Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Ha egy nem-muszlim turista...

Ha egy nem-muszlim turista Szaúd-Arábiába eljut, mit néz meg?

Figyelt kérdés

Én se vagyok muszlim és *még így is* azt tartom, hogy Mekka az ország első nevezetessége (mondjuk e véleményemben közrejátszhat az, hogy [hiába nem vagyok muszlim, sőt keresztény vagyok] érdeklődöm az iszlám kultúra iránt, hihetetlenül megfogott Casablanca mecsetje is).

Mekkában és Medinában az van, hogy nemcsak azok mecseteibe, hanem még egyáltalán ezekbe a városokba se mehetnek be a nem-muszlimok. Nemhogy magát a mekkai nagymecsetet se látja élőben egy hitetlen, hanem még csak mást se nézhet meg a városból. Tehát teljesen ezen városokon kívül kell találni valamit az országban.



2021. nov. 29. 08:54
 1/4 anonim válasza:
40%

Én voltam már.

Átlagtól jobban állunk anyagilag, mi magánúton mentünk ki, a szálloda ahol megszálltunk, igényeltünk privát városvezetést.

Nem kevés pénz volt.

DE!

Olyan élményeket kaptunk, amit még filmekben sem sokszor látsz...

Kivégzések a város főterén,büntetésként korbácsolás kézlevágás,rabszolgaárverésen is voltunk.

Amúgy azt hittük mi vagyunk csak ennyire elvetemültek, de rengeteg fehér turista volt többségük szintén privát idegenvezetővel.

Rabszolgaárverés volt a legdurvább szerintem, szószerint mint a régi filmekben, csak ez a való világban történt.

Rengeteg nő nézte szájtátva, de a többi dolog már nem férne bele az oldal tartalmi követelményei közé

2021. nov. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 köszi (tartalmilag), ezek gondolom egyébként is nyilvánosan történnek #ott, csak a turista nem feltétlenül látja őket, de ti abba mentetek bele, hogy ilyet is láthassatok
2021. nov. 29. 09:44
 3/4 A kérdező kommentje:
Dzsidda volt a város? Van azon kívül (meg a póféta városain is kívül) még más, megnézésre érdemes város?
2021. nov. 29. 09:45
 4/4 anonim ***** válasza:
96%
@1 Jó öreg lehetsz, ha már az ötvenes években jártál Szaúd-Arábiában.
2021. nov. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!