Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti Kiknek adtok ajándékot...

Ti Kiknek adtok ajándékot karácsonyra, csak a szűk családi körnek vagy rokonoknak, barátoknak is? Ti már elterveztétek hogy ki mit kap karácsonyra? Ha igen akkor mit?

Figyelt kérdés
nemet és kort is írjatok,a válaszokat előre is köszi

2015. nov. 19. 20:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi már lassan 4 éve nem ajándékozzuk egymást. Mivel mindenkinek szinte mindene megvan, és egy újabb papucs, vagy parfüm senkinek nem kell, ezért megbeszéltük, hogy új hagyomány lesz a szűk családban.

Szóval anyámék 4 -en testvérek. Mindannyiuknak van családja, gyereke. Ez 16 embert jelent. (nagyszülők már nem élnek) Az új hagyományunk, hogy minden évben 25 vagy 26 -án az éppen soros testvéri család készül a nagy karácsonyi ebédre. Ilyenkor 16 emberre főz, süt.. A többiek mennek és egy teljes napot, vagy ha ráérünk akkor ott alszunk (egymás hegyén-hátán) a másnapot is együtt töltjük. Mindenki jelképes ajándékkal készül. Férfiak csak pezsgőt a nők csak bon-bont kapnak. A gyerekeknél más a helyzet mert a kisebbek ugye várják. Megbeszélték velünk nagyobbakkal, hogy 18 éves kor betöltése után mi is pezsgőt vagy bon-bont kapunk. A kicsiknek meg nem drága de hasznos ajándék amire vágyik. De semmi olyat nem kapnak, mint pl: Iphone stb..

Idén egyébként a nagybátyámékhoz megyünk, most ő a soros..:)

Csak megjegyzem: Nagyon jók ezek a napok, mert mindig annyit röhögünk, hogy a hasunkban már izomláz van.

Idén nagy öröm nekem, hogy a párom is jönni fog, akit az egész család befogadott, és ő is a férfiak csoportjába került, gazdagabb lesz 1 üveg pezsgővel és rengeteg röhögéssel.

Én imádom a karácsonyt, pont az új hagyomány miatt..

Barátaimnak sem veszek nagy dolgokat. Kapnak karácsonyi üdvözlőlapot, mellé csokit.

22/N

2015. nov. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Csak szűk családnak: apu-anyu-nagymama-testvér-testvér párja és unokahúgi.

Barátoknak, ha valamiért nagyon karácsony környékén találkozunk, akkor jelképes, pl. egy képeslap vagy közös sütizés.

2015. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Gyerekemnek,férjemnek, nekem , anyunak, apunak, testvéremnek, férjem testvérének, férj testvérének a feleségének, unokatesóm gyerekeinek és a munkatársaknak, bölcsinéniknek, postásnak.

Munkatársak (mindkettőnk részéről kb. 10 fő) és bölcsinéniknek (5-en) és a postásnak mézeskalácsot szoktam sütni.

Sógoréknak még nem tudjuk mit adunk, a többieket már máshol leírtam.

27, a nemem titok

2015. nov. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Anyanak,apanak, tesomnak+sogoromnak, paromnak, az o szuleinek+testverenek, 2 nagymamanak es 2 unokatesomnak
2015. nov. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Csak a szülőknek és mostoha szülőknek adok ajándékot, mindenki másnak csak egy "kellemes karácsonyt" sms jár. :D


29/N

2015. nov. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A szük családban csak a kisgyerekeknek, senki másnak. Amióta ez van, azóta sokkal kellemesebb az ünnep, nincsenek feszülségek meg stressz,
2015. nov. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szüleimnek, tesóimnak, legjobb barátnőmnek, meg annak, akit húztam az osztályban.
2015. nov. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Valószínűleg CSAK a gyerek kap. Talán lesz egy közös ajándék, de kicsi rá az esély... Páromnak ötletem sincs, mit kellene venni ( plusz pénzem sincs..), szüleimnek régebben vittünk desszertet, bort, de annyira látszott, hogy muszájból van az egész, hogy tavaly közöltük, inkább hagyjuk ki. Tesómékkal is megegyeztünk, hogy csak a gyereknek vesznek. Egyedül anyósom, meg a keresztlánya kapnak valamit. ( anyós a szokott naptárat kapja gyümölccsel, esetleg valami romantikus könyvet. )


Nem szeretem a tessék-lássék ajándékozást... Felesleges olyanra költeni, amit nem használunk, csak azért, hogy letudjuk a " kötelességet.."

2015. nov. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A szűk családi körnek csak. Ebbe a szüleimen, férjemen, testvéremen kívül a nagynéném és az unokatestvérem tartozik bele (férjével és kisfiával együtt persze). A férjem vásárol a saját családjának, de mindkét családnak közösen adjuk az ajándékot (csak ugye én jobban tudom az én családom mire vágyik ő meg az övét:).
2015. nov. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Hármas válaszolónak:

Nem titok a nemed, írtad, hogy a férjednek adsz ajándékot...

2015. nov. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!