Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Műkörmös és masszőr OKJ...

Műkörmös és masszőr OKJ tanfolyam elvégzésével el tudok helyezkedni pl Ausztráliában? Elfogadják a magyarországon szerzett papírt? Kint jól lehet keresni ezekkel a szakmákkal?

Figyelt kérdés
2009. júl. 5. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ausztráliában pont rendszer van...vagyis ha van valami szakmád,és nagy hiány van belőle több pont jár,így nagyobb esélyed van bejutni...van egy oldal a neten ahol meg tudod nézni,hogy mik a hiány szakmák.(én nem tudom melyik oldal,mert a párom foglalkozik vele,hisz mi is oda megyünk majd ki,de most még elvagyunk itt Angliában)..A műkörmös szakma nem tartozik bele vagyis nem ér sok pontot,mert sokan dolgoznak kint ebben a szakmában.De azt tudni kell,hogy akármilyen szakmája van az embernek az adott országban honosítani kell(ha ezt nem csinálod meg,nem fogadják el) ez nem olyan nagy ügy,csak pénz kérdés az egész...és lényeg az is,hogy legyen gyakorlatod...ez is + pontot jelent..de Ausztráliában mint műkörmös,és masszőr nem sokra mész....
2009. júl. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a választ. Feltettem ezt a kérdést angliával is. Ott el lehet vele helyezkedni?
2009. júl. 6. 16:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Én Angliában élek,és itt biztos kell honosítani mert az OKJ nem fogadják el..Sajnos azt kell,hogy mondjam,hogy evvel itt sem érsz sokat hacsak nem olyan helyre mész ahol kevés van belőle..(Londonban pl:tele van velük a város) de ahol én lakom ott még nem nagyon láttam,hogy lenne(ha van is akkor kevés,és többnyire kínaiak azok is)pedig én is városban lakom(kb:akkora mint Miskolc)de emellett kell a nyelvtudás is...Anélkül még kevesebb esélyed lenne...
2009. júl. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. Gimi után OKJ tanfolyamokra gondoltam amiket hamar el lehet végezni és ezek nem olyan hosszú időtartamúak. Bár valójában a turizmus érdekel. Az angolom az jó.
2009. júl. 6. 18:56
 5/6 anonim ***** válasza:
OKJ-t csak Magyarországon fogadják el, még honosítani sem lehet, mert a nemzetközi oktatási rendszer kritériumainak nem felel meg. Dolgozni tudsz a papír nélkül is, ha profi vagy. Tőlem sem kértek diplomát. (Informatikus-lángelme.) Próbamunka, és megcsinálod, vagy sem. Ennyire egyszerű.
2010. aug. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
(Ez nem igaz) okj tanfolyamot (szakács) végzet unokatesom és ausztriában kapot munkát szakmályában
2014. nov. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!