Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mennyiből hozható ki egy...

Mennyiből hozható ki egy egyhetes, Dél-Indiai utazás (Tamil Nadu területre) egy személy számára?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez sok mindentől függ, de engem egy átlagos ár érdekelne...


Kb. mennyibe kerül pl. egy jegy Indiába?

Mennyibe kerülhet egy ott tartózkodás - hely, étkezés (átlagosan, nem a luxus helyeken, de nem is az utcán alva...)


Milyen védőoltásokat kell mindenképp beadatni (ha kötelező), és ez mennyibe kerül kb.?


Összegeket kérnék, hogy kb. mennyiből hozható ez ki?


NAGYON fontos volna, hogy összegeket írjatok...


Előre is köszi minden segítséget!


2010. okt. 5. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezekben az ázsiai országokban annyira olcsó az élet a repjegy árához viszonyítva, hogy nem éri meg egyetlen hétre menni. A legdrágább a repülőjegy, megszállni és enni már jóval olcsóbb, mint itthon. A repjegyet 200ezer körül meg lehet úszni, ha ügyesen összekombinálod, mert közvetlen járat nincsen.
2010. okt. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Magyar állampolgárnak, ha turistaként akar Indiába utazni, kell bármilyen vízum? (Ha igen, akkor az kb. mennyibe kerül?)


Létezik még az, hogy a belépéshez szükséges X összeg / nap?

Ilyesmi is érdekelne...


Köszi!

2010. okt. 5. 18:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Jegy: passz, én busszal-vonattal járok (részletek a "Indiába vonattal, hogyan?" c. kérdésnél).

2. szállás: 150-200 Rp.-tól (kb. 4-el kell szorozni, hogy Ft.-ban legyen), én ezeket preferálom, de 3-400- Rp.-tól már kimondottan jók is vannak, ha az olcsóbb nem jó. TN-ben hova méssz? Chennai, Kanyakumari drágább, a történelmi városokban (ahova valahogy nem jut el a LP-turisták többsége) olcsóbb helyek is vannak.

3. Étkezés: nem utcán állva, hanem ülve: 20-50 Rp., olcsóbb, beülős étkezdék: 50-100 Rp. Tamil nemzeti eledel: szambar + dosza vagy idli.

4. Védőoltást én nem szoktam adatni.

5. Közlekedés: ha nem méssz messzebb, akkor elhanyagolható. Egy egyéjszakás SL vonatút 3-500 Rp (pl. MAS - CAPE/TVC, és ugyebár ennél nagyobb távot nem nagyon lehet TN-ben utazni). Kb. 1000-2000 RP.-ból egész TN bejárható (a pontos összeg értelem szerint függ attól, hogy miket nézel meg, persze ennyi pénzt egy hét alatt lehetetlen leutazni, ahhoz kéne egy hónap).

6. Múzeumok: ha nem beszélsz hindíül, akkor nagyon drága. A dravida államokban nem veszik észre, ha akcentussal beszéled a hindít, előtte nem árt 2 hetet intenzíven napozni, ha mégis megkérdeznék, hogy honnan jöttél, Kasmírt kell mondani, persze csak ha nem muszlim a múzeumos-bácsi, mert akkor tudhat kasmíriul.

7. Vízum kell, tőlem még nem kértek semmit, igaz, hogy nem is repülővel szoktam érkezni, hanem paki felől. Aktuális árak:

www.indianembassy.hu/

8. összességében én napi 10 eurót szoktam kalkulálni. De abban nincs légkondis szálloda, egyéb flancolás. Ha dideregni akarsz, itthon kell maradni télre.

***

Miért pont TN-be utazol? Nekem is az a kedvencem.

Amúgy kellemes Díválít! (pénteken lesz)

2010. nov. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

11-03 17:48-kor írónak:


Először is bocsánat, hogy ennyire késtem a válasszal, de hosszú ideig nem volt lehetőségem visszanézni az oldalra....

Köszönöm szépen a válaszodat!


Az uticél azért TN, mert a Siva-hit érdekel, de nagyon, és ottani templomokat stb. szeretnék megnézni.


Neked miért TN a kedvenced? Engem is érdekelne ez.

Írtad, hogy Pakisztán felől szoktál menni. Te Pakisztánban lakol, vagy a "környéken"? :)

2010. dec. 26. 21:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Namaszté!

Én is szeretnék elnézést kérni, szintén csak most olvasom:-)

Nekem is ugyanazért. Nagyon jó templomok vannak ott, van Csibandaramból Natarádzs múrtim is:-) Ha szakrális helyek érdekelnek, magánban tudok küldeni listát, illetve vannak könyveim (részben angol, részben hindí nyelven) ottani helyekről, ezeket is fénymásolás-kijegyzetelés céljából rendelkezésre tudom bocsátani (sajnos könyvet nem adok kölcsön, mert nem szoktak visszajönni).

Igen, itt lakom a környéken, nem Pakiban, hanem Pesten, de végülis ma már nincsenek távolságok:-) Szárazföldön Paki felől lehet menni, Amritsárban ér ki az út:-)

2011. jan. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Namaste!


Köszi a választ! (Most már én is hamarabb tudok végre reagálni)


Volna még egy kérdésem... a bankkártya használatával kapcsolatban.

Indiában (Tamil Nadu államban) lehet Visa Electron NEM dombornyomatos bankkártyát használni pénzfelvételre? Elfogadják azt kinn is? (Már a dombornyomatos kártya nem érkezne meg indulásom előtt....)


Nagyon hálás lennék, ha tudnál érdemben válaszolni! Előre is köszi szépen!

2011. jan. 18. 20:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem szoktam bankkártyát használni,m nincs is nekem olyanom, de pár napon belül megkérdezem. Amúgy vsz. igen, mert az ilyen informatikai rendszerek arrafelé nagyon fejlettek.
2011. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Sztem, ha mar egyszer kijut valaki Indiaba, akkor nem szabad sporolni , erdemes minel tobbet latni. [link] ez egy tuti spiritualis Indiai ut!
2016. aug. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
வணக்கம்!
2023. máj. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!