Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Tunézia. Azok véleményét,...

Tunézia. Azok véleményét, tapasztalatát szeretném kérni akik az elmúlt években Tunéziában nyaraltak. Tisztaság? Ételek? Fertőzés esetleg hasmenés? Gyermekkel voltatok? Milyen volt Júniusban az időjárás, a tenger?

Figyelt kérdés

2014. márc. 3. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. tíz éve voltam, szóval azóta lehet, hogy megváltozott, de azért leírom.

Maga az ország szép, tele van római emlékekkel, az idő is nagyon szép volt, csak egy-két este esett az eső, de az még jól is esett. A vidéki, sivatag széli helyek nagyon tetszettek, bár ez szubjektív.


Viszont a helyiek mindenért pénzt várnak. Ha lefotózol az országút szélén egy családot, ne csodálkozz, ha odamennek pénzt kérni érte. Valamelyik város óvárosában (már nem tudom, pontosan hol) sötétedés után nem szabadott maradni, mert rosszabb volt, mint a nyócker. Általánosságban nem szégyellősködnek, ha pénzt akarnak, külsőbb részeken rá is akaszkodnak kisebb túrista csoportokra, de ha meghallják a police szót, szétrebbennek. (Elég szigorú törvényeik vannak, nemi erőszakért pl. halál jár.)

2014. márc. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
...Ja igen, fertőzés nem volt, pedig a hotelben rájártunk a helyi svédasztalra rendesen. Azért ücsit csak palackosat ittunk. A hotelben és a környékén tisztaság volt, de a tengerben nem nagyon láttunk élővilágot, több nylonzacsi úszott benne, mint hal. :)
2014. márc. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tapasztalatod.
2014. márc. 3. 20:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#1-2 voltam. Eléggé a negatívumokra mentem rá, de nem akarlak elriasztani. Egyéni kiruccanások előtt kérd ki az idegenvezető véleményét, és akkor nem lesz semmi gáz.


Nyelvi problémáid valszeg nem lesznek. Általánosságban az arab és francia a két anyanyelvük, angol-német folyékonyan, és az olasszal és egyéb nyelvekkel is elboldogulnak. (Még talán a szláv nyelvekkel is a hotelek környékén.)

2014. márc. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Balu76 válasza:
100%
Érdemes az index fórumán olvasgatni, nagyon sok vélemény van! forum.index.hu Én 2008-ban voltam sok mindent elolvastam a fórumon, és így sok mindent "megúsztam" amivel megszívhattam volna. Nagyon jó volt, kicsit alaklmaszkodsz a mentalitásukhoz akkor nagyon jó fejek tudnak lenni! Némi aprópénz mindíg legyen nálad borravalónak, ezt elvárják, de ha adsz egy kis borravalót akkor az csodákat tesz!
2014. márc. 8. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Balu76 válasza:
100%
Ja igen, és a f.sás... Ez előfordulhat, de nem csk ott szinte bárhová utazol. Csapvizet ne igyál, mi vittünk házipálinkát, egy korty kaja előtt és nem lesz gond! Persze gyerekkel már problémásabb a helyzet!
2014. márc. 8. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5 éve voltunk Djerbán. 12 fős társaság. Eddigi legszebb nyaralásunknak mondhatnám. Európához képest már már nekünk exotikusnak mondható. :) Rosszabbra voltunk felkészülve mivelhogy Afrika. Ennek ellenére nagyon kellemeset csalódtunk. Olaszország után, ahol mindenhol szemét volt, omló vakolat...

Szép volt a szálloda, a kaja pazar, szétzabáltuk az agyunkat. :P Senkinek nem volt semmi baja, pedig nagyon tartottunk tőle. A gyerekeket azért beoltattuk Hepatitis A-ra. Mi is vittünk házit és ittunk belőle reggel este. De ezt máshol is megtesszük. :)

A tenger gyönyörű, bár elég salátás. Krokodilfarmon voltunk, quadozni, tevegelni, ejtőernyőzést is volt aki kipróbálta, jetskit. Van ott egy rész a neve Kék lagúna, az valami mesés hely, oda csak fakultativra lehet menni. Ha tevegelni mentek kérdezzetek rá, hogy mennyi idő, nehogy úgy járjatok mint mi. Azzal vittek minket ehhez a lagúnához. 40 fok, 3,5 óra teveháton. Háááát... Durva volt, de azóta is azt emlegetjük. :D

Tavaly is mentünk volna Tunéziába ha nem lettek volna zavargások. Biztos hogy még megyünk oda többször is, mert felejthetetlen volt. És ráadásul olcsó.

2014. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kései Sirató ***** válasza:
100%

2010-ben voltunk Monastirban. 4 csillagos hotelben voltunk, a hotel udvarán nincs gond a tisztasággal, amúgy az országban , tengerparton van elég szemét, Európához nem hasonlítható, azonban olcsó és rengeteg szép élménnyel jöttünk haza. Voltunk berber-kunyhóban, dzsipp-szafarin, megnéztük, hol forgatták a Csillagok háborúját, voltunk Sidi bou Sidiben, ami olyan , mint egy görög sziget: Szantorini (minden kék-fehérre van festve), nagyon hangulatos.. Az emberek normálisabbak, mint Egyiptomban, női egyenjogúság van, a nők nagy része nem hord kendőt. Összességében jó hely.

Az ételek is jók, mi minden étkezés előtt ittunk fél korty alkoholt, így elkerültük a hasmenést.

2014. jún. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!