Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Posta utasbiztosító csak egy...

Posta utasbiztosító csak egy személyre fizetett a szerződésben szereplő három helyett. Más is járt így?

Figyelt kérdés
Külföldi nyaraláshoz lett kötve utasbiztosítás a postánál, összesen 3 főre, repülős kiegészítéssel. Sajnos a járatunk késett, nem is keveset, így igényeltük a kártérítést. A szerződésben szerepel az összeg, amit adnak ilyen kár esetén, fizettek is, viszont csak egyszeri összeget, holott 3 fő van a szerződés alatt. Érdemes reklamálni, vagy időpazarlás?

máj. 9. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Három gép késett, vagy egy?
máj. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Egy, de három ember fizette be a biztosítást.

Ha kötök biztosítást egymagamra, akkor is ennyi pénzt kapok vissza, ha három emberre kötök (háromszorosát fizetem a biztosításnak is!) akkor is?

Akkor ennyi erővel legközelebb ez a három ember külön-külön kösse meg a biztosítást?

máj. 9. 15:59
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennek utána kéne nézni a biztosítási feltételekben. A légitársaságtól járó kártérítések pl. mindig személyre szólnak és nem foglalásra.
máj. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Sok jót ne várj tőlük, ordítoztam már velük párszor :)
máj. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igazából meglepett, hogy egyáltalán elbírálták és küldték, csak meglepődtem, hogy harmadannyit... Mindegy, legközelebb nem együtt kötjük, hanem minden családtag külön.
máj. 9. 21:18
 6/12 anonim ***** válasza:
Fosta biztosito... fosta auto... fosta bank. En azt hittem, hogy ezeket a szolgaltatasolat legfeljebb maguk a postasok veszik igenybe. 😆
máj. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Miért gondolja azt bárki, hogy a postás ért a biztosításhoz? A levélre raknak bélyeget, de biztosítást biztosítóval kell kötni.

Amúgy külön megkötve drágább lesz a díj.

máj. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én az esetedből azt a következtetést vonnám le, hogy legközelebb egyáltalán nem kötök biztositást.

Egyébként szabad kérdezni, mennyi volt az a bizonyos késés, amit te nem kevésnek tartasz?

máj. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%
Elvileg 3 óránál nagyobb késés esetén fizetnek. Egyszer jártam így. Akkor a biztosító is, meg a légirársaság is fizetett gond nélkül.
máj. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Nagyokos! A Posta az egy cég. Van csomagszállítási üzletága, az MPL. Ők nem foglalkoznak bélyegekkel. És van biztosítójuk is. Nem hordanak ki sem levelet, sem csomagot.
máj. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!