Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mennyire tervezitek meg a...

Mennyire tervezitek meg a karácsony fát? Rengeteg örökölt díszünk van amik szépek, nagyszüleinké, vagy a párom gyerek kori díszei stb. Felraknátok a fára?

Figyelt kérdés
Szép elmékeink vannak ezekkel olyan jó felrakni a fára. De a bölcsiben annyian előre megtervezik a szineket stb. Sosem divatolok ilyesmiben de furcsának tartom, hogy fontosabb a kinézet mint az emlékek
2017. dec. 14. 08:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Új díszeket régóta nem veszünk már. A régiekből is kialakult, hogy miket rakunk fel. Szóval nem "tervezünk", azt rakjuk fel, ami tetszik.

Barátnőmék minden évben vesznek 1-2 új díszt, náluk teljesen vegyes a díszítés.

A ti karácsonyfátok, díszítsd úgy, ahogy jólesik.

2017. dec. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Régiek is felkerülnek (60-70 évesek is vannak köztük, családi emlékek, anyukám, nagymamámék gyerekkorából :) ), de újakat is veszek a gyerekekkel páratvminden évben. Mindnek története van. A régieknek és az újaknak is.

Egyébként csináld, ahogy szeretnéd. Azt is megértem, aki "divatol", mert pl. fontos neki a lakása összképe és ahol a lakásban pl. fémszínek és fehér dominál, oda tök szép lehet egy hideg összeállítású kék-ezüst "ruhás" karácsonyfa.

Ráadául lehet hogy van akinek nincs régről maradt dísze, mert a testvére fáján vannak a szülői dìszek. De ez csak egy péla, és szerintem az már durva hogy az anyukák nem csak egymás nevelésére de a karácsonyfa díszítési szokásaira is fröcsögnek. Ez nem nevetséges? Mert az utolsó mondatot nem épp a jóindulatú kíváncsiságról árulkodik, hanem arról hogy Te mennyivel okosabban gondolnodsz szerinted és és és ugye mások szerint is?


Szóval jönnek az ünnepek, legalább most tegyétek félre a háborút anyukák!

Boldog Karácsonyt ;)

2017. dec. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
62%
Mi is felrakjuk a régi díszeinket illetve a gyerekek minden évben választhatnak egyet egyet. Plusz ha jártomban keltem megtetszik valahol egy megveszem. Így mindig nagyon kaotikus a karácsonyfánk díszítése de mi így szeretjük. A gyerekeknek nagyon nagy élmény hogy emlékeznek hogy melyik díszt ki kapta
2017. dec. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
63%

Nálunk anno még a szüleimmel, olyan volt a fa, hogy egy csomó olyan dísz volt rajt amit mi csináltunk (2 testvérem van), sőt még olyan is amit a szüleim csináltak. Mellette színes gömbök, égősorok, stb. Gyönyörű volt mindig.


Most is hasonló van nekünk, bár még csak pár házi dísz van, mert kicsik a gyerekek.

De tényleg nevetséges ezzel foglalkozni, és amúgy nekem soha nem tetszett az 1/2 színű fa, én imádom a színes dolgokat. Csináld úgy ahogy nektek tetszik. :)

2017. dec. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

A kérdés elolvasásakor azt hittem de jó ez tök aranyos karácsonyi kérdés, aztán alatta láttam hogy a szokásos "én nem adok neki csokit ő meg ad, mit gondoltok? Én szoptatom még ő meg tápszert ad, csak szerintem furcsa?" típusú kérdés csak épp karácsonyi köntösben.

Csináld úgy ahogy nektek jó és a másik is hadd csinálja úgy! Tudod, élni és élni hagyni.

Nálunk színes de tesóméknál 2 szìnű. Mégis mindkettő fa szép.

2017. dec. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Volt pár év amikor 1 vagy max 2 színű volt a fa díszítése. 2-3 évente más. Aztám egy évben csak a mi általunk készített, valamint termések rajta. Most kicsik a gyerekek, tavaly már mindent ráaggattam. Nekünk így tetszik, hogy mindenféle színben pompázik. De szerintem azzal sincs baj, ha valakié csak egyszínű.
2017. dec. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
Nekünk sose volt egyszínű fánk, gyerekkoromtól ugyanazok az alapdíszek. Vannak, amik még dédimamám díszei voltak. Aztán az évek során volt persze, ami összetört és került fel olyan is amit tesóm, vagy én készítettünk. Ezek a mai napig felkerülnek. Nekünk otthon modernebb díszeink vannak, mert mikor elköltöztem, akkor vettem magamnak. De, ha már akkora lesz a gyerekem, biztos, hogy fel fogom tenni, amiket készít.
2017. dec. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
75%

Kinek mi, miert kell ezen is versengeni ?

Furcsanak tartod - az o dolguk, az o eletuk, o meg azt tartja furcsanak, hogy te felrakod a regit.

2017. dec. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
47%

nekünk mindig ugyanolyan :D vagyis van fehér meg ezüst díszünk és azokat szoktuk feltenni fehér izzósorral. soha nem tervezem meg előre, viszont minden évben szoktam venni egy-két új díszt ami megtetszik. nagyon nem izgat hogy modern-e vagy sem, nekünk tetszik és kész :D.

persze ha egyszer mi is fogunk örökölni díszt(remélem jó soká!!!!) akkor nem lesz kérdés h felrakjuk-e :)

a szüleim fáján is van olyan ami még az én dédszüleimé volt, és nagyon szépek!

2017. dec. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
47%
Figyelj en most vettem egy regi, gyerekkoromat idezo karacsonyfadiszt, 5000 ft/darabert arultak! Nagyon vigyazz ezekre a diszekre, potolhatatlanok. Az meg alap, hogy felraknam.
2017. dec. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!