Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Itthonról lehetetlen Tajvanon...

Itthonról lehetetlen Tajvanon munkát találnom?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy ha egy nyugati ember kint él, akkor nem annyira nehéz ott munkát szerezni. Ugyanakkor én Magyarországon élek és nem tudok csak azért kimenni, hogy ott munkát keressek, így itthonról keresnék. Nem a jelenlegi helyzetben vállalkozom erre, hiszen most biztos nincs rá esély, de ha vége van a járványnak, akkor nagyon szeretnék kijutni. Gazdasági végzettségem van, illetve angolul és mandarin kínaiul is folyékonyan tudok. Akinek van tapasztalata, az mit javasol? Lehetséges így állást találnom?

2021. jan. 20. 15:42
 1/7 D. Brasco ***** válasza:
15%

Szerintem az esélyed kb nulla.....mint bármelyis másik,ennyire távol eső országnál.....

Ez az itthonrol munkát keresek dolog kb ausztriával meg németországgal működik.......persze lehet szerencséd,de a realis eselyed gyakorlatilag elhanyagolhato

2021. jan. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ugyanolyan eséllyel tudsz elhelyezkedni az általad leírt kompetenciákkal. Keress nyugodtan állásokat sztem jó esélyeid vannak.
2021. jan. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Angoltanárként, informatikusként vagy gazdasági felsővezetőként itthonról is megy, egyéb esetben kuka.
2021. jan. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha olyan szakmád van akkor talalhatsz.


Tajvan az elektronikai ipar egyik nagy központja. Ezen kívül Angoltanárokat még szívesen látnak.

2021. jan. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Amennyiben tényleg folyékonyan beszélsz kínaiul, és releváns a gazdasági végzettséged, nem jelenthet problémát, de arra készülj hogy a bérek Budapesthez képest nem kiemelkedően jók (sőt), és az albérlet drága. Javaslom hogy regisztrálj álláskereső weboldalára mint pl a 104, illetve nézz szét linkdinen, de ez remélem triviális. A vírus miatt most nem egyszerű vízumot kapni. Amúgy sem, de most úgy hallom, még jobban.

Tajvan szerintem a legjobb ország a világon egyébként, te miért szeretnél ott élni?

2021. jan. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3:

Ezt az angol tanári dumát felejtsük már el. Angol tanárként akkor tudsz elhelyezkedni, hogyha valamelyik angol anyanyelvű ország állampolgára vagy, máskülönben szóba se állnak veled. Nem, még angol tanári végzettséggel se. Nem csak én mondom ezt, néz utána TEFLes fórumokon mennyien panaszkodnak erre.

Olvastam egy nő írását, ő panaszkodott, hogy alig akartak neki munkát adni, hiába beszélt folyékonyan angolul, a saját országában hiába van több éves angol tanári tapasztalata, stb. Amint összeházasodott az amerikai férjével azok az iskolák kezdték el szószerint már zaklatni állásajánlatokkal, amik azelőtt zsigerből elutasították. Még azt is vállalták ezek az iskolák, hogy akkor is alkalmaznák, hogyha nem lenne semmilyen végzettsége.

Szóval, hogyha valaki nem rendelkezik angol anyanyelvű ország állampolgárságával alig fognak szóba állni vele az ázsiai országok.

2021. jan. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
@6 Ex kollégám magyar állampolgárként tanított pont Tajvanon nagyjából 10 évig, de gondolom akkor hazudtam.
2021. jan. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!