Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Akik voltak már fekete Afrikáb...

Akik voltak már fekete Afrikában - hogyan, mi módon jártátok meg anélkül, hogy állandóan bennetek lett volna a félsz?

Figyelt kérdés
Mely országokba utaztatok el? Egyedül, vagy egy kisebb csoporttal? Gyalogosan sátorozva, autóval, netán motorral? Helyi vezetőkkel, vagy térképpel magányosan? Szabadban aludtatok, vagy szállodában, esetleg helyieknél?

2013. jún. 26. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ghánában és Ugandában voltam, előbbiben egyetemi gyakorlat, utóbbiban munka révén. Ghánában szinte mindent előre leszerveztek nekem a helyiek, akikkel laktam. Ők mondjuk piszok gazdagok voltak, 3 terepjáró volt a házban, ami minimum 10 szobás és 300nm volt, mondjuk volt is vagy 12 fős a család.


Aztán átmentem egy másik nagyvárosba ahol a tényleges gyakorlat zajlott, ott egy hasonlóan nagy ház 3/4-ét bérelték nekünk ötünknek.


Turistáskodni volt, hogy egyedül mentünk, akkor a Lonely Planetből meg a Bradtből kinéztük az ajánlott szállásokat (hostel-színvonal), eljutni pedig tömegközlekedéssel mentünk.


Ugandában egy projektet szerveztem, de volt, hogy tömegközlekedést használtunk (főleg a városokon belül, ami motorosokat jelentett). Szállás hotelben, mert északon voltam, ahol turizmus és látnivalók nincsenek, csak segélyszervezetek. Délen, délnyugaton tömegével vannak hotelek, éjszaka szálltam le Entebbében, így ott egy teljesen korrekt hostelben aludtam, potom pénzért még ki is jöttek értem az amúgy elég távoli reptérre. Itt az Entebbe-Gulu távon meg a segítők társaságát leszámítva az egész úton kvázi egyedül voltam, semmi gáz nem volt.

2013. jún. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ! Persze jöhet még, szívesen olvasok hasonló élményeket.
2013. jún. 26. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!