Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Illegális élet?

Illegális élet?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz megélni illegálisan, ugyertem papírok meg zöldkártya nélkül az USA-ban? Miben korlátoz? Házat tudok bérelni? Valaki egyáltalán adna nekem igy munkát?

2021. jan. 16. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Menj inkább Dublinba, most az lesz az új london a vendéglátósoknál.
2021. jan. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Be se jutsz!
2021. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Aban pl korlátoz hogy ha esetleg bejutsz aminek kicsi az esélye akkor utána nem hagyható el az USA-t vagy örökre kihajitanak. Minden mást csinalhatsz de pl teljesen szabályosan kell élned mert bármi történik akár egy szimpla gyorshajtás és elkapnak, akkor meg szintén kihajitanak.
2021. jan. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Bátyám kb 10 éve kiment illegálisan. Voltak ismerősei kinn szóval munkahiánya nem volt. Azóta megvan a zöldkártyája és az állampolgársága is.

Ismerösek nélkül szerintem nehezen boldogulnál, bár kitudja ha talpraesett vagy akkor lehet te is könnyen találsz munkát.

2021. jan. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Anglia és Írország nem nagyon jön be! Nekem az a földrész olyan nyomott depressziósnak tűnik! Az a probléma ismerősöm nem nagyon van kint így hát elég problémásnak tűnik a dolog!

Nem is tudom hogyan szerezhetnék valamilyen segítséget valakitől vagy információt hogy induljak el

2021. jan. 16. 22:08
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Ha vannak kint kapcsolataid akkor minden megoldhato de ha egyedul vagy akkor nagyon nehez.

A mexikoiak ugy csinaljak hogy van egy rokon, barat, nevezzuk Jose-nak. Jose-nak vannak papirjai ezert segit az illegalis baratainak.

Ha kell auto akkor Jose nevere irjak, de persze jogositvany nelkul vezetnek. Jose intez nekik alberletet, ha valamit ala kell irni akkor az o nevere irjak es o irja ala.

SSN nelkul meg az internetet sem tudod bekottetni, nem irjak a nevedre a villanyt, vizet, stb. Kell valaki akinek a nevere ezt megcsinaljak.


Munkat ugy szereznek hogy az epitoiparban a munkasok nagy resze mexikoi, biztos hogy minden mexikoinak van valaki ismerose az epitoiparban es adnak egymasnak munkat.

Ha te kijossz magyarkent egyedul akkor nagy szerencse kell ahoz hogy talalj egy magyart aki felvesz dolgozni es nem b@sz at. Mexikoinak is dolgozhatsz, felvesz de elony ha tudsz spanyolul mert ok nem nagyon tudnak angolul, magyarul meg foleg nem.


Viszont ha egyszer valsag lesz mint ahogy most sok ember elvesztette a munkajat akkor illegaliskent nem kapsz segitseget. En legalis vagyok es kaptunk a felesegemmel nemreg $1200at az allamtol, aki illegalis az nem kap egy pennyt sem.

Tehat az a mexikoi aki feketen szakacs volt, de a munkajat elvesztette az nem kap semmit. Azert hozom ezt fel peldanak mert sok etterem bezart, embereket kuldtek el. Epitoipar biztonsagban volt.


Arra ne alapozz hogy majd valahogy lesz zoldkartyad. Vannak akik kesobb meghazasodtak es lett zoldkartyajuk de vannak akik 20 ev utan dobbentek ra hogy egy vasuk sincs es ha nyugdijba mennenek akkor nem kapnak nyugdijat mert feketen dolgoztak.


Maradjunk annyiban hogy papirokkal is nehez megelni :D Tapasztalat

2021. jan. 17. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 D. Brasco ***** válasza:
79%
Úgy őszintén miben reménykedsz?!Főleg,hogy még csak a kontinenst sem sikerült eltallnod a kérdéseddel kapcsolatban......
2021. jan. 17. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Miért nem tök mindegy, hogy egy brazil favellában fog illegálisan élni vagy Harlemben?
2021. jan. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%
Miért lettem lepontozva?
2021. jan. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Illegális élet = fos, nehéz, szegényes. Röviden.
2021. szept. 25. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!