskor nem, így magának az elkészítésnek is van egy ünnepi, nosztalgikus hangulata.

dec. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a főzés a szeretetnyelvem. :)
dec. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak a szűk családnak főzök, ezért nem megvendégelésnek hívnám.

Néha fárasztó, hiszen szinte minden nap kell főznöm az év során, de karácsonykor sosem érzem tehernek.

Hozzátartozik az ünnepi hangulathoz.

dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó érzés. Mi is négyen vagyunk, illetve nálunk nincs is őrült habzsolás. Nem eszünk többet, csak jobbat, a sütit is folyamatosan készítem, nem egyszerre egy csomót. Jó érzés látni, hogy a családomnak ízlik.
dec. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig teher volt, de mostanában kezd inkább örömmé válni. (nagycsaládos anyuka)
dec. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi is csak 4en vagyunk, így túl nagy főzés nincs, de szívesen csinálom.

Év közben is így vagyok, muszájból sosem főzök, csak ha van kedvem is hozzá :) Így sosem megterhelő egy főzés

Szeretek leülni együtt vacsorázni, mert szinte már csak az az egy időpont van hétköznap, amikor együtt tudunk lenni. Karácsonykor pedig megadjuk a módját, mindenki szép ruhába öltözik, nem az otthoni melegítőbe ülünk asztalhoz :) Ezért ünnepi és különleges is egyben.

Szóval jó érzés karácsonyra főzni :)

dec. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
MINDIG teher számomra a főzés!
dec. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!