Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért üresedik ki napjainkban...

Miért üresedik ki napjainkban a karácsonyi ünnep elsősorban a vásárlások, illetve a kulináris élmények túlsúlyával?

Figyelt kérdés

#költekezés és az ünnap
dec. 20. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Na most még egyszer, ugyanezt, csak magyarul!!!
dec. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lefordítom: a kérdező szerint túl hangsúlyos karácsony kapcsán a vásárlás és az étkezés. Számára ezek nem értékesek.


Kedves kérdező, ebben van pénz. Ezért a cégeknek érdeke reklámozni, tolni. De csak akkor lesz számodra is ez a lényeg, ha hagyod. Dönthetsz másképp.


Olyan ez, mint a csecsemő tápszer. A szoptatás ingyen van. (Mára mondjuk a szoptatáshoz is kitaláltak hasznos segédeszközöket, meg a tápszerreklámban is elhadarják, hogy az anyatej a legjobb. Szerencsére divattá vált.)

dec. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Kinek üresedik ki? Neked?


Akkor ne vásárolj annyit, ne vegyél részt kulináris eseményeken.


Nekünk szép, békés, értékes karácsonyaink vannak, neked miért nem? Tudod, mindenkinek olyan a karácsonya, amilyenné teszi.

dec. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem nem üres szerencsére, csak a környezetemben ezt látom.

Túl hangsúlyos a vásárlás témaköre, és egy bevásárlóeseménnyé avanzsálódott a karácsony. Ez egy tendencia, mert ha nem az lenne nem lennének az üzletek ennyire hangsúlyozottan tele ebben az időszakban.

Ami nekünk a családban kell, azt az év közben is meg szoktuk venni, nekem ez nem ennyire súlyozott, hogy ekkor ennyi időt töltsek az üzletekben.

dec. 21. 08:59
 5/7 anonim válasza:
100%
Teljesen egyetértek a kérdezővel. Én például senkinek nem veszek semmit, és én sem szeretnék senkitől kapni semmit. Lehet ünneprontónak nevezni, de semmi értelmét nem látom, hogy haszontalan, felesleges kacatokkal halmozzam el a szeretteimet és ők is engem. Elegem lett már abból, hogy a rokonok felesleges lomokkal ajándékozzanak meg, közben én azon agyaljak, hogy milyen felesleges kacatot vegyek nekik. Se szeri se száma a használhatatlan kötött zokniknak, sálaknak, sapkáknak stb. amiket ajándékba kaptam és az életben nem vennék fel. Karácsony után diszkréten vihettem őket a használt ruhagyűjtőbe, vagy szórhattam a kukába. Mert lomokat raktározni se helyem se kedvem nincsen. Ennek most komolyan mi értelme van? A kajával ugyanez a helyzet. Nem hogy ennénk egy normális ünnepi vacsorát, hanem 30 fogás kell, aminek a fele ott romlik meg és megy a kukába. Bocsi az ünneprontásért, de én már falra mászok ettől az egésztől.
dec. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Miért üresedne ettől ki?
jan. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Amúgy most legutóbb 3 egymást követő napon nem voltak nyitva az üzletek. Min kell csodálkozni, ha az emberek bevásároltak az ünnepek előtt? Gondoljon már bele, aki ezen hőbörög, mégis mit csinálna az, aki nem egy önellátó farmon él, hanem egész életében boltból szerezte be a szükséges dolgokat? A karácsonyi ételek pedig a kultúra részei, szervesen hozzátartoznak minden ünnephez az ilyenkor tipikusan elkészített fogások. Szegényes lelkivilágról árulkodik, ha valaki szerint ez gáz vagy problémás, de az is lehet, hogy valami szektás írta ki a kérdést. Van pár antiszociális vallási szervezet, ahol tiltott az ilyesmi, talán a Jehova tanúi is ilyenek, passz, mindenesetre nem vall egészséges lelkületre, ha valaki látványosan szörnyülködik pl a Szentestére készített halas fogásokon meg bejgliken.
jan. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!