Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Műfenyő vagy igazi fenyő?...

Műfenyő vagy igazi fenyő? Ezen megy a parázs vita a családban már órák óta.

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 23:29
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
72%
Nekem igazi. Az illata hozzátartozik az ünnephez nekem. Bár szerintem műfenyővel is jó karácsonyunk lenne... de ha már választani lehet, akkor igazi :)
2012. nov. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
55%
Én a műfenyőre szavazok a férjemmel. A nagymamám is arra már 10 éve. Anyukám a hagyományos fára, de csak azért, mert magasról tesz rá, mink van, ugyais a nővérem terroriz
2012. nov. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
45%
szóval a nővérem terrorizálja, hogy legyen igazi fa.
2012. nov. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
69%

Ha lehet választani, akkor igazi fenyő.

Sokkal hangulatosabb szerintem. Persze a tűlevelek hullajtása a velejárója, de mi ezt azzal kompenzáljuk, hogy kirakjuk a fenyőt az erkélyre és ott hullajthatja a tűleveleket. :)

2012. nov. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
73%

Ebből nálunk is volt kisebb vita régebben. :) Mert ugye a mű praktikusabb, olcsóbb megoldás, de nekem nem tetszik, nem szeretem a mű növényeket. Az igazit meg kivágják. Mondjuk fával tüzelünk (a zöldséget kitépjük a földből, a virágot leszedjük néha és a gazt gyomirtózzuk), úgyhogy szerintem nekünk erre hivatkozni elég képmutatás lenne, főleg, hogy ezeket a fákat erre a célra termesztik, ha jól tudom és nem suttyomban vágják ki valamelyik természetvédelmi területről.

A műfenyőnél még néhány fenyőágat is jobban el tudnék viselni egy vázában.

A vége az lett, hogy töves fenyőt veszünk, amit aztán kiültetünk és reménykedünk benne, hogy megmarad. :)

2012. nov. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim válasza:
60%
Több okból is műfenyő,ugyanis sokkal szebb, minden ág a helyén van,nem pereg,lehet drágább de 1-2 éven belül megtérül...arra a pár napra felesleges minden éven fát venni ezt csak 1x kell.
2012. nov. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim válasza:
81%
Én tavaly vettem, egy egész kis méretű élőfát, az ünnepek után, mikor már annyira nem volt fagyos a föld, kiültettük, meg persze, amíg bent volt egy nagy méretű virágládában, akkor is néha-néha meglocsoltuk a földjét. Idén már nőtt egy kicsit, de szerintem még jó pár évig tudjuk használni karácsonyfaként :)
2012. nov. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
74%

Igazi fenyő.

Lehet venni egy csomó helyen már úgy, hogy visszaviheted karácsony után és visszakapod az árának egy részét, ha a környezetvédelem a fő szempont.

2012. nov. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
46%

Mű.

Az év egyetlen napjták kinevezik a szeretet ünnepének és egy halott fa körül "örülnek" egymásnak.

Mű.

2012. nov. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim válasza:
27%
4.: Az alattatok lakók nagy örömére.
2012. nov. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!