Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Lehet keletafrikai (3 orszagra...

Lehet keletafrikai (3 orszagra) vizumot kapni nairobiban erkezesnel? Vagy budapesten?

Figyelt kérdés

2016. szept. 27. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Attol fugg, melyik orszag.

Mozambikba pl eleg nehez a vizumszerzes, a hataron lehet, de csak abban az esetben, ha a kuldo teruleten nincsen mozambiki nagykovetseg.

Tanzania minden tovabbi nelkul kiallit vizumot a hataron is (50 dollar volt azt hiszem a multkor a dija).

Kenya eseteben elektronikus igenyles van most ujabban, de a repteren elvileg szinten meg lehet kerni.

Del-Afrikaba, Szvazifoldre nem kell vizum, viszont ha gyerekkel utazol, akkor tolunk pl minden esetben kertek a gyerek szuletesi anyakonyvi kivonatanak a hiteles angol forditasat (akkor is, amikor Szvazifoldrol leptunk vissza Del-Afrikaba).


Nagykovetseg viszont Tanzaniaban nincs, csak tiszteletbeli konzul ugy tudom. Ezekre a teruletekre a pretoriai es a nairobii magyar nagykovetseg gyakorolja a diplomaciai feladatokat.

2016. szept. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a keletafrikai harmas vizum erdekel.
2016. szept. 28. 12:35
 3/4 piterek45 ***** válasza:
100%
elvileg.. mukodik.. vagy legalabbis mukodnie kene... A Kelet - Afrikai Gazdasagi Kozosseg harma s vizumanak.. ( Kenya, Tanzania, Uganda ) - de.. jobb megkerdezni a Kenyai kovetseget.. mert.. hat Afrikaban .. nem mindig mukodnek ugy a dolgok ahogy kene.. :) :)
2016. szept. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 NigelB ***** válasza:
Jártam Mozambikben, a vízumot Bécsben intéztem. Az utazás elég hosszú innen, mert nincs közvetlen járat. Vagy Portugálián át, vagy Dél Afrikán át lehet. Persze van más megoldás is.
2016. okt. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!