Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Mi a tényleges helyzet most...

Mi a tényleges helyzet most Egyiptomban?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyat keresek, aki tényleg Egyiptomban él, vagy ismerőse lakik ott. Szeretnék Kaioroba és Luxorba ellátogatni jövőhéten a hurghadai nyaralásom alatt. Minden utazási iroda néma a rossz dolgokról. Egy reális tényállást szeretnék olvasni.

2015. febr. 26. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi van. A turistáknak/turistaközpontoknak pláne.

A dolgok nagyrészt visszatértek az üléstermekbe.


Azért a helyedben nem nagyon mennék el a csoporttól - ha csoporttal mész -, és semmiféle vallási jelvényt nem viselnék.

Mert azért a dolgok nem múltak el nyomtalanul.

2015. febr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mivel nyaralásról van szó,gondolom szervezett út keretében fogsz elmenni mindkét helyre!A világon semmitől nem kell tartanod!
2015. febr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Sztem az első kettő nem lakik Egyiptomban.. (Én sem.)


Én az elmúlt három évben Egyiptomban nyaraltam. Én személy szerint nem mentem el sem Kairóba, sem Luxorba, mivel Hurgból egy jó 8 órás buszút.... És ott helyben csak 30-60 percet töltesz. Meg egyébként is én búvárkodni járok, de mindegy. Szóval akik a szállodából mentek, nem volt semmi gond. Valóban szervezett út, még ha lenne most ott bármi zavargás is (ami nincs már) akkor sem érintené a turista látványosságokat. Ha betartjátok az alapvető előírásokat nem kell semmilyen atrocitásra számítanotok. Persze a beduin gyerekek minden mozdítható dolgot le fognak rólatok szedni. Szóval nekem egyébként nem hiányzik ez a stressz, 16 órát utazni az 55 fokos sivatagban hogy a gyerekek levegyék rólam az órámat.

2015. febr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3. csak sajnálhatod,hogy nem jártál kairóban meg luxorban...azt meg amúgy te sem gondoltad komolyan,hogy ezeken a helyeken fél,maximum 1 órát töltöttünk!!ez a mindent leszedő beduin gyerekek sztorit az urban legends-en olvastad,vagy hallottál olyanról aki már látott olyat aki egyszer hallotta hogy......a sivatag meg lehet 55 fokos,csak légkondis busszal visznek keresztül rajta!
2015. febr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amit leírtam, kérlek szépen 2 évvel ezelőtt történt meg a házaspárral, akikkel együtt nyaraltunk.. Csak nekünk volt eszünk és nem mentünk el erre a tripre. Ha érdekel, majdnem verekedtek is amikor a pénzüket is elvették. A kaja és a ruha alap volt hogy lekapták róluk amiket lehetett.


De igazából mindegy, egy óriás háromszöget kell nézni, ami mellett autóút megy és bazársorok, kéregetők és kajás standok állnak. Nem olyan mint a képeken. :) Ezért örülök hogy én csak a világ csodái albumban láttam ezeket.

2015. febr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hát azért szegény piramisokat igy ledegradálni,hogy óriási háromszög........mondjuk neked ezzel a hozzáállással tényleg kár is lenne megnézni.,.....
2015. febr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%

Ennek a "búvár-baromnak" valószínűleg maradandó keszonbetegsége lehet, mert pár napja még Bibiónét fikázta itt a gyíkon...


Sajnos az ilyen nagyarcú senkik miatt van lesújtó véleményük a magyarokról igen sok helyen külföldön.


A kismajom úgy viselkedik, mintha ő szopta volna hegyesre Egyiptomban a piramisokat...

