Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Párom 40.születésnapját...

Párom 40.születésnapját szervezzük egyik haverjával titokban, tehát meglepetés buli lesz... Ti mit gondoltok az alábbiakról?

Figyelt kérdés

A meghívottakat arra kértük, hogy ne vegyenek ajándékot, hanem amennyiben úgy gondolják az arra szánt összeget dobják majd be az erre a célra kihelyezett dobozba a bulin.

Az ok: nem szeretnénk felesleges ajándékokat, se italokat, úgysem issza/isszuk meg,valamint párom vágya, hogy eljusson Madridba egy Real Madrid meccsre.

Így tulajdonképpen ez lenne az ajándék, hogy összegyűjtük az utazásra szükséges összeget. Nyilván nem biztos, hogy összejön a szükséges összeg, de így mindenki hozzájárulhat kicsit az álma megvalósulásához. Szerintetek ez így ebben a formában rendben van, vagy kellemetlen, ciki?

Azért kérdezem, mert anyósom szerint ez milyen hülyeség, hogy születésnapi buli és pénzt kérünk... Mondtam neki, de hát nem arra kérjük, hogy a buli kötségeibe szálljanak bele, hanem ajándék helyett... Tudom, hogy a parom nem vágyik X üveg szeszes italra, x karton sörre vagy ilyen olyan vicces 40-es ajándéktárgyakra.

A hétvégén hivatalosak vagyunk szintén egy születésnapi buliba, ahol a feleség szintén azt kérte, hogy ne vegyünk ajándékot, hanem ő vett egy Forma 1-es belépőt a férjének, aki úgy gondolja abba adjon bele amennyit gondol. Plusz gokartozni mennek, a pálya bérleti díját is szét fogják osztani a meghívottak között. Ezt csak azért írtam le, mert hasonló szituáció. Én nem gondolom, hogy ciki vagy gáz lenne ilyent kérni, sőt leveszi az ember válláról a terhet, hogy azon agyaljon mit vegyen az ünnepeltnek.

Ti mit gondoltok erről?



jan. 3. 21:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
83%
Eleve nem értem felnőtt embereknek miért kell megerősítés csak azért mert az anyós vagy bárki más másképp gondolkozik.
jan. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amúgy teljesen rendben van. Szerintem fontos, hogy a meghívottakkal legyen tisztázva a cél, hogy erre és arra gyűjtötök, dobjanak bele amennyit jónak látnak és kész.


Ha belegondolok, a legtöbb haveromnak, ismerősömnek, de még családtagomnak sem tudom mi lenne a jó ajándék. Ellenben ha tudom, hogy valamire gyűjt akkor ahhoz akár nagyobb összeggel is hozzájárulnék, mint amennyit amúgy ajándékra költenék.

jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

"Azért ne 33-an spróljatok már erre... :O"


De miért ne?


Szerintem attól függetlenül, hogy valaki ki tud fizetni akár egymaga is egy nagyobb összeget, még nem feltétlenül kell élni vele. Hiszen itt szó nem volt arról amivel te vádolod őket.


Ha már mindenképp költenek az emberek, akkor csak több értelme van célirányosan bedobni a pénzt.

jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

#11 "Eleve nem értem felnőtt embereknek miért kell megerősítés csak azért mert az anyós vagy bárki más másképp gondolkozik."


Miközben egyetértek veled, hogy nem érdemes azzal frusztrálni magunkat, hogy mások elvárásainak akarjunk minden áron megfelelni, azért nem árt észben tartani, hogy a családi kapcsolatok jelentős része pont az ilyen helyzetekről szól.

A legtöbb anyós mindenbe beleszól, mindenről megmondja a véleményét és mindennel kapcsolatban megpróbálja ráerőszakolni a saját véleményét másokra. A legtöbb családban, de össz társadalmi szinten is jelentős részben elvárás ezeknek a szülői intelmeknek, bölcsességeknek megfelelni, eleget tenni.

jan. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%
Pont arra edukált a hozzászóló, hogy ez ne így legyen, mert káros, de megváltoztatható gyakorlat.
jan. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Igen, helyes is az álláspont. De azért egy általánosan elterjedt, régóta létező általános társadalmi jelenséget “nem érteni” elég (ál?) naiv dolog…
jan. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
41%
"Ne költsétek a pénzünket hülyeségekre!"
jan. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es válaszoló!

Nyilván nem erről van szó.

Azért nem jutott eddig ki, mert családapaként nem ezt helyezi előtérbe az életben, azonban tudom, hogy úgy van vele, hogy egyszer szeretne majd kimenni. Mindig van hova tenni a pénzt, tavaly lakásfelújításba fogtunk, illetve korábban inkább családi nyaralásra, új bútorokra, stb. költöttük a megtakarításainkat. Annyira nem merültem bele a nézelődésbe, de szerintem nem áll meg 100 ezerből egy Madridi út. A buli 33 főre meleg ételekkel, italokkal,a helység bérleti díjával úgy számoltunk kb.250 ezer forint lesz. Családon belül is mindig megbeszéljük, hogy kinek mire van szüksége, ki mit szeretne karácsonyra, születésnapra, vagy pénzt adunk, hogy ne vegyünk felesleges dolgokat. Ezért jött ez az ötlet most a szülinapja kapcsán, hogy ne hozzon senki ajándékot, mert férfiról lévén szó gyanítom, hogy a többség szeszesitalt hozott volna, amivel nem tudunk mit kezdeni, sok üveg bontatlan italunk van, amit évekkel ezelőtt kaptunk,hozzá sem nyúltunk...

jan. 5. 20:02
 19/21 A kérdező kommentje:

Az anyós témával kapcsolatban: ugyan külön lakásban, de egy házban élünk, így eléggé belelát, illetve bele is szól a dolgainkba, legy szó akár gyereknevelésről, akár pénzügyekről vagy bármi másról.

Lehet, hogy nem kellene foglalkoznom a véleményével,illetve, ha úgy van megmondani a magamét, amire egyébként egyszer kétszer volt is már példa miután hosszú ideig csak gyűltek bennem a sérelmek egyszer csak robbantam... De az a helyzet, hogy a családi béke fontosabb, nem szeretném, ha haragban élnénk egymás mellett.

jan. 5. 20:11
 20/21 anonim ***** válasza:
22%
Ismerkedj meg az asszertív kommunikációval, sokat tud segíteni a családi békén!
jan. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!