Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Kivándorlás Ausztráliába?...

Kivándorlás Ausztráliába? Bővebben lent. (Hosszú)

Figyelt kérdés

A jövőben, úgy 10 éven belül szeretnék kimenni Ausztráliába dolgozni és lehetőleg le is telepedni. Jelenleg 17 éves vagyok, ezért is írok most, mert még tudom úgy alakítani az életem, hogy minél nagyobb esélyem legyen a vízumra. Szóval aki esetleg nem rég ment ki vagy tervez kimenni azoktól lenne pár kérdésem.


Elősször is a vízumokkal kapcsolatban, melyiket lenne a legkönnyebb vagy legérdemesebb kérni? A turista vízummal ugye nem lehet munkát vállalni, a tanuló vízumból nehéz továbblépni, a munkaadói szponzorálásról meg azt hallottam hogy ahhoz személyesen kéne elmenni állásinterjúra. Szóval akkor marad az ideiglenes letelepedési vízum amivel csak egy meghatározott ideig maradhatok? Vagy egyből lehet igényelni állandó lakosi vízumot is? Azzal tisztában vagyok hogy a szakmámnak rajta kell lennie a hiányszakmák listáján. Az számít hogy a végzettségem egyetemen vagy OKJ-n szereztem? Vagy az mindegy csak legyen valami? Egy szakma sokáig szokott a listán maradni? Csak nehogy az legyen hogy mire mennék ki leveszik a listáról...


Olyan 2-5 milliót össze tudnék addig szedni reményeim szerint szóval a pénzzel egy ideig nem lenne gond ráadásul egy barátommal mennénk ketten szóval közösen fizetnénk mindent(lakbér, kaja, stb...).


Elsőre Sydney-t néztem ki, esetleg Melbourne vagy Perth. Érdemes kivándorlási ügynökhöz fordulni? Úgy nagyságrendileg mennyit kéne fizetni neki?


Nem álmodozom, tudom hogy ott sincs kolbászból a kerítés, de nekem ne mondja senki hogy ott nem lehet jobban élni mint itt ha az ember tisztességesen dolgozik. Nincsenek nagy elvárásaim az első pár hónappal vagy egy évvel kapcsolatba, ha kenyéren és felvágottan kell élni nekem az is megteszi. Azonkívül nem csak a pénz miatt szeretnék oda költözni hanem az egész környezet és mentalitás miatt.


Tudom sok a kérdés és ha sokat keresgélnék az interneten félig-meddig választ kapnék rájuk, de megköszönném ha valaki válaszolni tudna rájuk, esetleg olyanokról is írna amik még fontosak, de nincsenek a kérdéseim között.


Előre is köszönöm a normális válaszokat!



2016. aug. 27. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

OKJ-t felejtsd el, egyetemre menj mindenképp. Bár keresett a cnc illetve a fogtechnikus is, ki tudja mi lesz 10 év múlva.


Bertók oldalát olvasgasd.


2-5millió édeskevés. Ha tanulni mennél ki, akkor kell egy minimum keretösszeg én egyszer kiszámoltam,olyan évi 3millió forint a bankszámládon a tandíjon felül.


De tanulói vízummal érdemes, sokan azzal kezdik(ha mondjuk nem egyetemre mész, hanem csak valami tanfolyamra,akkor is baromi drága lesz a tandíj!) és mellette heti 20órát dolgozhatsz legálisan. De ugye már ezt 100x leírták mások....Heti 20órányi munkából tanulás mellett nem fogod magad fenntartani. Szóval, ha nincs kint ismerősöd,aki elszállásolna, nehéz dolgod lesz!


Az én tippem, hogy itthon gürizz minimum végezz egyetemet, valami jó mérnök szakot,agrár,vagy bármi, de minimum 4-5össel végezd el, plusz legyenek tanári és egyéb ajánlásaid. Egyetemi versenyek,publikációk ilyesmi. És utána még 2-3 év gyakorlatod is egy jó cégnél. Egyébként pontrendszerben kell teljesíteni,ami ugye végzettség,kor,tapasztalat(eddigi munkák)alapján van, plusz IELTS vizsgán is el kell érni minimum egy szintet,talán 7-8-at, nem vagyok benne biztos.


Ha a szüleid megengedhetik,akkor menj ki még középiskola alatt 1 évre cserediáknak.

2016. aug. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
a 3milliót egyébként egy ausztrál egyetemi jelentkezési lapon olvastam, hogy havi 1400-1600 dollár kell a megélhetésre, az ugye szorozva 10hónappal számolva is rengeteg a tandíjon felül..Szóval pl ösztöndíjasként jelentkezni sem nagyon tudsz egyetemre oda.
2016. aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Ott tanulni nem szeretnék, azt még itthon kéne megoldani. Főleg azért is mert nincs 10-20 millió forintom hozzá vagy arra rámenne a család összes pénze.


A pontrendszerrel és a nyelvvizsgával tisztában vagyok az meg is lesz mihamarabb. Szerintem a cserediák dologról már lekéstem, most megyek 11.-be 12.-be meg gondolom nem ajánlatos kimenni amikor ott az érettségi. Amúgy ez a cserediákság lendítene valamit előre a dolgon vagy csak arra jó hogy megismerjem a helyet és gyakoroljam a nyelvet?


Azt láttam hogy a mérnökök keresettek, rengeteg fajta mérnök van a listán. Mi a helyzet az olyan szakmákkal mint az asztalos, klímaszerelő, autószerelő stb.? Ilyenek is vannak a hiányszakmák között.


Jó lenne minél hamarabb kijutni hogy az életkoromra is a max pontot kapjak. Egyébként arra is kapok valami 5 pontot hogy magyarul beszélek :D

2016. aug. 28. 16:59
 4/5 goaus ***** válasza:
Arra hogy magyarul beszélsz nincs pont.:) Tolmácsként bizonyos esetben, de ritkán adják meg. A szakmák jok viszont kijutásra, autószerelő pl. 3-5 év tapasztalat, ha ielts is megvan, szinte biztosan mehetsz. 5-6 millió kell alsó hangon amugy letelepedésihez.
2016. szept. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy orvos vagy, az mar 60 pont a 120-bol. Tanulj orvosnak!
2016. szept. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!