Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Mennyi pénzből jöttetek ki...

Mennyi pénzből jöttetek ki egyiptomban?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Egyiptomi utazást tervezünk ketten.Igazából nézelődök már ,hogy utazás,szállás költőpénz mennyire jön ki,de azért a gyakorlati számok is érdekelnének.Meg aztán örülnék,ha valaki tudna mesélni is bővebben.:)Köszönöm előre is

2021. máj. 3. 16:42
 1/6 D. Brasco ***** válasza:
100%
Es mi lenne a cel?2 hetig dögleni vmi 5 csillagis all inclusive resortban,vagy valami mas?
2021. máj. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, repjegy 100 körül volt (pár éve voltam), szállás igényeidtől függ (Kairóban nagyobb a választék, mint a kisebb városokban, van sokkal olcsóbb és drágább is), egyébként európai szemmel nézve minden nagyon olcsó. Alkudni a bazárokban, utcai árusnál, taxisnál stb. illik, boltban nem szoktak. Mobilnet igen olcsó.
2021. máj. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy rosszindulatu beszolas, de magyaroktol mindig azt hallottam, hogy a hasmenes az alap, van, aki hany is, pedig jo szalloda, de ugye a viz miatt jegkocka, salata, gyumolcsok veszelyesek.

Brit ismeroseim sose fostak. Kezdem azt erezni, penzkerdes a higienia a konyhan.

2021. máj. 12. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem pénzkérdés, inkább tájékozottság. Be kell tartani pár alapdolgot:

- gyümölcsöt nem eszünk, mert csapvízben mosták (olyat lehet, aminek a héját nem eszed meg, tehát narancs, banán, ill. amit nem kell megmosni, pl. aszalt datolya)

- csapvízben nem mosunk fogat, ahhoz is ásványvizet használunk (a fogkefét is ásványvízben mosod ki! én erre bsztam rá egyszer)

- jégkocka kerülendő

- tea rendben van, akkor is, ha csapvíz, mert azt felforralják

- Antinal legyen nálad, minden gyógyszertárban kapható

- Kairóban állítólag tisztítják a csapvizet, de nem vennék rá mérget


Ami nem a csapvíz baktériumjaival kapcsolatos:

- rendesen hidratáld magad, sivatagban vagy és meleg van, ott ezt komolyabban kell venni.

- ha hosszabb ideig vagy kint, akkor ha egy mód van rá, igyál időnként sört, átmossa a vesédet (az ásványvíz se teljesen az, amihez itt, Európában szokva vagy, bár ízre ezt nem fogod észrevenni, de a veséd megérzi). ott nem könnyű sört venni, mert áruházakban pl. nincs, de a poggyászodban beviheted az országba.

- oltásaid legyenek meg.

2021. máj. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
500.000-ből jöttünk ki hárman két hétig. Teljes ellátás, utazás, szuvenír, egyebek.
2021. máj. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Holnap indulok 2 hétre. 995 euro volt 2 főre, all in, irodával + 550 dollárt váltottunk költőpénznek,de ennyi nem kellesz.Ez a 8.utam lesz ide, nagyon vásárolni és kirándulni már nem akarok. Piramist egyszer azért nézd meg..
2021. jún. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!