Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Voltatok már Jemenben? És...

Voltatok már Jemenben? És azon belül hol? Esetleg érdekel egy utazás oda?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Érdekel, én is el szeretnék menni, de még nem voltam

Habár Omán az jobb lenne, mert jemen elég szegény ország

2011. máj. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én nyáron voltam ott. Tényleg szegény ország de valami fantasztikus hely. Magával ragadott. De nem ajánlom senkinek se a fővárost az kb 3 napra jó, de utána uncsi. Ajánlom: Áden városát, Socotra sziget, Al-Mukalla várost, Taiz-t és Ibb városát. Jó lenne megint elmenni oda,se janos most politikai gondok vannak :SS
2011. máj. 29. 13:57
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
2009 nyarán jártam Saana-ban, sajnos csak pár napot voltam(sikerült összeszednem egy ételmérgezést a tengergyümölcsei pizzától) aztán elhúztam Kairóba. De szeretnék újra ellátogatni abba a csodálatos országba, mert ésszerűek az árak, a helyiek nagyon barátságosak voltak és kipróbálhattam a qat rágást. Úgy láttam az LP-ben hogy Oman horror drága...
2011. máj. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Én 2009 julius 14-augusztus 9ig voltam Jemenben. Apukám jemeni, így mégjobban beletekinthettem az ottani helyzetbe. Mindenkinek csak ajánlani tudom Jement, igaz én a rokonoknál laktam, tehát turista helyeket csak apukámmal néztem meg. Voltunk Sanaaban, Ibb-ben, Taiz-ban. 2 hetet Ádenben töltöttünk a családnál laktunk, így teljesen köztük érezhettem magamat. Mesés volt :) aztán 1 hetet Abyan tartományban töltöttünk, ott is rokonoknál laktunk. A helyiek nagyon barátságokat, midnenkinek csak ajánlani tudom. Viszont Sanaaban ajánlatos ásványvizzel fogatmosni, illetve a mango juice-okat elkerülni, ugyis helyi csapvízből készítik a jeget amit beledarálnak. én megjártam. Napokig tartó hasmenést kaptam, így Sanaaban alig voltunk. Mivel le voltam gyengülve,így repülővel mentünk Adenbe a rokonokhoz. Ott már helyrejöttem.

Idén megyek újra Jemenbe és már alig várom!!!! :)

2013. jún. 2. 17:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Most látom a kérdést. Jemen nekem is nagy álmom, nagyon tetszik a kultúrája meg minden. Csak sajnos nem valószínű, hogy eljutok oda valaha. A jemeni embereket is imádom, ismerek párat. :) Nagyon irigyellek, hogy vannak ott rokonaid. :)
2014. jún. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azota sikerult eljutnod ? :) ne add fel, egyszer hatha eljutsz. sajnos en azota se voltam, nagyon rossz a kozbiztonsag :(
2019. nov. 28. 01:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon szívesen elmennék egyszer, sok szépet olvastam róla. Ami a leírások alapján igazán megfogott benne, az az, hogy a többi arab országgal szemben itt őrződött meg leginkább a hagyományos arab építészet, kultúra, életmód. Persze ez nagyrészt annak köszönhető, hogy Jemen egyben a legszegényebb ország az Arab-félszigeten, nincsenek jelentős olajkincsei, így ha akarták volna, sem lett volna lehetőség olyan modernizációra, mint a többi, Arab-öböl menti államban. Ráadásul az elhelyezkedése miatt eléggé távol esik mindentől, a történelem során a törökök sem tudták soha rendesen elfoglalni, az ádeni kikötőt leszámítva a briteknek sem igazán kellett a terület, a helyi uralkodók, mármint az észak-jemeni zaidi imámok meg eléggé bezárkózó politikát folytattak mindig. Szóval ez mind-mind közrejátszott valószínűleg abban, hogy az ország sok szempontból mindmáig megmaradt az eredeti, középkorias állapotában.


Engem amúgy pont a Hadramaut-völgy érdekelne talán a legjobban, ami még Jemenen belül is a legtávolabbi, legelszigeteltebb területnek számít szerintem. Különösen annak a három központi, szomszédos város fogott meg így elsőre: Sibam a világörökségnek számító toronyházakkal, Szajun a szultáni palotával, valamint Tarim a számtalan mecsettel és vallási iskolával. De persze a közismertebb látnivalókat, mint a szanaai óvárost vagy az ádeni tengerpartot is nagyon szívesen megnézném.


Mondjuk most biztosan nem, amíg tart a polgárháború. Nem tartom magam különösebben félősnek, jártam már rázósabb helyeken, de ide azért tényleg nem mennék addig, amíg konkrétan nyílt harcok folynak az országban. És a hírek alapján sajnos sem az északi, lázadók által elfoglalt rész, sem a déli, kormányerők ellenőrizte rész nem tűnik biztonságosnak egyelőre. :(

2020. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!