Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Költözés egy lakatlan szigetre?

Költözés egy lakatlan szigetre?

Figyelt kérdés

Kiköltözni egy lakatlan szigetre?

Kinek lenne ahhoz kedve hogy kiköltözzünk egy lakatlan szigetre(20 fő)?

Valahova a maldív szigetekhez vagy esetleg polinézia felé.

500.000 ft/fő lenne a költség nagyon maximum.

Mert vetőmagot meg szerszámokat kéne venni.

Meg vagy 2 csónakot.Napi 2-3 órát kellene dolgozni hogy ne halljunk éhen se szomjan :D

(egy pár darab hordót is kell venni víz tárolásra)

Voltam már a trópusokon és azt kell hogy mondjam hogy ennél szebb környezet nincs a világon.

Linkelek egy pár képet:

[link]


[link]


[link]


[link]


várom a jelentkezőket:D



2012. szept. 18. 19:30
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Hahaha, majd légyszi blogoljatok, ha összejön, nagyon kíváncsi lennék! :)
2012. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
71%
Azért mekkora poén lenne amikor az első nátha elvinné a szigetlakók 90%-át? :D
2012. szept. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, de figyelj a nemek arányára, mert ha túl sok a férfi, és kevés a nő, akkor az komoly feszültségekhez fog vezetni már rövid távon! Arra is figyelj, hogyha már 2-an lesztek a lakatlan szigeten, az már nem lesz többé lakatlan, és oda lesz a dolog romantikája elég hamar.
2012. szept. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
és a dagadtak arányára is
2012. szept. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 hollófernyiges ***** válasza:
A lakatlan szigetek nem véletlenül lakatlanok, többnyire azért, mert nincs rajtuk édesvíz.
2012. szept. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkodtam, de a helyi hatóságok vajon mit szólnak majd ehhez?
2012. szept. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Csak nem neked is a "The Beach" c. film a kedvenced?
2012. szept. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Nos, nem úgy gondoltam hogy most rögtön kéne menni.

Először mindenkinek megfelelő anyagi háttérrel kell rendelkeznie.(kiút,felszerelések)

- Tételezzük fel hogy sikerül.

- Először is kell kb 1 hetet tölteni az adott országban-> kötelező oltások, cuccok megvétele stb.

- Én úgy gondolom hogy nem kell úgy élnünk mint valami ősembernek... Egy napelem meg egy hűtő bőven elfér.

- Viszünk pár hordót az esővíznek.

- Én úgy gondoltam hogy 10 férfi 10 nő

- Nem hosszabb távon kell gondolkozni, szerintem 2-3 de max 5 év bőven elég...Talán még sok is. Sok ember nem bír meglenni egy helyen egymással, egy idő után csak nagy lenne a feszültség.

- De szerintem jó móka lenne, hiszen azért élünk hogy élvezzük az életet nemde?

Az átlag ember nem él, tanul,dolgozik aztán 60 éves korára meg mire kap egy kis szabadságot már nem tud semmit se csinálni.

Ha kapsz egy jó társaságot akkor megéri szerintem...

Víz céljából pedig ott lesz kókusz, eső és a tenger vizéből se nehéz édes vizet csinálni...

A muszlimokat meg nem igazán érdekli hogy betelepülsz egy elhagyatott szigetre, csak ne gyakorold a vallásod és ne egyél disznót. (kivéve ha muszlim vagy)

2012. szept. 19. 15:04
 9/32 hellsing71 válasza:

Lakatlan szigetekre általában nem lehet csak úgy beköltözni, mert pl. gyakran természetvédelmi területnek számítanak és még a kikötés is tiltott. De sok állam ad bérbe ilyen szigeteket, pl. görögök, maldívok, a kis óceániai államok.


Megélni egy ilyen szigeten maga lesz a pokol. Az még OK, ha van pár gyümölcsfa (kókusz, datolya, füge, stb.), meg termelsz is valamit, és kajálod a tenger gyümölcseit. De képzeld el, hogy elesel és eltörik a lábad. Vagy egy fertőzést, vagy egy sebből vérmérgezést kapsz. Itthon ez egy telefon és jönnek érted. De ott..?


Ha nagyon sok pénzed van, tudsz áramot és azzal vizet termelni, és tartani a kapcsolatot a külvilággal (pl. műholdas teló), akkor vágj bele.


Majd írj! ;-)


[link]

[link]

[link]

2012. szept. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Értem, de nem arra gondoltam hogy a környéken ne legyen semmi civilizáció.

50 km-es körzetben ha van egy város szerintem úgy már jó.:D

2012. szept. 19. 15:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!