Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nálunk karácsonykor nincs...

Nálunk karácsonykor nincs ajándékozás. A családom elfogadta, miért kell ezen másoknak kiakadni?

Figyelt kérdés
A gyerekeink nagyok, ők december elején kapnak emelt zsebpénzt, aminek örülnek. Mi a férjemmel előre megbeszéljük, mit szeretnénk, ami általában egy szívesség, figyelmesség a másiktól (nem tárgy)és azt megkapja a másik. A fa alatt nincs ajándék. Ezt ha megtudja más- beleértve a saját szüleimet is, felháborodik. Pedig elsősorban miattuk nem szeretem az ajándékozást, mert ajándékot sokat kaptam, megértést keveset.

2013. dec. 21. 09:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha nektek megfelel, akkor nem kell foglalkozni mással
2013. dec. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Nekem tetszik, nincs felesleges pénz költés, mindenki azt kapja amit szeretne, Ezen nincs semmi felháborító.
2013. dec. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Sz@rni bele! Nekem is herótom van a karácsonytól, pont ugyanazért, amiért neked is: ajándékversengés volt mindig, de megértést, elfogadást, emberbe vevést nem kaptam... Mi se ajándékozunk, persze a család kiakadt, hogy hogy képzeljük?! De nem törődünk velük!
2013. dec. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Férjemmel mikor az esküvőnket terveztük végzős egyetemistaként, diákmunkával albérletben nem futotta tárgyi ajándékra. Az ajándék a karácsonyfa volt és az ünnepi vacsora. Életem legtökéletesebb karácsonya volt. Anyósoméknál beszéltük meg, hogy senki nem ad senkinek senkinek ajándékot, kivéve a sógornőm kislánya, aki az egyetlen 20 év alatti a családban. Nekem ez nagyon tetszik, hisz így tényleg az együttlétről fog szólni a karácsony. Az én szüleim ezt még nehezen fogadnák el, így nekik általánk készített ehető ajándékokat fogunk adni.
2013. dec. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi a szűk családi körben ajándékozunk, én nagyon szeretem, mert mindig igazán hasznos, és olyan ajándékokat adunk egymásnak, aminek biztosan örül a másik.

Nem csak karácsonykor kell rohangálni ajándék után, hanem már több hónappal előtte lesni az illető kívánságait.

2013. dec. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan,mint nálunk a tévé kérdés. Nincs tévénk és nem is akarunk. Ha bárki ezt hallja, teljesen kiakad: Niiincs tévééé?

Szerintem ez mindenkinek a saját döntése, ha ti így jónak látjátok, akkor semmi baj vele.

2013. dec. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ehhez rajtatok kívül senkinek semmi köze.
2013. dec. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

6-os dettó ugyanez van velem, nincs tévém, kollégák mondogatják, hogy ezt meg azt láttam-e a tévében és 52. alkalommal sem jut el az agyukig, hogy nincs tévém, nincs rádióm és tulajdonképen számítógépem sincs (tablet van meg céges gép, amin a net 90%-a le van tiltva)---ezek után jön a következő kérdés: és akkor mit csinálok otthon? hát mit csinálnék? eszem, alszom, ÉLEK...ezt lehet tévé nélkül is


karácsonyhoz meg annyit, nem vagyok keresztény, a családban a gyerekeknek veszek ajándékot ilyenkor is, szüleimnek is, de ha ugyanazt, amit mostanság veszek, április közepén látom meg, akkor akkor veszem meg, mert nekem nem kell alkalom az ajándékozáshoz, azt meg kb letojom, kinek mi a véleménye arról, hogyan élem az életemet

2013. dec. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos mára már a karácsony az emberek többségének az ajándékozásról szól. Az ünnep valódi tartalma feledésbe merült.
2013. dec. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Ne foglalkozz velük... A férjem banki ügyintéző, eszméletlen, hogy ilyenkor hányan vesznek fel hitelt a karácsony miatt, főként ajándékokra és hogy különlegességeket tudjanak süni, főzni... Számomra ez a hihetetlen, de hát mindenkinek más fontos ilyenkor.
2013. dec. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!