Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Amerikában ennyire más az...

Amerikában ennyire más az ünnepi időszak, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, aki az USA-ban lakik, vagy volt ott karácsony körül? Tényleg ennyire ki van díszítve minden, vagy ez csak az amerikai filmekben van így? 24-én gyakori, hogy nem a kis család, hanem baráti körök ünnepelnek együtt? Járnak misére éjfélkor? Hogy telik a következő két nap? Hogy telik a szilveszter? Mikor ér ott véget az ünnepkör? Január 6-val?

jan. 5. 13:30
 1/6 anonim válasza:
100%
Ez engem is érdekelne/)
jan. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Engem is :) szívesen eltöltenék egy karácsonyt New York-ban.
jan. 7. 10:56
 3/6 Avair2010 válasza:
0%
Engem meg nem édekelne, mert sokak szerint manapság már mindent lehet rá mondani, csak azt nem, hogy az igéret földje.
jan. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ez hogy jön ide? :) Nem politikai kérdés.
jan. 7. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyi a díszítés, mint Magyarországon egy plázában. Az emberek ilyenkor sokat utaznak a családjaikhoz, mert nagyok a távolságok.

A karácsony csak december 25-e. Az újév ugyanúgy január 1. De nincs két ünnep közötti leállás. A többi nap munkanap. Söt, aki karácsonykor szabad, az dolgozik újévkor és fordítva. Az ünnepkör január 2-án ér véget.

jan. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ott is szokás adventi vásárokba menni, egyáltalán mennyire jellemző ez ott? Szenteste szoktak együtt énekelni, misére járni?
jan. 8. 01:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!