Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Aki járt már turistaként...

Aki járt már turistaként Észak-Koreában, az tudna információval szolgálni? Milyen árakkal kell számolni?

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta foglalkozom Észak-Koreával. Viszont más dolog olvasni róla, és más élőben átélni az egészet. Valószínűleg úgy érezheti magát ott egy turista, mintha egy beteg színdarabba csöppent volna, amit maga George Orwell írt.

Azt láttam, hogy csak az odalátogató turisták kedvéért emberek százait mozgósítják hogy eljátsszák a "mindennapi, átlagos koreai életet" a szemük előtt. Ha egy turista pl. bemegy egy phenjani bevásárlóközpontba, akkor azt látja hogy vásároló emberek vannak ott, miközben minden kirakott áru csak dísz és senki nem vehet semmit. Még az éttermekben is eljátsszák hogy esznek, közbe pedig egy falatot sem nyelhetnek le. Még a zöldség is műanyag, amit az árusok "eladásra" kínálnak. Akikkel az ember ott turistaként találkozik, azok többnyire mind statiszták és színészek. Hátborzongató lehet ezt mind élőben látni, miközben az ember tudja hogy minden amit lát, egy nagy hazugság. Közben végig fegyverrel állnak a hátad mögött nehogy véletlenül többet láss annál, mint amit ők akarnak. Valahol pedig a távolban ott vannak a szerencsétlen, éhező, nyomorult, munkatáborokban sínylődő emberek.

Viszont azt is tudom, hogy nem túl olcsó mulatság átélni ezt az egészet. Nem tudom még meddig fog még fönnállni az a sztálinista utópia, de én mindenképpen szeretném látni a saját szememmel, legalább egyszer az életben.


2017. jan. 20. 13:08
 1/2 anonim ***** válasza:
É Koreában egy turistának nincsenek árak, csak úgy mehetsz ha egy AI csomagra befizetsz, abban minden benne van. A végén illik valami ajándékot adni a kísérőknek.
2017. jan. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"É Koreában egy turistának nincsenek árak, csak úgy mehetsz ha egy AI csomagra befizetsz, abban minden benne van. A végén illik valami ajándékot adni a kísérőknek."


Tisztában vagyok vele. Viszont nem tudom hogy melyik érni meg jobban ill. mennyi költőpénzt kell az embernek magával vinni kb. (mivel elég drága ott minden). Úgy tudom hogy lehet dollárral is fizetni, viszont azt nem hogy won-ra lehet-e ill. érdemes e váltani?

2017. jan. 22. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!