Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Szenegálnak miért nincs...

Szenegálnak miért nincs hivatalosan saját tengerpartja, (holott földrajzilag tengerparti ország,) és miért nem hozzá tartozik egy nagy folyó?

Figyelt kérdés

Szenegál térképe nagyon furcsa. A határvonal közvetlenül a tengerpart mentén húzódik, tehát az Atlanti Óceán már hivatalosan nem tartozik az országhoz, példátlan módon nincsenek az országhoz tartozó "fennségvizei". A google street view azt mutatja, hogy a tenger előtt egy magas kőfal zárja el az utat.


Ha lehet, még ennél is furcsább, hogy a legnagyobb folyó körül is határ húzódik, mind a két partján, azaz a folyó maga nem az országé.


Mivel "érdemelték ki" ezt a példátlan, abszurd büntetést, hogy nem lehet vízpartjuk? Sehol nem láttam még ilyent más országnál.


(Egyiptom is katonai erőszakkal kényszeríti Szomáliát, hogy ne használja a folyóvizet, mert különben elapadna a Nílus, Szomáliáben ezért van állandó aszály és éhezés, de magát a folyót még ott se kerítették körbe országhatárral.)



2021. júl. 25. 20:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ezt honnan szedted?

531 km hosszú tengerpartja van.

2021. júl. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Dakarban van strand, nem tudom mit nézel. A Gambia folyó Gambia országhoz tartozik, vagy most melyik folyóról beszélünk.
2021. júl. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1. A térkép szerint a part mellett van a hivatalos országhatár, és nem a nyílt vizen, mint minden más tengerparti ország esetében. Földrajzilag persze van tengerpart, de úgy tűnik, hogy az nem az övék.


2. Gambia folyónak hívják? Én ezt készséggel elhiszem, de a nevétől még nem értem, hogy egy folyó miatt miért kellett egy külön önálló országot leválasztani az ország kellős közepéből.

2021. júl. 25. 21:21
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
3: azt írtad valami falat is látsz. Linkeld már be ezeket amiket találtál.
2021. júl. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Linkeljem be a Google Maps streetview-ját???
2021. júl. 25. 21:32
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

xd

valamit te nagyon benézel

2021. júl. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Lehet, de akkor is furcsa


[link]

2021. júl. 25. 22:36
 8/21 anonim ***** válasza:

:)

Most keress már rá Olaszországra vagy Algériára. Szerinted nekik sincs tengerpartjuk?

2021. júl. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy a Google Maps körberajzolja neked az országot még nem jelenti azt, hogy nincsenek felségvizeik :DDD


Minden országgal ezt teszi, ha még nem vetted volna észre.

2021. júl. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

8,9 ja oké :D



Egyébként láttam egy klipet is közben, ahol egy szenegáli lány csak létráról ágaskodva nézhette meg a tengert.


Meg egy olyan street view képet, amin egy magas kőfal miatt nem lehetett kijutni a vízhez.


Szóval még mindig össze vagyok zavarodva.


Meg a folyó akkor is tényleg ki van kanyarítva az országból, az is abszurd

2021. júl. 25. 23:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!