Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Ausztrália tényleg jó választá...

Ausztrália tényleg jó választás lenne, ha külföldön szeretnék letelepedni?

Figyelt kérdés

Igazából utána néztem a dolgokat.Megvan miként fogok kijutni(letelepedési ügynök segít majd), van jó végzettségem és anyagi keretem is rá.

Pár éve jött először a gondolat, hogy oda kellene költözni.Azóta rengeteg infót elolvastam az országról,kontinensről,gazdaság,politika,meg minden egyébről.

De más emberek véleménye, ötlete is érdekelne.

Pro és kontra érveket tudnátok írni, hogy miért lenne érdemes vagy miért nem lenne jó odaköltözni?



2017. jan. 21. 23:17
1 2
 1/17 anonim válasza:
9%
Nem tudom. Bennem van egy fajta undor az országról főleg a benne őshonos csúszó-mászó lényekről. Nem tudom elkébzelni, hogy reggel felkelek, és a postaládámban valami izét találok, ami kinyirhat, vagy nem engedhetem ki a gyerekemet játszani anélkül, hogy nem aggódjak. Gondolom ez csak az én betokosodott gondolatmenetem.
2017. jan. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Hát igen.

Ez nekem is sokat járt a fejemben.

Ez egy elég nagy érv, ami negatívan hat az egész költözés gondolatára.

2017. jan. 21. 23:56
 3/17 anonim válasza:
19%
Gondolom a városokban biztonságosabb, dehogy nem merjünk kimenni a természetbe, na az nekem sok. Egyáltalán mi az, ami ott meg van, és teszem azt bárhol máshol nincs meg, a sok izeltlábut leszámitva?
2017. jan. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Valahogy olyan szabadságot ad az a nagy tér, ami azt az országot vagy kontinenst jellemzi.

kevés a lakosság, nagy a földterület, és egy fejlett gazdag ország.

Sajnos a hüllők és ízeltlábúak azok, ami miatt tényleg el kell gondolkodni, hogy érdemes-e.

Gyönyörű városok és fejlett infrastruktúra mindenütt.(kivétel a belső földutak az országban).

2017. jan. 22. 00:20
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Én voltam kint 3 hónapot. Tény, hogy hatalmas terület, sőt sok helyen ahogy megtudtam még ember se járt. De a legtöbb terület nem alkalmas arra, hogy az ember letelepedjen, nem hiába vannak a városok vízpart közelében. Sok terület természetvédelmi terület. A városokban viszont ugyanolyan zsúfoltság van mint bármelyik nagyvárosban. Én a főváros külső negyedében voltam Canberrában. Gyönyörű város, kedves emberekkel. Távol a dzsungeltől, természetvédelmi tájaktól, de itt is napi szinte felhívták a figyelmemet a veszélyekről. Megismerkedtem egy 30 év körüli nővel aki mesélte, hogy huszonévesen megcsípte egy pók, és ezért élete végégig bizonyos időközönként speciális kezelésre kell járnia. Már nem emlékszem, hogy mit csinálnak vele, csak arra, hogy ha nem csinálnák akkor a húsa elkezdene rohadni, és fájna neki. Na én 3 hónap alatt csak úgy mertem cipőt vagy ruhát felvenni, hogy előtte a vendéglátómat megkértem ellenőrizze le, hogy pók, kígyó, vagy bármi mentes legyen. Nem csak ezért nem költöznék ki, a másik ok az unalom. Szép-szép de semmi nincs ott..
2017. jan. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Tényleg nincs ott semmi, de van még valami fontos: ha ott élsz, dolgozol, akkor mindig kell valamire a pénz. Vagy házrészlet, autórészlet, éppen munkanélküli lettél, drága az orvosi ellátás stb. Sosem lesz annyi pénzed és időd, hogy hazalátogass.

Ismerek olyant, aki már 40 éve ment ki "egy félévre", úgymond szerencsét próbálni. Soha nem jött vissza, még látogatóba sem. A tavaly meglátogattam. Viszonylagos jólétben van, már rosszul beszél magyarul, a gyermekei pedig egyáltalán nem beszélnek magyarul. Ez a kivándorlók 98 %-ának sorsa.

2017. jan. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

nagy városban azért nem hiszem h talász pókot. én meg Sydneyben voltam, és egy álom, én is mennék veled, ha tehetném :) tényleg ki kell emelni az emberek közvetlen, nagyon kedves mentalitását, nagyon egyediek, én még ilyen gondolkodással és nyitottsággal sehol nem találkoztam.

és komolyan létezik ügynek direkt erre, aki segít a hivatalos ügyintézésben? hogy mik vannak ...

2017. jan. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%

Pro sok van viszont kontra-t én egyet sem tudnék felhozni.

Akinek az kontra hogy sok a csúszó mászó az beteg.

2017. jan. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%
Ha már olyan messzire mennék akkor inkább Új-Zéland. Hogy mennyire élhető nem tudom, mert nem hiszem, hogy valaha is odaköltözök, de szerintem sokkal szebb (nem véletlen itt forgatják az olyan filmeket, mint az Avatar, Gyűrűk Ura) , mint Ausztrália és legalább nem akar minden megölni.
2017. jan. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
73%
Én sosem voltam ott, de egy jó barátom évek óta ott él Melbourneban. Ő imádja, sosem panaszkodott állatokra vagy hasonlóakra. Nem is akar hazajönni.
2017. jan. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!