Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mire van szükségem, hogy a...

Mire van szükségem, hogy a Fülöp-szigetekre tudjak utazni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdés adott. Arra lennék kíváncsi, hogy kell e Vízum, mint pl. Amerikába? Mennyibe kerül? Ha turizmus céljából mennék ki pár hétre, akkor is kell vagy van ilyen ideiglenes, mint pl. az ESTA (USA)?


Viszonylag olcsó hely?


Repülőjegyeket is néztem, eléggé horribilis árakon vannak...


Köszönöm szépen előre is!


2011. jún. 9. 20:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Magyar állampolgárok megfelelő anyagi fedezet felmutatása mellett legfeljebb 21 napra vízummentesen utazhatnak be a Fülöp-szigeteki Köztársaság területére. Az útlevélnek a tervezett beutazás napjától számított hat hónapig kell érvényesnek lennie.
2011. jún. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
olcsó hely, és jók a csajok
2011. jún. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ájékoztatjuk a magyar állampolgárokat, hogy az ország - kivéve Mindanao és a Sulu-szigetvilág (Basilan, Tawi-Tawi, Jolo) - utazás és ott tartózkodás szempontjából "II. Fokozott biztonsági kockázatot rejtő további országok és térségek" kategóriájába tartozik.


Mindanao és a Sulu-szigetvilág (Basilan, Tawi-Tawi, Jolo) utazás és ott tartózkodás szempontjából az "I. nem javasolt" kategóriába tartozik (az utazási és utazást közvetítő szerződésről szóló 214/1996. (XII. 23.) Korm. rendelet 11. § (2) bekezdésének hatálya alá tartozó terület).


Általános biztonsági helyzet, figyelmeztetések:


- A terrorizmus, az emberrablás és az utcai bűncselekmények (lopás, rablás) veszélye általános.


- Magyar állampolgárok ne utazzanak Mindanao, valamint a Sulu-szigetvilág (Basilan, Davao, Tawi-Tawi, Jolo) térségébe.


- Csalás hivatalos pénzváltó helyeken is előfordulhat. A túl vonzó árfolyam alapos okot adhat gyanakvásra. Váltás előtt minden esetben tisztázzuk szóban is az árfolyamot, távozásunk előtt pedig a kapott összeget gondosan számoljuk át.


- A külföldiek bejegyzését kimondó 1950. évi törvény (Alien Registration Act) értelmében a Fülöp-szigeteken tartósan élő külföldi állampolgárok minden évben kötelesek regisztráltatni magukat a Bevándorlási Hivatalnál (Bureau of Immigration). Erre 60 nap áll rendelkezésükre. A regisztrációt elmulasztókat pénzbírsággal vagy akár kiutasítással is büntethetik.


- Az ország elhagyásakor a repülőtéri illeték összege 750 filippin peso (PHP) vagy 18,50 USD.


Közbiztonság:

Az ország közbiztonsága rossz, gyakoriak a rablások. Fegyveres összetűzések elsősorban Mindano szigetén és azt körülvevő szigetvilágon beleértve Basilan, Tawi-Tawi és Jolo szigetét is, fordulnak elő. Ezekre a területekre a kormánycsapatok és a muzulmán gerillák közötti összecsapások, valamint a gyakori emberrablások miatt nem javasoljuk a beutazást.


Ugyanakkor a Külügyminisztérium felhívja az odalátogató magyar állampolgárok figyelmét arra, hogy terrorista veszélyre az ország egész területén lehet számítani. Az utcai bűnözés és rablások megnövekedett száma miatt javasoljuk az értékekre és személyi okmányokra, dokumentumokra történő fokozott odafigyelést. A szigetek közötti közlekedést lebonyolító kisebb hajók szintén a bűnelkövetők célpontjai lehetnek. Gyakoriak a kompbalesetek is, amelyek okai elsősorban a rossz múszaki állapotra és megengedettnél több személy szállítására vezethetők vissza.


Terrorizmus:

Terrorellenes törvény lépett életbe a Fülöp-szigeteken 2007. július 15-én. Az új törvény tágabb teret nyit a hatóságoknak az ország déli részén működő terrorszervezetek - a szakadár Moro Iszlám Felszabadítási Front (MILF), az Al-Kaidával is kapcsolatba hozott Abu Sayyaf csoport vagy a maoista Új Népi Hadsereg (NPA) - elleni fellépésre. Egyebek mellett lehetővé teszi terrorgyanús elemek bankszámláinak zárolását, vádemelés vagy ügyészségi eljárás nélküli fogvatartását (maximum három napig).


