Kezdőoldal » Utazás » Afrika » 13honapos kislannyal Egyiptomi...

Dalmikacska kérdése:

13honapos kislannyal Egyiptomi nyaralas nagy felelotlenseg?

Figyelt kérdés
Tulajdonkeppen egy ajandek utazas lenne, de nagyon hezitalok kislanyunk eletkpra miatt. Tejfeherje allergias, de termeszetesen bebietellel es tapszerrel mennek,ill. hazai bebi vizzel. Furdeteshez is kene gumimedencet vinni,sajat agynemujet es a cumisuvegeit. Utobbit elkepzelesem sincs hogyan fertotlenithetnem,se tuzhely,se mikro. Igazabol a csaladbol engem tart vissza a legjobban, a tobbiek lazabban veszik. Teljesen tanacstalan vagyok. Valakinek van tapasztalata, pozitiv vagy negativ eszerve a dologgal kapcsolatban?
2016. jún. 20. 18:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
Csecsemővel sivatagba veszélyes övezetbe több mint megfontolatlan .
2016. jún. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%

A jelenlegi helyzet miatt alig vannak turisták ott.

Ettől függetlenül igen nagy felelőtlenségre vall amiben töritek a fejeteket !!!

2016. jún. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
16%

Remélem, hogy ez csak egy kamu kérdés ?!

Ennyire felelőtlen "szülők" ugye nem léteznek, amennyiben az ilyeneket "szülőnek" lehet nevezni egyáltalán !

2016. jún. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Attol fugg hova mentek. Ha egy 4-5*-os all inclusive hotel komplexumba, akkor nem kell aggodnod semmi miatt, barmit kersz elintezik, ahogyan a tisztasag is olyan lesz ami egy gyereknek is megfelelo korulmeny. Viszont ha valami lepukkant apartmanszalloba aminek az egyetlen vonzereje hogy kozel a tenger, oda nem vinnem magunkkal.

Azert ennyire nem kell magunkat elragadtatni, hogy "nem vagy jo szulo meg anyanak valo" meg tarsai. Nem iraki korturara keszulnek...

2016. jún. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%

Milyen jó hogy megjöttek a vészmadarak.

Gondolom üdülőhelyre mennétek, Hurghada, Sharm el Sheik stb, sokkal kisebb gyerekeket láttam fehér szülőkkel szerte a világban, Egyiptomban is ráadásul nem üdülőövezetben.

Visztek egy kis vízforralót és abban tudjátok fertőtleníteni a cumisüveget. Egyébként nem baj ha a gyerek szervezete találkozik pár kórokozóval, legalább kialakul egy normális immunrendszer.

Szóval óvatosan de nyugodtan menjetek.

2016. jún. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
93%

Mi 11 hónapossal voltunk, olyan felszerelt gyógyszertár volt sok Magyar gyógyszertár nincs olyan.


Tisztaság volt, volt egy kis fosi de a gyógyszerek hatottak.

2016. jún. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Jo par eve voltunk a csaladdal Hurghadaban (mar mind felnöttek vagyunk). Annak ellenere, hogy a gyümölcsöket meg fogat es arcot is asvanyvizzel mostunk, rajtam kivül mindenki több napig tarto hasmenest kapott. Pedig fantasztikus szallodaban voltunk, ahol az etel is kifogastalannak tünt.


En egy ilyen kis gyerekkel nem mernek ebbe a környezetbe menni, aminek teljesen mas virus- es bakteriumallomanya, mint nalunk. Egy 13 honapos gyerek szervezete meg nincs erre felkeszitve. Persze, veszmadarkarogas, de a jelen helyzetben (de amugy sem) nem celszerü az egeszsegügyi ellatastol hozzank foghato szinvonalat elvarni.


Tudom, hogy ez nem mindennapi dolog, de azt a, turistak altal szivesen latogatott kavezot, amiben mi is voltunk, par hettel a nyaralasunk utan felrobbantottak, rengeteg halalos aldozatot es sulyosan serültet követelve.


Az, hogy felnöttkent ugy döntötek, hogy a fokozott veszely ellenere nekivagtok, bizva abban, hogy nagy esellyel szep nyaralasban lesz reszetek, azt megertem. De a kisgyermek fel sem fogna, hogy mi az, hogy Egyiptom es ugyanannyira jol (vagy jobban) erezne magat valamilyen hazai strandon. Bizzatok inkabb nagyszülökre vagy egyeb rokonokra/baratokra. En szemely szerint kerülöm a környeket, amig rendezödtek a dolgok es talan egyszer mar nem katonai konvollyal kel elmenni a kiralyok völgyeig.

2016. jún. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Huhh, azert azt visszautasitanam, hogy rossz szulo lennek, azert amit meg sem tettem! Sajnalom, de semmi tapasztalatom ezen a teren, a csaladban csak olyanokkal vagyok korbeveve akik nem gondolkoznak, csak cselekszenek, es ha rosszul sul el valami akkor csak sirnak es csodalkoznak. Na en nem ilyen vagyok, de nagyon nem. Szeretek esszeru, felelossegteljes,de nem tulrinyalos panikrohamokkal teli donteseket hozni. Ne mondja nekem azt senki, hogy egy 5*-os szallodaba szolo meghivast all inclusive szolgaltatassal megfejelve azon nyomban elutasit, es nem gondolkozik el, hogy mi van ha. Igen lattam en is feher embereket kisgyerekkel odakinn,de annak idejen 22 evesen nem kulonosen foglalkoztatott a kerdes. Az, hogy rahagyjam masokra teljes mertekben elkepzelhetetlen, eddig a szuletesetol fogva csak en es az apja vigyaztunk ra, sosem volt "szunetunk"/kikapcsolodasunk azota. Nem tulzok az olvasas es a tv nezes is kikerult a mindennapjainkbol, az utobbi idoben kerult elo a tv nezes,hiszen az uj lakasban nmar nem egy szobaban van a tv a gyerekkel. Egyebkent a nagyszulok vinnenek minket magukkal, latjak, hogy a feszekrakas utan kisse kivagyunk, mind anyagilag, mind mentalisan es fizikalisan. Ezzel kedveskednenek nekunk, de termeszetesen amint tudjuk a penzt meg kell adnunk. En amig ugy volt, hogy talan beleferhet par nap "pihenes", kizarolag belfoldi nyaralast neztem. Az utazasi irodaban megkerdeztem, hogy egy evessel szoktak-e menni, es abszolut igenlo valaszt kaptam, es ezen a mesgyen elindulva kerultem ebbe a korbe. De oszinten szolva nem szovesen vinnem oda a lanyom. Megprobalom felvezetni a belfoldi pihenest... Aztan ha nem hajlandoak, nagyon jol el leszek en a kertben a gumimedenceben is. Kivancsi voltam errol masok hogyan velekednek es en vagyok-e a paranoias. De nem igazan... de azert ha lehet ne kovezzetek meg rogton mindenkit, aki csak kerdez.......... 😒
2016. jún. 20. 21:02
 9/21 anonim ***** válasza:
Miért nem mentek máshová, ahol ennél kisebb a rizikó?
2016. jún. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Sajat erobol most nem tudunk. Esetleg majd kesobb. Ha pedig szponzoralva megyunk, akkor megpenditem a belfodi pihenest, mint irtam is... De aposeknak az valahogy nem palya. Arrol meg nem almodhatok, hogy odaadjak most a penzt es odamegyunk ahova akarunk,inkabb egyutt akarnak menni. 😂 De nem hiszem h feladjak az egyiptomi alomutazasukat a kisunokajuk kedveert... 😆
2016. jún. 20. 21:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!