Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért állítják fel ilyen...

Miért állítják fel ilyen korán a karácsonyfát világszerte?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom MINDENHOL ezt látom. Volt, aki már november 27.-én kitette a szobájába, de mostanra majd' mindenkinek van. Nálunk mindig az volt a szokás, hogy 24.-én reggel állítottuk fel. De még ha nem is aznap, legalább ne november végén-december elején,legalábbis szerintem. Ti mit gondoltok erről?

2016. dec. 7. 17:19
 1/6 anonim válasza:
Amerikába December elején divat. A magyarok egyre több szokást átvesznek ezt is pl. Halloween, fekete péntek stb.
2016. dec. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nem csak Amerikaiaknál. Hál' istennek magyaroknál nem láttam még. De németeknél, spanyoloknál is láttam
2016. dec. 7. 22:49
 3/6 anonim ***** válasza:

A miértre én sem tudom igazán a választ, csak tippelek, de szerintem ahhoz lehet köze, hogy mivel az üzletekben is már októberben sokszor az ember képébe vágják, hogy "Figyelj, te hülye! Mindjárt karácsony!", ezért sokan nagyon hamar "hangulatba" kerülnek.

Én Angliában élek, az ország, ahol nem szokás az ablakra függönyt rakni, és belátni. És igen, én is látom egy csomó lakásban, hogy már fel van állítva a fa. A munkahelyemen is Advent első vasárnapján fákat állítottak. Ez nekem túl korai, én is a 24-i felállítás híve vagyok, és csak vízkeresztig marad.

2016. dec. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A google-ben felteszed ezt a kérdést akkor megkapod a választ. Pl. azt is meglehet tudni, hogy Oroszországban szilveszterkor szokás fát állítani, míg Angliában a hagyomány szerint már októberben felállítják és díszítik a fát. Kanadában és az USA-ban december elején állítják fel. Aki megveszi az ajándékot a fa alá teszik, és ott gyűjtik egészen karácsonyig... ahány ország annyi szokás. Én instagramon keresztül már láttam hogy sok magyar is felállítja korábban. Ki mit szokott meg, vagy mit akar követni.

Nálunk nagy hagyománya akkor volt amikor még kicsik voltunk és a "jézuska" vagy "angyalka" hozta a fát...akkor nyílván szenteste napján került a szobába. De ahol már nincs kisgyerek de szeretik a Karácsonyt, úgy a fa is előkerülhet, főleg ott, ahol műfenyőt használnak. Ha már az ajtóra kiraksz valamit meg égősorokat miért ne rakhatná ki a szobájába? Ettől függetlenül én is csak 24-én szeretem felállítani a fát. És sokáig én is értetlenül néztem, de igazából nem kell értetlenkedni. Utána kell olvasni, és némi ember ismeret után már nem csodálkozunk hogy ki miért viselkedik másképp (hát mert nem azt az életutat járja be mint én, ergo -> más dolgokat szokott meg, máshogy látja a világot...)

2016. dec. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet a karácsonyi feeling miatt. Amúgy a kirakatokban, üzletekben csábítsa a karácsonyi dekoráció az embereket, így többet vásárolnak.

18/L

2016. dec. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én az idén 1 héttel előbb feldíszítettem, tavaly még korábban, és mindig áll :)
2017. jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!