Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Lehetséges-e nekem magyar...

Lehetséges-e nekem magyar állampolgárként egyiptomban B kategóriás jogosítványt szerezni?

Figyelt kérdés

És ha igen, milyen követelményei vannak? (gondolok itt pl olyasmire, hogy valamennyi napot ott kell tartózkodni mielőtt elkezdem vagy hasonlók)

Továbbá mi a menete, ugyan úgy zajlik mint nálunk? (kressz, eü, forgalmi vizsga)

Túristaként tartózkodnék kint.



2019. máj. 29. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. máj. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Már írtál ki kérdést, és akkor is megírtam, hogy nem tudsz ott jogosítványt szerezni.

1. Ott is van kresz, és vezetési vizsga.

2. Arab nyelven kell vizsgáznod.

3. Ott is van vezetési óra aminek meg kell lennie.


De ha valami csoda folytán mert mondjuk tudsz társalgási szinten arabul, kint leszek 3 hónapig (nem 1 hétig) akkor sem érdemes ott letenni a jogsit, mert az egyiptomi jogosítványt nem használhatod Európában. Honosítanod kell amihez külön le kell tenned a vezetési és a kresz vizsgát.

2019. máj. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Eleve letelepedési engedéllyel szerezhetsz jogsit. Turistaként sehol a világon.
2019. máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ott könnyebb?

A minap egy ilyen jogosítványos akart nekem tolatni a parkolóban, és még fel volt háborodva hogy miért kiabálok...

Kijelentette hogy jobban vezet mint én, csak az ajtót nem tudta kinyitni, olyan közel állt meg hozzám....

2019. máj. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2 Kösz, hogy válaszoltál a tegnapi kérdésemre is, azt sajnos át kellett fogalmaznom, mert egy moderátor szerint nem volt "érthető" a kérdés.


Arabul nem tudok, de gondolom van angol opció is.

Az, hogy hol érvényes hol nem az irreleváns, a kérdés nem erre irányul. Konkrétan ez érdekelne, hogy minek kell megfelelnem hogy beiratkozhassak egy ottani autósiskolába. Tehát 3 hónapot kell kint tartózkodni hozzá? Valóban kell hozzá letelepedési engedély is?


#4 Köszönöm, hogy megosztottad ezt az izgalmas történetet de ez nem tartozik ide, légyszives legközelebb ne offolj

2019. máj. 29. 18:55
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Költözz ki, a jogsi után mehetsz egyből lőtanfolyamra is....
2019. máj. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehetséges neked magyar állampolgárként B kategóriás jogosítványt szerezned. Minek rugózol tovább?
2019. máj. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha ráguglizol első találatok között egyiptomi kormányzati oldalon elolvashatod hogy meglévő jogsi honosítása is tartózkodási engedélyhez kötött.
2019. máj. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyiptomban van KRESZ ráadásul még vizsga is belőle? :D Minek...ott olyan kaotikus a vezetési stílus, hogy úgy mennek mint akik nem ismerik a KRESZ-t. Dudálnak össze vissza, forgalmas utcán alig lassítanak le, úgy kell előlük elugorni (Dahab, de Kairóban is tapasztaltam). Az elsőbbség egy kereszteződésben meg azé, aki kb. hamarabb mutatja az ablakon keresztül a Kalasnyikovot. xD
2019. jún. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!