Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Milyen az elet Ausztraliaban?

Milyen az elet Ausztraliaban?

Figyelt kérdés
Foleg szemelyes tapasztalatok erdekelnek. Kedvesek az emberek? Nagy a kozbiztonsag? Erdekes a kultura? Tetszik nektek az ottani eletstilus?
2012. márc. 20. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Személyes tapasztalatom nincsen, de a humán fejlődési index (HDI) szerint a 2. legélhetőbb ország a világon, Norvégia után, tehát rossz hely biztos nem lehet. (Magyarország 36. mellesleg)
2012. márc. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Igen.

Igen.

Igen.

Igen.

2012. márc. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt :-) Azt tudom, hogy az elet igen jo ott.
2012. márc. 20. 22:26
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, igen igen, igen akkor te ott elsz gondolom ?:-)
2012. márc. 20. 22:27
 5/12 Shai-Hulud ***** válasza:
87%

Nem.

De pár évvel ezelőtt majdnem kimentünk, egészen a vizsgákig jutottunk el, aztán a nejem úgy döntött, hogy ő nem tud máshol élni. Így hát itthon maradtunk. (Kár volt.)


De elég sok dolognak utána néztünk, meg hát vannak rokonok odakint...

2012. márc. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kar bizony.. de sosem keso :-)
2012. márc. 20. 22:45
 7/12 anonim válasza:
41%

Ha van rá lehetőséged, és ismered a nyelvet akkor hajrá! De ne a burgenlandi részre menj, mert ott mindent magyart lenéznek, semmibe vesznek és rabszolgának néznek! Menj beljebb!!! Én 4 éve kint dolgozom, de inkább hazajárok minden este minthogy kint lakjak. (35km)

Az emberek általában kedvesebbek mint itthon. Én amikor utoljára hosszú hétvégén kirándulni mentem az asszonnyal, elfogyott az innivalónk és boltok sem voltak nyitva, az első embert megkértem hogy hozzon ki egy kis vizet nekünk, mondta hogy várjunk egy percet és visszajött 2literes vizzel, fantával és kólával. Mind a hármat megkaptuk, pedig csak a vizet kértük, pénzt nem fogadott el, hiába erőltettük.

Egyébként az emberek visszafogottak, a közbiztonság nagyon jó, jó létben élnek így nincs szükségük lopásra csalásra, nem az van mint itthon.

Kultúrájuk?:D Azt sem tudják mi az.

Lopott földön lopott nyelvet beszélnek, ráadásul elég csúnya akcentussal.

Az életstílus idősebbeknek való.

Visszafogottak, nincs akkora nyüzsgés náluk mint nálunk.

Az emberek fele annyit nem mozdulnak ki mint itthon, ez látszik is rajtuk. Nem szívesen költenek igazából semmire, inkább otthonülős típusok.

Persze kivételek mindig vannak, de én a közel 5éves napi kijárásból, kinti vásárlásokból és kirándulásokból ezt szűrtem le.

Remélem tudtam segíteni.

2012. ápr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

#18:31


Igen, RENGETEGET tudtál segíteni!

Végre megismerhettünk egy embert, aki nem tudja megkülönböztetni Ausztriát Ausztráliától.

Köszönjük a segítséget! :-D

2012. ápr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
75%
Tényleg:D Bocs:D:D
2012. ápr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
94%

Hello, gondoltam regisztralok és irok egy kis összefoglalót, hátha valakinek ne hasznára válhat..

22 éves srác vagyok és több mint másfél éve elek Ausztráliában, Sydneyben. Kijutassal kezdenem. Két különböző módját különböztet el meg.. Az egyik módja hogy olyan végzettséged van ami itt hiány. Legyen az szakma vagy diploma. Ez esetben magasabb pontszámot kapsz rá, és egyből ék tudsz helyezkedni miután kijöttel, vizonylag jó keresettel..

Én a másik módszert próbáltam/próbálom, amelyikhez inkább pénz szukseges(nem mintha a másikhoz nem kene) ennek is két fajtája van. Sokan kijönnek tanuló vízummal befizetik magukat valami kamu legolcsóbb nyelviskolaba és mellette feketén, így úgy amúgy próbálnak megélhetést teremteni maguknak és suli mellett tervezni a jovojuket. Ok gyakorlatilag megvásárolják az iskolán keresztül az ittmaradasukat. Ennek a másik fajtája amelyikhez meg több pénz kell, hogy beiratkozik egy iskolába, de nem kamuba, hanem egy olyanba amelyik azt a képesítést adja amivel ittmaradhasu

2012. ápr. 17. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!