Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Voltál már szaúd-arábiában?...

Voltál már szaúd-arábiában? Milyen hely?

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

A Szaúd-Arábiai Királyságba történő belépéshez kötelező a vízum előzetes beszerzése. Egyéni turista vízumot nem adnak ki.


- Nők egyedül nem közlekedhetnek az országban(A külföldi nőt szintén férfi családtagnak, vagy az üzleti partnerének kell várnia az országba történő belépéskor, és kísérnie az országban történő mozgás során.)


- Tilos a disznóhús, az abból készült készítmények, az alkohol tartalmú italok bevitele, és fogyasztása.


- Fényképezés, filmezés az utcán és a bevásárlóközpontokban nem ajánlatos.


- Az utcán az európai nőknek is kötelező a bokáig érő, a karokat is eltakaró fekete lepel viselése, a haj fekete kendővel történő lefedése.


- A nők gépkocsit Szaúd-Arábiában nem vezethetnek. Olyan nyilvános helyekre, mint az éttermek, cukrászda, csak férfi családtag kíséretében léphetnek be, és csak az arra a célra kijelölt helyiségben az ún. "family section"-ben tartózkodhatnak. A nők a bankokban is csak a külön bejáratú, szeparált helyiségben intézhetik hivatalos ügyeiket.


- Az országban mozik, színházak nem működnek, nyilvános helyeken tilos a tánc és a zene.



Na, szerinted milyen lehet? Szaud-Arábia a muzulmán országok közül a legkonzervatívabb!

2011. nov. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
mi nyaraltuk pl. dubaiban (szaud -arabia mellett)ami elvileg foleg a nyugati gazdagoknak van kialakitva (megjegyzem most itt hogy nem vagyunk gazdagok csak szerencsenk volt de ez egy masik sztori)a lenyeg ,hogy akkor paraszt es most nem irom le meg milyen nepsseget meg eletemben nem lattam.ramadan idejen ki se szolgalnak,folyamatosan probaltak befuzni a a felesegemet es udvaroltak neki pedig ott alltam mellette es fogtam a kezet,amikor ezt szova tettem meg neki allt feljebb! a leggusztustalanabb az volt,hogy az utacan nyilvanosan finganak,es kicsapjak a taknyukat illetve turkalnak az orrukban es a piacon igy fogjak meg a gyumolcsoket,zoldsegeket. arrol nem is beszleve ,hogy nem csak a saja tde a kulfoldi noket is ugy lenezik ,hogy az ember legszivesebben szetpofozna oket. en sem vagyok feminista de az alap tiszteletet adjuk meg ....ha mas nem akkor nem ugy mit nonek ,hanem mint ember tarsunknak....a lenyeg amit le akartam irni ,hogy arab,mohamedan,muzulmanm stb. jellegu orszagokban nem erdemes menni,foleg ha a paroddal mesz! o biztos nem tudja majd jol erezni vagy elengedni magat.
2011. nov. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

elozo vagyok.


ezt hirtelen em is feljettem,a leg megdobbentobb amit lattam ,20-30 eves ferfiak 10-12-14 eves felesegekkel.

szerintem ez mindent elarul.

2011. nov. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%
es bocs az elirasokert kicsit kapkodtam!
2011. nov. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Kedves utolsó 3,


Milyen ruházatban volt a feleséged?


Ha betartod az öltözködési szabályaikat, nem molesztálnak.


Ha térdig leér az a nadrág, nincs kint a váll, has, dekoltázs...

2012. ápr. 1. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!