Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Türkmenisztáni nyaralással...

Türkmenisztáni nyaralással kapcsolatban érdekelnének tapasztalatok, aki járt már ott tudna bôvebben mesélni?

Figyelt kérdés
Nyáron tervezek utazni, egyedül mennék, türkmén tour agency-vel 10-12 napra, Ashgabat - Mary - Awaza - Darvaza ezek érdekelnének.

2023. jan. 29. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erről érdemesebb nemzetközi fórumon érdeklődni. Türkmenisztán nagyon kívül esik a bármennyire is tipikusnak nevezhető turizmus körén.
2023. jan. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a fővárosban voltam, az gyönyörű. Pontosítok: egyik felén hatalmas palota, aranyozott oszlopok, fehér márvány, a másik oldalán leginkább egy brazil favelára elékeztető panelrengeteg.


A gasztronómia isteni finom, de ha nem bírod a zsíros tejtermékeket, akkor aktív szénnel érdemes készülni, mert a töltött hacsapuri szerű tészták, a reggeli kávé mellé adott tej, meg a piacokon kapható isteni juhsajt bizony még a magyar gyomrot is rendesen megüli.


A helyiek nagyon kedvesek, ha tudsz kicsit a csoporton kívül mozogni, akkor érdemes piacozni, beszélgetni. Ehhez érdemes az orosz alapokat elsajátítani, vagy egy zsebszótárral készülni, mert oroszul mindenki beszél kb. második anyanyelvük, de angolul SENKI. És ezt úgy értsd, hogy a "good morning"-ot nem tudják értelmezni (a fiatalabbak igen, de a hagyományos helyeken valóban nem)


A geopolitikai nézeteid ne ott próbáld kifejteni.

2023. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, ha a Pokol kapujához eljutsz, akkor nagyon irigyellek. Én arra nagyon-nagyon kíváncsi lennék, de már lehet mire oda jutnék betemetik.
2023. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Mindenta az utazasi iroda intez, miert nem tulok kerdezel? Utazasi iroda nelkul vizumot sem kapsz (kiveve par napos transit vizum).
2023. jan. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó 🤦🏼‍♂️
2023. jan. 29. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!