Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti mit ajándékoztok, kértek...

Ti mit ajándékoztok, kértek karácsonyra? Várjatok mar?

Figyelt kérdés
2017. nov. 7. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Nem várom, pont emiatt az ajándékozós szokás miatt. Megint vagy túl drágán fogok ajándékot venni, vagy kevésbé drágát, mint amit megengedhetnék. Mindig ezt a nyávogást hallgatom karácsonykor. Az egész karácsony egy hulladék lett. Ha végre külön házam lesz, ott csak esti vacsora lesz, aztán beszélgetés, filmezés a fa mellett. De aki bemer állítani ajándékkal, azt én vágom ki.
2017. nov. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Várom a hangulat miatt, de nem ajándékozok semmit, és nem is kérek semmit.
2017. nov. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi bevezettük, hogy már csak a gyerekek kapnak ajándékot, a többiek valamilyen jelképes apróságot kapnak, mint pl. házi készítésű csoki.
2017. nov. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
15%
A hátamon áll fel a szőr ettől amit karácsonykor művelnek az emberek. Ez a hangulatot is megalapozza...
2017. nov. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem a karácsonyt. Imádom a hangulatát, a dekorációkat, mindent. Idén 14hónapos lesz a lányunk karácsonykor. Nagyon várom, hogy mit szólj majd a feldíszített fához.

Nálunk is csak a gyerekek kapnak ajándékot, de ők sem töménytelen mennyíséget, hanem vagy egy nagyobbat, amibe bele ad mama, papa, keresztszülők, nagynéni, vagy mindenkitől külön kisebbet. A felnőttek csak jelképes ajándékot kapnak. Pl: zokni, tea, házi csokilikőr, tavaly fénykép albumot adtunk családonként. ilyesmi apróságokat. Mi a férjemmel azóta nem ajándékozunk, amióta van gyerek. Inkább veszünk magunknak valamit, amire épp szükségünk van. Tavaly porszívót vettünk😄

2017. nov. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én holnap kezdem a kresz tanfolyamot, abba segítenek a szüleim anyagilag. Örülnék egy szóló gitárnak, vagy a jelenlegi klasszikus gitáromhoz új húroknak, de nem fogok kérni. Anyukám karórát kap, apukámnak még gondolkozom az ajándékán.
2017. nov. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Várom nagyon. Szeretem az egész decemberi hangulatot.

Ajándékot nem szoktam kérni sose. Mi meglepetéssel készülünk egymásnak és csak a legszűkebb családban van ajándékozás, nem erről szól a karácsony.

2017. nov. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Haza csoki és sjtválogatást viszek, meg pár olyan dolgot, amit neü lapnni náluk.


Kedvesemnek lehet társast, de szivesebben sütök valamit, mint tárgyi ajándék.


Amugy tényleg hányinger, ami a boltokban megy kar. elött, de ez van sajna. :(

2017. nov. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nagyon szeretem a karácsony hangulatát. Nem vagyunk szegény család, de azért mi sem vásárolunk minden nap az Apple vagy a Luis Vouitton boltban. Nekem az az ajándék, hogyha a családdal, szeretteimmel feldíszíthetjük a lakást a karácsonyfát egy finom fahéjas forraltbor és szaloncukor társaságában. Ha ez megvan akkor az már nem számít annyira mi kerül a fa alá. Lehet egy csoki, egy zokni, bármi jelképes. A szeretet és az öröm ami reményeink szerint kitart a következő évig fontosabb mint az hogy mit kaptam és milyen drágán vették.

Hogy mit ajándékozok?... szeretek meglepetést okozni, ezért már előre bespájzoltam a lakás feldíszítéséhez új díszekkel és girlandokkal. Remélem örülni fog neki a család. Természetesen mellé egy-egy könyvet, karácsonyi mintás zoknit terveztem és hasonló apróságokat amikről tudom/remélem, hogy örülni fognak. Ajándékozni és egymást szeretni nem csak karácsonykor/ünnepnapokon lehet!

(21 L)

2017. nov. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
90%

Magát a hangulatot nagyon szeretem. Amikor mászkálok a városban, minden fel van díszítve szép fényekkel és a kipufogógáz szaga mellett végre forraltbor és sültgesztenye illatot is érezni néha.

A szüleim mondjuk eléggé el tudják rontani a hangulatot, mert már karácsony előtt egy héttel azon görcsölnek hogy lesz rend és hogy lesz meg mindenki ajándéka karácsonyra. Nem tudják élvezni a feldíszített fa szépségét, a finom sütik illatát vagy ha beteszek pár karácsonyi számot. Pedig hiszek benne, hogy ugyanazokat a munkákat lehet jó kedvvel is csinálni, lehet örülni a karácsonynak, de nekik ezt nem tudom elmondani, világ életükben így csinálták.

Most először fogom a szentestét tőlük külön, a barátommal tölteni. A veszekedésből, a görcsös készülésből így is ki kell vennem itthon a részem, de szívmelengető arra gondolni, hogy idén csendes, meghitt és boldog karácsonyom lesz.

Nem kérek ajándékot. Ismernek, tudják, hogy bármilyen apróságnak örülök. Nekem sincs túl sok pénzem, mert csak alkalmanként dolgozom, de igyekszem kihozni belőle, amit lehet. Szeretek kézzel készíteni ajándékokat, festeni, annak aki vevő rá, de ismerem annyira a rokonaimat, hogy tudom valakinem egy decathlon utalványra nagyobb szüksége van.

2017. nov. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!