Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Kocsival szeretnénk körbejárni...

Kocsival szeretnénk körbejárni Oroszországot. Valaki járt már ott AUTÓVAL?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem mindennapos dolog, de régóta tervezgetjük. Az útvonal, Budapest-Moszkva (idáig egyértelmű), Moszkva-Vlagyivosztok tehát a transzibériai vasút útvonala. A legfőbb kérdés az lenne, hogy egyáltalán van e ott autóval járható út? Vlagyivosztokból pedig északra mennénk tovább, tennénk egy nagy kört, majd haza. Kérlek ne írd azt, hogy menjünk vonattal vagy repülővel!
2012. márc. 20. 23:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%

Útvonal van kint,és vannak útvonalak amik messze a legjobbak(semmi kátyú,hosszú széles út stb)

Autóval simán végig lehet menni ha úgy tervezitek,de nem lesz olcsó mulatság,sőt nagyon drága lesz.Nem hiába választják inkább a vonatot ilyen útra mert még az is jelentősen olcsóbb.

(voltam kint 1 hónapot Moszkvában)

2012. márc. 21. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A vonat pont 4x annyiba kerül mint ha autóval mennénk. Egész pontosan: Moszkvától Vlagyivosztokig 200 ezer ft/fő a vonat, kocsival 50 ezer/fő, és ez csak 8ezer km, úgy számoltuk az egész út nagyjából 20.000 km lenne. Ezen kívül a így nem kell a vonathoz igazodni, meg semmihez se, azt csinálunk amit mi akarunk, és akkor amikor mi akarjuk.
2012. márc. 21. 02:10
 3/22 anonim ***** válasza:
28%

Lehet hogy te így számoltad,de Az oroszoknál a benzin nem egységáras,és nem annyiba kerül mint Magyarországon.Mivel az út nem rövid,így szállásra is szükségetek lesz (a vonat ezt biztosítja) ami szintén nem olcsó,és jó ha előre megvan a szállás is.Az enni való (ami a vonaton szintén biztosítva) sem olcsó..A biztonságról nem is beszélve.

Az oroszok kedves,jó emberek,de amíg kint voltam még én is találkoztam finoman szólva gyökerekkel.(akiket jobb kikerülni)

De ti tudjátok.Ha annyira akartok menjetek kocsival.Gyűjtsetek össze annyi pénzt amennyi szerintetek elég lesz,és irány a nagy kaland.

2012. márc. 21. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Valóban nem annyiba kerül a benzin mint itt, mivel ott sokkal olcsóbb. De a lényeg nem is ez, igazából csak arra lennék kíváncsi, hogy valaki ment e már autóval és, hogy milyenek az utak (ha egyáltalán vannak arra).
2012. márc. 21. 03:05
 5/22 anonim ***** válasza:
39%

a km-t nyugodtan szorozd meg kettővel,az utak miatt és mert el fogsz tévedni százszor.

És fegyver nem ártana (amit persze nem fognak engedni) ha nem akarod,hogy valakimár menjen tovább a kocsival,te meg ott maradsz egy kis faluben

2012. márc. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
64%

Kamionos ismerőstől elég sokat hallottam, hogy még számára is nagy kaland mindig kimenni, pedig ő ismeri már az útvonalat kint Oroszban. Panaszkodott korrupt rendőrökre, huligánokra, tolvajokra, és persze a kenőpénzre, hogy mekkora fontossága volt kint. Továbbá vannak részek melyeket mindig elkerülnek... Őszerinte ezért is van hogy jóval drágább az út mint kellene... Ja és léteznek olyan benzinkutak, ahol ha látják hogy külföldi jött, akkor aranyárban számolják az üzemanyagot.

ennyit hallottam én a veszélyekről.

Szóval jól oda kell kint figyelni annyit én is javaslok. Tényleg nagy kaland arra az út. :)

2012. márc. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
hány évesek vagytok?
2012. márc. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%

Sanszos, hogy naponta 2- 3 -szor kirabolnak!

Ahogyan látom, nem hallgattok a jó szóra és nektek tök mindegy,

hogy a rablók kergetnek majd, vagy a farkasok...


Azért majd sokat kell ám visszafelé gyalogolni,

ha elveszik az autótokat!!

2012. márc. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
25-40 éves korig vagyunk, konvojban fogunk menni 3 autóval 12-en, ebből 10 férfi.. Kötve hiszem, hogy kirabolnának.
2012. márc. 21. 15:55
 10/22 A kérdező kommentje:
Az út ismerete pedig nem mérvadó...ennyi erővel sehova se menj mert eltévedsz úgyis. GPS lesz nálunk vagy 5 (ha esetleg 1 elromlana még maradt 4) Egyébként az se lenne baj ha eltévednénk mert van szánk és megtudjuk kérdezni, 3-an is jól beszélnek oroszul, nem véletlen esett erre a választás.
2012. márc. 21. 15:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!