Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » A vágyott ősi Kína (itt...

A vágyott ősi Kína (itt nemrég ezt olvastam) valóban teljesen eltűnt? Alig vannak már jellegzetes tradicionális vidékek, bennük pedig régi városok?

Figyelt kérdés

Valaki azt írta, ezeket már felváltotta az unalmas, vagyis a világon mindenhol egyforma, hangulattalan modern, nyugatias városodás.


Illetve másol azt hallottam, hogyha valaki szeretne elmenni oda valamit tanulni, valamit elsajátítani, nagyon nehezen fog, mert szinte mindent felváltott a kizárólag pénzelkérős, cserébe semmitnemadó turistás "ál-kiszolgálás".



2020. dec. 29. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, én sosem jártam arrafelé, de Kína egy kontinensnyi területen fekszik, szóval biztos vannak még olyan területek, amilyeneket te keresel, Európában is maradtak fent.
2020. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nekem ez a Lijiang jutott eszembe, biztos van még, ha neten rákeresel. Abban a hosszú videóban mászkálnak a városban, ha akarsz nézz bele. Ilyenek vannak.

2020. dec. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Vannak kivételek, de alapvetően eltűnt, Mao jó munkát végezett a kulturális forradalommal.
2020. dec. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Éppen ilyen Lijiang hangulatú városokat, falvakat keresek! Köszönöm!


Bár ha Mao Ce-Tung ilyen "munkákat" is végzett, akkor menjen a fészkes fenébe! Bár ha azt vesszük, már ott is van.

2020. dec. 29. 16:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Lijiang nekem is kedvencem.

De nem tűnt még el, alapvetően a szegényebb, kiesőbb tartományokban maradtak még hangulatos helyek.


Pl Yunnan tartomány nagy része. (Lijiang is itt van amúgy)

2020. dec. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennvoltem Kinaban es nem tunt el a regi Kina. Pingyao, Hongcun, Tongli, Xidi ......
2020. dec. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!