Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Akik jártak Egyiptomban, mi...

Akik jártak Egyiptomban, mi az, ami tetszett és nem tetszett?

Figyelt kérdés

márc. 1. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%

Az egyeetlen dolog amiért érdemes oda menni a téli napfürdőzés, és a megfizethető ötcsillagos all inclusive nyaralás. Persze szerintem egyik miatt sem érdemes Egyiptomba menni, részben mert téli napfürdő másutt is van, és az all inclusive semmittevés a legproletárabb nyaralási forma.

Ha a piramisokhoz akarsz eljutni, ajánlom Bede Márton iráait, aki szerint. piramis a legeslegunalmasabb útivél.

Ha rendes kultúrát és normális országot akarsz felfedezni, akkor meg találni fogsz 100 másik értelmeset. Egyiptom helyett.

márc. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Ekkora baromsagot mint amit az elso ir meg nem olvastam. En voltam Egyiptomban ellentetben vele. Egyiptom a Fold egyik legfantasztikusabb orszaga. A piramisok, sirok, muzeumok, sivatagi oazisok. Pont a turistagetto SS es Hurghada miatt nem mennek. Ami nem tetszett as az hogy sajnos keves idot toltottem ott, vissza kell mennem mert kozep Egyiptom meg kimaradt.
márc. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Luxorban és tájékán szó szerint a világ régészeti kincseinek a 30%-a található, de az egyes válaszoló szerint egyiptom kultúrára nem jó, csak luxi nyaralásra.


Egyébként ha picit távolabb nézünk a piramisoktól, iszonyat érdekes és izgalmas kultúrális és történelmi dolgok vannak Egyiptomban. Mondom ezt úgy, hogy én a piramisokat is kifejezetten kedveltem. Igen, szerintem is borzalmas az a túrista csapda ami szó szerint a piramisok köré lett felhúzva, de maguk a piramisok, legalábbis szerintem, valami elképesztő dolog látni az életben. Vagy amikor Alexandriában lementünk egy majdnem 4000 éves, földalatti sírba. Én kifejezetten nem szeretem a luxi nyaralásokat és a végtelen túrista helyeket, de valahogy ennek ellenére tetszett Egyiptom. Tetszett az Egyiptomi múzeum, tetszett a helyi közösségi élet, tetszett a papírusz múzeum ahol voltunk (kb az egyetlen hely ahol nem a lehúzásra ment ez az egész), tetszezt Luxor, tetszett Alexandria, még a nyomornegyedbe is alászáltunk Kairóban.

márc. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
A piramisok és a sírok inkább csalódás. Por van a tömeg és a tevék büdösek, a város is eléggé szaglik. Ha tudnak becsapnak és meglopnak. Nem megyek többé.
márc. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Voltunk két éve februárban. Mi az utazást és a látnivalókat szeretjük, tehát a tipikus "1 hétig a tengerparton süttetjük a hasunkat all inclusive ellátassal" helyen nem voltunk, arról nem tudok nyilatkozni.

Maga Kairó meg a piramisok környe egy putri hely. Tényleg szegénység van meg kosz. Azt hinné legalább a piramisok környéke szép és tiszta, hát nem. 3-4 emeletes ház, a felső szintre hirdetik az éttermet, alul meg szarban állnak a tevék. Kösz, ilyen helyre inkább nem megyek. Ellenben! Maga a piramis csodálatos, meg a szfinx is, aki legalább egy kicsit szereti az egyiptomi kultúrát, érdmes elmenni. Jó és fura érzés ott állni a piramis mellett. Viszont a belseje nekem csalódás, semmi hireoglifa vagy ilyesmi sehol. Lehajolva mész befelé, félsz hogy nehogy rázuhanj az előtted menőre, van egy üres terem, aztán jöhetsz vissza csak felfelé. Párom aki elég magas, felúton megállt és nem is bírt tovább menni. Viszont, amikor mész a városban és bekanyarodsz egyik utcából a másikba, és látod hogy a bazi nagy piramos ott van melletted fél-1 kmre, na az a látvány nekem hihetetlen volt. Nem tudtam betelni vele.

Alexandria nekem felejtős volt, semmi extra.

Luxor viszont csodálatos. A Királyok völgye minden pénzt megér. Ahogy lefele mész a sírkamrákba és végig gyönyörűen díszitett a fal... hát elmondhatatlan. Tényleg azt mindenkinek látnia kellene az életben. Élményben szerintem nagyobb mint a piramisok. Aztán ott van még Karnak meg a Szfinx avenue. Mindkettő csodálatos. A szfinx avenuehoz pont este értünk oda zárás előtt, már sötét volt. Nagyon szép és hangulatos volt ott sétálni.

Egy dolog volt ami viszont nagyon nem tetszett ugy egész Egyiptomban, az árusok stílusa. Ha sétálsz a bazárban, szó szerint rohannak utánad és kiabálnak hogy náluk vásárolj.

márc. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%
Alexandriaban semmi extra? Quatbay cutadel, Kom el Soqufa ezek semmi? Hat erdekes.
márc. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os, lehet, hogy ezek számára nem voltak érdekesek vagy nem találta meg ezeket. Ez személyes preferencia, szerintem ezzel nincs semmi baj. A baj inkább azzal van, ha tájékozatlanul alkot valaki valami véleményt. Kh-hm, egyes válaszoló.
márc. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Az élő történelem zseniális a veszély es a mocsok szar
márc. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Mi foleg a Voros-tenger miatt mentunk, jo volt a szállás és az ellátás, tetszett a quad túra a sivatagban, úsztunk delfinekkel és jártunk szép kis szigeteken, utkozben búvárkodtunk. A piramisokhoz nem mentunk, mert két gyerekkel voltunk, hosszu lett volna az ut és nyár eleje volt, nagyon meleg lett volna.

Ami nem tetszett: rámenos árusok és a fáraó átka, amit utolso nap elkaptunk.

márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
Tetszett az időjárás, nem tetszett a sok turista, az erőszakos arabok, árusok és főleg, hogy nincs nudista strand.
márc. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!