Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Ugye a Mikulás nálunk 6-án...

Ugye a Mikulás nálunk 6-án jön (jó, 5-én este...). Van még olyan ország, ahol ugyan így 6-án jön a Mikulás, vagy mindenhol máshol karácsonykor jön és hozza az ajándékokat?

Figyelt kérdés

2020. dec. 3. 11:40
 1/8 anonim válasza:
81%
Romaniaban is jön egy öreg fószer, s narancsot, meg diót, mogyorót hagy a csizmádban, ha kitisztítod előző este:)
2020. dec. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%

Nem, sehol nincs ilyen, ez csak ilyen idióta magyar szokás, hogy szerencsétlen gyerekeket beetetik, hogy egy piros csuhás vén marha hozza az édességeket a kergemarhakóros szarvasok hátán amit a kinyálazott cipődbe hány bele.



Sose értettem ezt a mikulásozást. Karácsony még oké, bár a jézuskázás is elég nagy baromság

2020. dec. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
#2 és akkor a sok amerikai mikulásos filmek..?
2020. dec. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%

#3 Ott Karácsonykor jön legalább.


Több értelme lenne ha itt is úgy lenne. Külön napot csinálni neki viszont ostobaság és csak arra megy ki ez is, hogy az emberek többet költsenek.


De ez a karácsonyi Jézuskázás kikészítő. Egy halott ember hozza az ajándékokat a fa alá...

Undorító egy szokás. Inkább tanítanák meg a kölykökkel, hogy honnan ered a Jézuska szó és talán nem lenne ennyire ostoba a népség.

2020. dec. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
is kikészítő*
2020. dec. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk abban én is egyetértek hogy karácsonykor kellene jönnie a mikulásnak.
2020. dec. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Közép-Európában ez a szokás. Bár mondjuk, Nyugaton névnapok sincsenek, mert más a szokás. Az, hogy jön a Jézuska, meg a Mikulás, nem tudom, miért lenne ellentétes, azzal, hogy később, amikor már nagyobb hittanórán, történelemórán stb. megtanulják, hogy honnan ered és miért tartjuk meg ezeket az ünnepeket és ezek a hagyományok honnan erednek. Szerintem amúgy remek hogy nálunk így van, mivel több az ünnep, másrészt, pedig ha tudományos szemszögből nézem, akkor Szent Miklós püspöknek, semennyi köze sincsen Jézus Krisztus születéséhez és a Szent Családhoz, ezért hibás egy napra tenni a kettőt. Viszont így tovább tart a téli ünnepi hangulat, ami szerintem nagyon jó. :-)
2020. dec. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Illetve én még előtte is tudtam a szüleimtől, hogy honnan ered...

2020. dec. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!