Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Hogyan lehet felkészülni...

Hogyan lehet felkészülni extrém hideg (szibériai) télre?

Figyelt kérdés

Fizikai felkészülésre gondolok. Ha minden jól megy, huzamosabb időt töltök majd el Oroszország keleti részében. Az időjárás miatt kemény fizikai megpróbáltatásra számítok. Hogy lehet erre felkészülni? Általános kondíción kívül mire lehet még szükség, mire kell odafigyelni, vigyázni? Esetleg tapasztalata valakinek? Tudtok internetes oldalt/blogot ajánlani, ahol esetleg valaki megosztotta a hasonló tapasztalatait? (Lehet angol nyelvű is)

Köszönöm!



2013. máj. 6. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
"Ha minden jól megy" hááát, nem is tudom :)
2013. máj. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Az időjárás miatt kemény fizikai megpróbáltatásra számítok."


Ne számíts. Semmiben sem megterhelőbb a -40, mint a plusz. Réteges öltözködés, szabadtéren tartózkodás minimalizálása, autó motorjának le nem állítása, ha kint van.

2013. máj. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igazából szokni kell, hozzá kell edződni. Egy kis hájat növeszteni sem árt. Sokat kell enni és tápláló ételeket, hogy legyen fűtőanyag. Szénhidrátokat is, azok mozgósíthatóak a legkönnyebben. És persze jól felöltözni, lehetőleg a test fölé természetes és jó nedvszívó anyagokat tenni, hogy felszívják az esetleges izzadtságot. Ez lábnál is nagyon fontos. Ha nincs nedvszívó anyag, akkor bevizesedik a láb és meg is fagyhat. Egy maszk is jól jöhet, bár necces, mert könnyen ráfagy a nedvesség a lehelletből. Ha nagyon hideg a levegő, akkor érdemes lenne egy valamilyen puffert tenni az orr elé és azon keresztül szívni a levegőt, így a már kilélegzett, melegebb levegő egy része is visszajut a tüdőbe a hideggel keveredve. Mint amikor az orrunk elé tesszük a kezünket, úgy lélegzünk.
2013. máj. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én voltam sarkkörön túl.

Rétegesen kell öltözni, ez valóban nagyon fontos.

Igaz, hogy én nem a legdrágább termékeket vettem meg, kilencvenezerért árultak kabátot O.O


Bevallom, én a Decathlonban vásároltam be.

Vettem egy jó síkabátot. Kellett egy jó sínadrág.

A sínadrág alá felvettem egy melegítő, testresimuló sztreccsjellegű nadrágot. Az a fontos, hogy melegen tartson a ruha, mert könnyebb megőrizni a meleget, mint felmelegedni a ruhában.

A kabát alatt volt egy szintén testresimuló, meleget tartó hosszúujjú póló. Arra jött még egy póló, a tetejére a pulóver (garbós, könnyebb, mint a sállal szórakozni), és a kabát. A jó kesztyű ujjakat tud menteni! Sapka pedig fülvédős legyen.

Jó csizma vagy bakancs kell, lehetőleg belül szőrmés legyen.

A szádat ne takard el, mert a lélegzetvételkor a pára lecsapódik az eltakaró szöveten, és nyirkos marad.

Ha sokat vagy kint, forró ital legyen nálad.

2013. máj. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha elkezd folyni az orrod gyorsan fújd ki, mert belefagy a cucc :)

Amúgy meg a -40 nem probléma, ha száraz a levegő és nem fúj a szél. Ha fúj és valami esik is mellé, na az gáz... Öltözködni arrafelé "az időjárás szerint" kell, "po pogode". Ez -40-nél magyarra lefordítva régetes öltözködést jelent, ahogy a fentiek is írták. Nem kell ráparázni, senkinek nem fagy le semmije, hacsak nem alszik be saturészegen valami útszéli gödörben.

2013. jún. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]

Itt a hozzászólások között van olyan aki írt tapasztalatáról.

Még hozzátenném, hogy melegítő hatású ételek pl a hajdina - ez amúgy is népszerű az oroszoknál pl kásának vagy köretként, Mo-n is elég népszerű volt a kölessel együtt de innen sajnos "kitelepítették" mikor bejött a krumpli, a magyarok elszoktak az ízétől és ezért nem szokták szeretni, de javaslom a rászokást, nekem 4-5 recept próbálgatás után már egész ehető volt - kásában és levessel jött be leginkább (Nyers Csaba féle hajdinaleves). Ezen kívül melegítő hatásúak még: a gyömbér, fahéj, chili stb.

(Gondolom nem dohányzol de azért leírom, ami még eszembe jutott tippként, hogy érdemes a nikotint kerülni és egyéb szereket amik rossz hatással vannak a keringésre)

2013. jún. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
arra nem tudsz felkészülni, majd megszokod. én szibériában születtem, 20 évig ott éltem, soha nem fáztam. ha nincs szél a száraz hideget kibirod, viszont a -40 fok széllel olykor kétszer annyinak érződik! Szárazon a - 15-20 fokot pulóverben kibirtuk. Amit javaslok az az usánka sapka, az mindig jó ha kéznél van, lekötöd az állad alá és rengeteget véd. Mikor moszkvába kerültem egyetemre, akkor lett az első ugymond igazi kabátom :) Utánna magyarországra kerültem, nekem ezt a meleg időt nagyon nehéz volt megszokni de mára sikerült viszont nem kizárt hogy egyszer visszaköltözök Ojmjakon-ba.
2013. aug. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Annyit hozzátennék a sajátomhoz, hogy a chili nem minden esetben jó hidegben, mivel az ugye izzaszt is szóval aki hosszú távon maradna extrém hidegben annak nem ajánlott gyakran az izzadás miatt. Alkati kérdés is amúgy, mert nem feltétlenül kell háj ide, hiszen van aki vékonyan is jól bírja a hideget, de a túlsúlyosok többsége a meleget sem a hideget nem bírja. (Én pl vékony vagyok, de a hidegtől érzem jól magam, a melegben sem vagyok rosszul, de nekem a hideg jelent jó közérzetet)

A lényeg az hogy egy egészséges táplálkozás mellett a szervezet fel tudja építeni a megfelelő védekező funkciókat, amikor kell. A túl sok adalékanyag meg modern étel nem hasznos ilyen szempontból, és a hajdinát ne felejtsd el :P

Amúgy még tervezed az utat? Mert nem írtál semmi választ senkinek...

2013. szept. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ojmjakon nekem nagyon érdekes, 7-es: Ez buta kérdés, de tényleg nem engedik ki a gyerekeket -20 fok alatt játszani, mert a tüdejük lefagy? Yakutskban, ha jól láttam még hidegebb időjárásnál is kint játszottak. Szóval igaz ez a legenda, hogy a gyerekek tüdeje lefagy? Pl a te anyukád hogy állt a hideghez?
2013. szept. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
aki abba nől fel, megszokja. az nem igaz hogy kifagy a tüdeje, -50 fokban akkor nem lélegzik az ember? 8-10 hónapon át tartósan minuszban van az idő, nem tartják a gyerekeket a házban. úgyanugy levegőztetik, sétáltatják stb, ott ez az időjárás a normális, ehhez van hozzászokva a szervezet. mellesleg nincsenek betegségek, mert a hidegben nem terjednek. (20 év alatt a kötelező oltásokon kívűl nem voltam orvosnál, mert nem voltam beteg). +10 fokban pólóban is kitünő az idő, és nem fázol.
2013. szept. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!