A terrorfenyegetettség az ország egész területén magas. 2005 során robbantásos merényletek legalább egy tucat személy életét követelték. A sebesültek száma meghaladta a 130-at. Merényletek külföldiek által látogatott középületeknél is előfordulhatnak.


Bűnözés:

Elterjedt az emberrablás (váltságdíj kikényszerítése).


Utazás, közlekedés biztonsága:

Az utcai bűnözés (lopás, rablás) gyakori. A súlyosabb bűncselekmények (robbantás, emberrablás) elkövetőinek kedvelt célpontjai a közlekedési eszközök (kompok, személyszállító hajók stb.).


Természeti, egyéb kataszrófák:

2006. december 1-én Luzon körzetében pusztított a "Durian" tájfun. Az áradások és az iszaptenger következtében mintegy ezren vesztették életüket. A Bulusan- (Sorsogon Province) és a Kanlaon- vulkán (Negros Oriental Province) térségében 1-es fokozatú készültségi állapot. 4 kilométeres körzetben állandó veszélyzóna (Permanent Danger Zone). Vulkánkitörés lehetősége a Mt. Mayon hegynél (Albay). Érintett települések: Legaspi City, Camalig, Daraga, Ligao, Malilipot, Santo Domingo és Tabaco. A hatóságok a hegy 8 kilométeres körzetét veszélyzónának minősítették.


Az esős évszak júniustól novemberig tart, mely egyben a tájfunok, árvizek és földcsuszamlások időszaka is.


A hatóságok viszonya a magyar állampolgárokhoz:

Megfelelő, diszkriminatív szándék nincs.


Biztonság, közbiztonság szempontjából kockázatos országrészek:

Mindanao és a Sulu-szigetvilág (Basilan, Tawi-Tawi, Jolo).

2011. jún. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi!


Csak Cebu város érdekelne, mint hely. Semmi más :)


Tehát 21 napig simán útlevéllel beutazhatok, ha minden igaz. Ha 21-nél több napig maradok, mi a teendő?

2011. jún. 9. 21:41
 5/12 anonim ***** válasza:

Cebu király hely. Imádtam.


21 napnál hosszabb ideig tartó tartózkodás esetén vízumot kell kérni. A vízumkérelemhez 2 db fényképet kell mellékelni, továbbá be kell mutatni a szállodafoglalásról szóló igazolást és a visszaútra érvényes repülőjegyet.


A három hónapos egyszeri vízum díja 30 USD, a hat hónapos egyszeri/többszöri vízumé 60 USD, az egyéves többszöri vízum illetéke 90 USD.

2011. jún. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi.


Repjegyet merre érdemes nézni? Pelikán 270e körül számolja.

2011. jún. 10. 20:35
 7/12 anonim ***** válasza:
én is ott szoktam nézni repjegyet, az átlagnál talán egy kicsit drágább a 270, de ez még nem olyan vészes.
2011. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mennyiért vetted utoljára? Mert találtam 350e-ért is... Szóval minden lehetséges dátumot meg kell nézni, mert lehet 200e körül is találni nem?


:)

2011. jún. 11. 12:52
 9/12 A kérdező kommentje:

Még annyi lenne a kérdésem, hogy mennyibe kerülnek a dolgok ott? Mondjuk ha 20 napra mennék. Kaja, ital, ebéd, vacsora, ajándék itthonra?


Hotelek drágák 1 személyre?

2011. jún. 12. 15:47
 10/12 anonim ***** válasza:

én utoljára 245.000-ért mentem. Árak nagyon barátiak. Sőt! (Az egész nyaralás legnagyobb tétele a repjegy.)


néhány példa: közepes árfekvésű étteremben 3 fogásos ebéd: cca. 4-5 USD.


Helyi sör: cca.0.74 - 1.15 USD

Import sörök: cca.1.50 - 2 USD

1 üveg víz: cca. 0.27 0.40 USD

1 doboz cigi: cca. 0.80 USD


Szállást lehet találni már 80 USD/2 hét áron is, de ebben nincsen kaja, de én általában a Mango Park Hotelben szoktam megszállni, én mindig két hétre megyek és 645 USD-ba kerül. Ebbe benne van a reggeli. És ami nem mellékes, engednek felvenni magaddal "barátnőt". Ők is olcsók.

2011. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!