Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Bécsben melyik a legszebb...

Bécsben melyik a legszebb karácsonyi vásár?

Figyelt kérdés
Igazából most mennénk Bécsbe először,szóval nem tudom,hogy milyen..(persze nagyon szép:D)Rákerestünk már és találtunk egy párat,de melyik a legszebb?Melyik téren van,vagy mi a 'neve'?És mennyire drága a magyar árakhoz képest?Előre is köszönöm a válaszokat!:)

2013. nov. 16. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Most megyek harmadszor (dec. 14-én), eddig 2 helyen voltam, a Maria-Theresien Platzon és a Rathausplatzon ( [link] ) Mindkettő gyönyörű, de a Rathausplatzra szavakat se találok, olyan szép!

Forralt bor, puncs, kakaó és társai 5 euróba kerülnek/kerültek, ebből 2 euróba kerül a bögre. Sült gesztenye (elég keveset adnak szerintem) az 9 euró. A Graben-en (sétálóutca, nem messze van a Maria-Theresien Platztól) van egy ajándékos bolt, ott volt olyan csoki (Mozartkugel),ami 14-15 euróba került... Szóval az árakat illetően lehet meg fogsz lepődni egy-két helyen :D

Ja, és a Grabenre feltétlenül menj el! Este nagyon szép! [link]

2013. nov. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek, szerintem is a városháza előtti vásár a legszebb. :)
2013. nov. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!:)
2013. nov. 16. 20:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Igeeen, a Rathausplatzi a legszebb! Könnyen meg fogjátok találni, ha úgy kb tudjátok, merre van, a boldog tömeg, a fények és a hangzavar oda fog hívni titeket :) elképesztően gyönyörű, nagyon karácsonyos!!
2013. nov. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi:)
2013. nov. 17. 11:45
 6/8 anonim ***** válasza:

a városháza előtti a legszebb, de a schönbrunni kastélynál is szép, csak az elég kicsi.

Ha csoportos buszos útra mentek, akkor a Mária terézi téren szoktak kiszállni és onnan kb. 5 perc.

a vásárlátogatás nem fogja kitölteni az egész napotokat, de a közelében van a parlament, a Burg, a Természettudományi Múzeum, stb. valamelyik még az időbe beleférne. Én már jónéhányszor voltam Bécsben, de még mindig nem láttam pár dolgot ami érdekelne.

2013. nov. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. nov. 18. 15:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hangulat szempontjából a schönbrunni a legszebb, a rathausnál iszonyú tömeg van, meg sem lehet mozdulni. A karlsplatz is hangulatos a károlytemplom díszlete előtt vagy a belvedere kastély előtti. Ezeknél koncertek is szoktak lenni. A puncs jelenleg 3,50 + 2 euro a bögre. Alkoholtól függően akár 4,50 is lehet egy puncs. Oda érdemes menni, ahol a legtöbben állnak sorba és alkoholos puncsot érdemes venni, mert az az igazi. Sajnos már ott is sok helyen aromás teákat használnak narancs és egyéb puncs címszó alatt. Ha valahol találsz barackpálinkás puncsot, akkor szerencsés vagy;-) Egy jó tanács: vigyázz az értékeidre.
2013. nov. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!