Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti hogy ünneplitek a karácsonyt?

Ti hogy ünneplitek a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Mi 22 vagy 23-án feldíszítjük a fát, 24-én este olyan 6 óra körül elmegyünk a templomba.Tavaly indulás előtt anya beszaladt valamiért.Persze a tesómmal tudtuk, hogy az ajándékokat tette a fa alá.És mire megérkezünk ott annak az ajándékok.Ti hogy csináljátok?

2013. nov. 28. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:

24.-én van a nagy ünnepi készülődés, főzés, sütés, fa díszítés stb. Általában már pár nappal hamarabb, ahogy a szüleim ráérnek munka mellett, van, amit megfőzünk, megsütünk. A mézeskalácsot pl. rendszerint hamarabb elkészítjük, hiszen az sokáig eláll, ráadásul 2 napi program nálunk, hogy megsütjük és kidíszítjük.

24.-én még amit kell megfőzünk, megsütünk, az utolsó simításokat is elvégezzük. A karácsonyfa díszítés után még jöhet egy kis porszívózás, seprés, hogy a lehullott tűleveleket eltüntessük.


Az ünnepi vacsora hal szokott lenni, de van, aki nem eszik halat, így anyukám mást is szokott sütni (pl. csirkemellett). 6 óra körül van az ünnepi vacsora, papám is nálunk is van Szenteste.

Vacsora után bemegyünk a nappaliba, átadjuk az ajándékokat, beszélgetünk, együtt vagyunk. Este hazavisszük papámat, aztán még filmezünk, vagy beszélgetünk, esetleg, ha olyan az ajándék, akkor kipróbáljuk.


25.-én reggel el szoktunk menni a templomba, utána a délelőtt folyamán szoktunk még esetleg sütni, mert délután vendégek érkeznek. Vagy csak sütit díszítünk, ez változó.

Ebéd után szoktunk egy kicsit pihenni, aztán mindenki el van egyedül. Ilyenkor olvasni, gépezni szoktunk.

Aztán késő délután szoktak jönni nagynénémék és keresztapukámék, ezt szerettem a legjobban meg a Szentestét. Ilyenkor mindig nagyon jó a hangulat, együtt van az egész család, átbeszéljük az elmúlt év eseményeit.

26.-án napközben változó, hogy mit csinálunk, délután mi szoktunk átmenni papámhoz, és anyukám testvéréékhez.

2013. nov. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Párommal ketten vagyunk csak.

23-án (idén végre megoldottam, hogy aznap szabadnapos legyek) nagytakarítás, elmegyünk megvenni a fát, meg még pár apróságot, ami hiányzik. Úgy értem a kajához, mert az ajándékokkal ilyenkorra már megvagyunk.

24-én felkelünk reggel (amikor jól esik, nem sietjük el a dolgot). Kávé, reggel stb. Aztán ha összeszedtük magunkat, nekiállunk még szépítgetni a lakást, felállítjuk és feldíszítjük a karácsonyfát, közben karácsonyi zene szól, finom illatú illóolajjal :)

Délután nekiállunk együtt a karácsonyi vacsorát megcsinálni, borozgatunk, vacsizunk, esetleg megnézünk egy karácsonyi filmet dvd-n.

25-26-án pedig a családot látogatjuk. Idén csak az én családomat, mert párom szülei külföldön élnek, és hozzájuk csak január elején tudunk menni.

De az én családom már önmagában kitesz annyit, hogy a 2 nap alatt 3 helyre kell mennünk. És nálunk mindegyik nagyon jó. Mindenki boldog, nincs vita (az év többi részében sincs), jól érezzük magunkat, eszünk-iszunk, nevetünk.

Egyik helyen társasjátékozás van, másik helyen "ki mit tud" szerűen mindenki fellép egy kis előadással meg ilyen nyalánkságok :)

2013. nov. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly még külön töltöttük a párommal, idén viszont más lesz a felállás :)


Mi arany vasárnapon feldíszítjük a fát együtt, 23án délután munka után átmegyünk a szüleimhez. 24-én ott kelünk, segítünk, feldíszítem a fát ott is és a nagymamámnál is, segítek a menüben, majd délután 4 körül megebédelünk, kávé süti stb majd ajándék bontás. Ez elmegy úgy 1-1,5 óráig (mert jól elhúzzuk, hogy mindenki izguljon) aztán közösen megnézünk valami kis bárgyú karácsonyi mesét :)

25én reggel útnak indulunk a párom édesanyjához, nála töltjük a Karácsonyt, majd 27én reggeli után hazajövünk a kis fészkünkbe és végre ketten is ünnepelünk :))

2013. nov. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyuval élek. :) Amíg kisebb voltam, plafonig érő fánk volt, de ahogy egyre nagyobb leszek, annál kisebb lesz. :D

24.-e előtt pár nappal díszítünk fát, és december elején a lakást. Anya mindig csinál kukoricasalátát, azon élek hetekig és halrudacskákkal eszem :DDD

Úúú, az ajándékozás, nem is emlékszem, hogy szokott lenni. Vagy 24.-én este 'jön a Jézuska', vagy 25.-én reggel. A szomszédokhoz is átmegyünk, és ott is átadjuk az ajándékokat, sütizünk, ilyenek. :D

A barátnőimnek és anyának általában kézzel csinálok valamit, a lányoknak az utolsó tanítási napon adom oda, anyának mindig amikor ajándékozás van. :) 26-7.-e környékén megyünk a mamámhoz, ahol az egész család összegyűlik. Aztán a szünet többi részében a barátnőimmel beszélgetek skypeon, vagy elmegyünk valahova, régebben szánkózni is voltunk, csak tavaly nem volt annyi hó. :/ remélem idén fehér karácsonyunk lesz. *-*

14/L

2013. nov. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.En is remelm, hoy feher karacsonyunk lesz.
2013. nov. 30. 08:10
 6/9 A kérdező kommentje:
*hogy
2013. nov. 30. 09:09
 7/9 anonim válasza:
Mi 17-20. között bevásárolunk szereteinknek.Utána 22. tésztát sütünk.23 feldiszitsük a fát. 24. Templomba megyünk és én verset mondok.Haza èrünk a környékbeli gyerekekel kántálni megyünk.25-26-27 pedig a családal játszunk,várjuk a kántàlokat...ezek elteltével pedig várjuk az Új évet.
2015. nov. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mi Csöngén élek és 23.-án mindig karácsonyi műsor van én is mindig szerepelek,24.-én reggel feldíszítjük a fát este 8,9óra felé karácsonyi előadás a templomban,hazajövünk az unokatesóim keresztanyám keresztapám az egyik unokatesóm barátja átjön aztán eszünk halat ,rizst ,uborkát meg pepsi colát és aztán indul az ajándék nézés én már tudom hogy nem a jézus hozza az ajándékot már anyuék is tudják hogy tudom ,na aztán mindenki visszamegy csak mi anya a mama meg a papa és én vagyunk otthon mindenki elalszik és én éjfélig fenn vagyok ,a kedvenc ünnepem is egyben a karácsony🌲🎄😻
2018. okt. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nálunk úgy van hogy elmegyünk a nagyimhoz anyukámmal, azt mondja mindig hogy elmegy a köeli Sparba mert nincs otthon fűszerkeverék ami kell a kaácsonyi húshoz/halhoz, de persze tudom hogy ilyenkor haza megy és apukámmal és a másik nagyimmal oda készítenek mindent.
2019. nov. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!