Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Orvosként hova a legérdemesebb...

Orvosként hova a legérdemesebb letelepedni? (többi lent. )

Figyelt kérdés

Még nem vagyok orvos,csak gimnazista, de szeretnék Ázsiában élni és dolgozni.Amik szóba jöhetnek:

Japán,Dél-Korea,Thaiföld,Vietnam,Hongkong,Szingapúr, esetleg Vietnam.

Melyik országnak a nyelvét érdemes tanulni és oda letelepedni?



2013. júl. 27. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Majdnem mindegyikét, orvosokra mindenütt szükség van, a kérdés már csak az, hogy hol szeretnél legszívesebben élni.


Ezeknek az országoknak az életszínvonala azért elég eltérö, bár regionális ingadozás mindenütt van.


Akármelyik nyelvet is szeretnéd tanulni, az angolra mindenképpen szükséged lesz, mert pl. magyaroknak írt vietnami nyelvtankönyvet aligha fogsz találni, vagy ha igen akkor az 70-es évekbeli és már használhatatlan, stb. A thai nagyjából ugyanez, japán/kínai/koreai nyelvkönyre némi keresgélés után hamar rábukkanhatsz, de az angolul kiadott könyvekhez képest ez nagyon szerény választék lesz.


Ha van a közeledben bármelyik nyelvet tanító nyelvtanfolyom iratkozz be oda. Ha nincs, olvass utána mindegyiknek (nyelv, ország, kultúra) és amelyik szimpatikusabb, azt válaszd. Egyikkel sem lehet nagyon melléfogni.

2013. júl. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. júl. 27. 16:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Véletlenül kétszer írtam Vietnámot!:D
2013. júl. 28. 17:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor kb még 14 év mire orvos leszel, nem időszerű kérdés.


Egy orvos ismerősöm az arab térségbe ment. Nagy gyakorlattal rendelkezett, jelenleg egy magánkórház ügyvezetője. A pénz itt van, ezt elhiheted nekem.

2013. júl. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne menj Ázsiába, én is fogorvosként külföldön szeretnék élni. Ott szerintem nincs akkora kereslet az orvosokra, mint más országokban ( Svédország, Közel-Kelet). Egy ismerősünk élt Taivanban és nagyon nem szerettek ott élni. De ha szereted a keleti kultúrát, akkor biztosan tetszeni fog.
2013. júl. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Bugyin
2013. aug. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kínában kétféle kórház van: népkórház, ami olyan mint nálunk valahol Szabolcsban, csak még rosszabb, alulfinanszírozott, túlzsúfolt, stb., és vannak a magánkórházak, magánrendelök, amik nyugati színvonalon müködnek a vizitdíj egy szimpla megfázás kivizsgálása esetében is 500-600 jüan (kb. 20.000 forint). Szóval lehet jól keresni.
2013. aug. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!