2015. febr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az időjárás nagyon jó buszozáshoz-piramishozuáshoz-városnézéshez. Egy-két vastagabb ruhadarab legyen nálad, mert Kairóban este előfordul a csípős, szeles hideg. Múlt héten kétszer esett is az eső. A Hurghada-Giza buszút tényleg rémálmaimban jön elő, nagyon hosszú, de talán kibírhatóbb most, hogy nincs hőség. És akármit mondanak, ha Egyiptomban vagy, nem mehetsz haza úgy, hogy nem láttad a piramisokat :)

Mivel most még kevés turista van, nincs akkora erőszakos árus-tömeg a piramisok környékén, de valóban nagyon zavaró. Ne nézz rá a portékára, sőt az árusra se, ne is szólj hozzá, mert ha megfogod vagy bármi érdeklődést tanúsítasz, akkor nem tudod őket levakarni.

Ajánlani fogják a lovasfogatot (rémálom, zötyög, a ló szenved az emelkedőkön, a kocsis üti-vágja és még várja a végén a baksist) vagy lovaglást fel a piramisokig - még lovaglótudás nélkül is nyugodtan mehetsz lóháton, kellemes élmény.


Közbiztonsági helyzet - Két éve lakok Egyiptomban, még a zavargások alatt is viszonylagos nyugalom volt. Aki nem akar bajt, az nem megy tüntetések közelébe (amik most már nincsenek is) vagy a Sinaira (ahol az összetűzések szoktak történni). A terroristák célpontja a katonai/rendőrségi épületek. Az elmúlt pár hónapban sok riasztás volt bevásárlóközpontok közelében, de mindegyik csak hangbomba volt (csak a hangja olyan, de kárt nem okoz, csak rémületkeltés a cél).

Mint itt élő azt mondanám, hogy nagyobb esélyed van otthon autóbalesetben meghalni, minthogy itt bármi bajod legyen a fentiek miatt. Itt már megszokták , hogy ilyen a napi élet, néha itt-ott bombariadó, megnézik a híreket és mennek tovább, nem is értik, hogy a turisták mitől félnek. Nekik ez a normális (sajnos).


(Csak zárójelesen jegyzem meg, mert szeretnek ilyen véleményt lehurrogni, hogy nekem sem volt nagy élmény a piramislátogatás, de maga a körítés miatt, nem azért, mert a piramis csak egy nagy háromszög lenne. A putri nyomortanya, ahol keresztülmentünk a piramis mellett, az idegesítő és állatbarbár kocsis, aki kihajtotta szegény ló belét, amikor felvitt bennünket a piramishoz, a csóri szegény kisgyerekek, akik próbáltak pár ginét kéregetni, az erőszakos árusok, a kosz, szemét mindenhol, a kötelező parfümműhely látogatás, ahol mindenáron rád akarnak tukmálni valami szart - nekem ezek elrontották az élményt és el se tudtam mélyülni, átérezni a piramisok nagyságát, történelmi értékét. Csak örültem, hogy mehetek haza :( )

2015. márc. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én a párommal karácsonykor voltam Kairóban. Egyéni utazás volt, nem szeretjük a kötött programokat, mégse volt semmi baj. Nekem tetszettek a piramisok, de tényleg ne állj le senkivel beszélgetni mert mindet sz@rt rád tukmálnak. Igaz mi csak másfél napot voltunk ott mert utána tovább utaztunk búvárkodni, de élmény volt. Luxorban én még nem voltam de a párom igen, azt mondja az is nagyon szép . Csak ő pont nyáron volt ott a dög melegben. Jó utazást .
2015. márc. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megérkeztünk :) Minden flottul ment és szuperül éreztük magunkat. Nagy mázlink volt mert csodás idő volt, Kairóban voltunk egész napos túrán angol idegenvezetéssel 5 fős csoporttal és szenzációs volt. Totálisan megérte. Sétáltunk is a városba egyik helyről a másikra, kb. 3 km-en át. (gondolom nem a legrémesebb helyen, de akkor is.) Én még a kairói csapvizet is megkóstoltam véletlen, semmi bajom nem lett. Hurghadán meg simán mostam fogat is a csap vízzel. Mi úgy mentünk oda, hogy elfogadtuk az arab emberek mentalitását. Jókat alkudtunk és élveztük.
2015. márc. 24. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!