Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Utazás Bécsből Melbournebe....

Utazás Bécsből Melbournebe. (AUS) Melyik légitársaság a legjobb, vélemények?

Figyelt kérdés
Az Emirates, Qatar Airways , Etihad Airways közül melyiket ajánljátok? Ezek tűnnek a legszimpatikusabbnak, a max 2 átszállás miatt. Ezen kívül diákkedvezményre van lehetőség? Úgy tudom , hogy van qatari iroda Budapesten , ott kell megkérdezni?

2012. szept. 24. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem ilyen hosszú útnál nem számít milyen légitársasággal mész mert nagyon hosszú az út.
2012. szept. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A fentieket nem nagyon ismerem, de sztem nézd meg a British Airways és a Turkish Airlines járatait is. Ha BA-val mész akkor budapesti indulással is csak 2x kell átszállnod.

Ismerősöm pl. úgy csinálta, h fapadossal elment Londonba, és ott felszállt a közvetlen London-Sydney járatra, és ha jól tudom onnan van közvetlenül Melbourne járat is. (igaz nem mindegy melyik reptérről...)

2012. szept. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi megnézem:)
2012. szept. 25. 15:31
 4/10 anonim ***** válasza:

Emirates-el utazók elégedettek voltak mind.

Én British Airways-el mentem. Nagyon meg voltam vele elégedve + Singapurban megálltam egy kicsit. És Singapure-ból mentem Qatar Airways-el tovább Ausztráliába (ez is jó volt, de már volt jobb is).

De ha most kéne utaznom Ausztráliába én Emirates-t ajánlanám (ár-érték miatt).

Qantas-t nagyon szidják, hogy szűk a hely a gépen.

2012. szept. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
kösz, megfogadom:;)
2012. szept. 26. 22:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi is az Emirates-sel mentünk pár éve. kifogástalan volt. Tisztaság, kiszolgálás, a személyzet, mosolyog, ápolt, kedves, szerény. A britsh-sel amerikába mentünk, hát az a nyomába se ért. Flegmák voltak a kísérők, ütött-kopott kocsik, sokkal fapadosabb volt az egész.
2012. szept. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy a Qatar-ral 1 átszállással is eljutsz oda. És mivel az elmőlt 2 évben a világ legjobb légitársasága, talán nem okoz maj nagy csalódást.


Egyébként (bár nem budapesti indulással) de tavaly velük repültem Melbourne-be: hosszú volt, és a repterük nem tetszett (sok buszozás), de hamarosan megnyilik az új reptér.

2012. okt. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Becsbol Emirates. Nekik a legrovidebb a jaratuk. Vienna - Dubai ott at kell szallni, es Dubai -Sydney / Melbourne napi tobb jaratuk van. a jegy kicsivel dragabb ha megall Kuala lumpur vagy Singapore-ban. de van kozvetlen Dubai Melbourne szakasza. En mindig veluk megyek 2007 ota es meg vagyok veluk elegedve. Brtishel egyszer jottem, es nem dobok toluk egy hatast. Meg jo a Singapore ariline, de ok Frankfurton keresztul mennek. Torokoket nem ismerem, Megy meg a Finn Air is, de veluk nem repultem meg.
2012. nov. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
én a qatarra szavazok, az egyik kedvencem. jó a kaja, kedvesek a stewiek, és tűrhető a hely mérete. bp-n a 2-es terminálban tuti van egy qatari iroda, egy hete sincs, hogy onnan indultam. emirates-t is dícsérik sokan, és igenis számít, hogy melyik légi társaság, főleg ilyen hosszú úton. én régebben szerettem a british airwayst is, de egy decemberi afférunk óta senkinek nem ajánlom. röhejes, hogy mit művelnek "customer service" címén.
2013. jan. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Civisch Júzer válasza:

Civisch Júzer válasza:


Nekem nem Melbörn volt az úticélom, hanem Briszbén. Az én választásom egy tajvani légitársaságra, az EVA erlájnszra (www.evaair.com) esett, elsősorban a kedvező ár, másodsorban a jó kondíciók miatt. A repülőút valójában KEGYETLENÜL hoszzzzú, de szerencsére az Airbus 330-200 elég nagy gép, van lehetőség mozgásra. Az EVA Bécs és Taipei közötti járata Bangkokban megpihen (a gépet kitakarítják, feltankolják naftával és friss kajával), közben ki kell szállni szerencsére, s gémberedett tagjainkat meg lehet mozgatni. Taipei-be reggel érkezik a repülő, majd a csatlakozó járat a késő délutáni órákban indul Ausztráliába. Ezt az EVA arra használja fel, hogy a tranzit utasokat egy buszos túra keretében ingyen (!) körbeviszi Taipei belvárosának legnevezetesebb helyein, közben meg is ebédeltetnek. A Taipei-Brisbane repülőút újabb mintegy 8 órás etap, mindent beleszámolva kb. 40 órás az utazás, mégsem kibírhatatlan, a két (és főleg a Taipei-beli) pihenőnek köszönhetően.

Visszafelé a csatlakozás Taipei-ben jóval rövidebb, de azért van idő egy vacsorára a reptéri japán (meg még vagy húszféle más náció kajáját kínáló) étteremben (és saját tapasztalat szerint még arra is, hogy a repülőgépen felejtett útleveledet és pénztárcádat visszakapd...)

Catering: én meg voltam vele elégedve, igaz, nem vagyok zabagép, de a válogatósság is távol áll tőlem; minden étkezésnél legalább 2féle kajafajta közül választhatsz: asian és non-asian food. "Altatószernek" kaphatsz töményet, annyiszor, amennyiszer kérsz :-) Softdrink az úton végig ad libitum rendelkezésre áll.

Végül még annyit: a négy reptéri dutyi frí sopok közül (Bécs, Bangkok, Taipei, Brisbane) a bangkokiak a legolcsóbbak, utána jön Brisbane, majd Bécs és a legdrágább Taipei reptere. Taipei majdnem olyan drága, mint Tokió!!


A Bécs-Brisbane-Bécs repülőjegyért ~300 kHUF-ot fizettem 2011 nyarán. Taiwanra, Ausztráliába vízum nem kell, ha kevesebb, mint 3 hónapot töltesz náluk, de mindkét helyen regisztrálni kell: Taiwan szigetén belépéskor, Ausztráliába viszont ELŐRE! Ide az internetes regisztrálás ingyenes és én 2 perc alatt megkaptam a visszaigazolást, a nagykövetségen személyesen intézve pénzbe kerül, de nem tudom, hogy mennyibe - de mindegy is, úgysem ezt választod...

Még annyit: óvatosan bánj az Ausztrálián belüli utak tervezésével - az ország csaknem akkora, mint Európa! És ami a térképen nem különösebben nagy távolságnak tűnik, az a valóságban irrrgalmatlanul távol tud lenni!! Mi kizárólag Queensland tartományban mozogtunk, mégis, a lakóautóba belepakoltunk csaknem 7000 km-t!!

Jó utat, üdv:


Cívisch Júzer

Debrecen

2013. febr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!