Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Aki járt Peru magashegyi...

Aki járt Peru magashegyi részein: Volt hegyibetegségetek?

Figyelt kérdés

Nagyon gondolkodom egy perui túrán, de picit félek a hegyibetegség miatt. Elég kellemetlen lenne, ha egy ilyen drága utazáson csak szenvednék.

Az útvonal elvileg úgy van összeállítva, hogy legyen akklimatizáció…

1. nap Lima

2. nap Arequipa

3-4. nap Colca-kanyon

5. nap Cusco

6. nap Ollantaytambo

7-8-9. Sakantay trekking

10. Machu Pichu

11. Maras & Moray


Tapasztalatok?


2021. dec. 31. 19:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
52%

"Nem európai túrákon kell aklimatizálódni,"


Nem akklimatizalodasra javasoltam, hanem arra, hogy tesztelje a szervezetet. Acetazolamidot hanyagolnam, megvan az oka, hogy venykokteles.

2022. jan. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Emberfüggő teljesen, nekem meg sem kottyant az 4000-5000 méter, de van aki mentálisan és testileg is teljesen összetörik. Konkrétan volt megőrülő túratárs akit le kellett szíjjazni.
2022. jan. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
55%
Nem lehet megmondani, hogy kinek lesz és kinek nem. Amikor mi voltunk a csoport felének volt, de lehet kint kapni rá gyógyszert (már nem emlékszem a nevére, ilyen piros bogyó, jó drága, de minden gyógyszertárban árulják) és azt be tudod venni, még mielőtt felértek. Mi is vettünk, de végül én nem vettem be, a feleségem viszont igen. Areuipánál a hágó 4500 m körül van, ott azért jól jön. Meg aztán a hotelek többségében van oxigénpalack, arra sokszor ráécuppannak a túristák érkezéskor. Cusco már nem vészes, oda szerintem nem kell. Viszont a kajával vigyázz, nekem 3 napig volt peruban hígfosásom, és sokan mások is hasonlóan voltak a csoportunkból.
2022. jan. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"Acetazolamidot hanyagolnam, megvan az oka, hogy venykokteles."


Nekem és az aktuális társaságom egyik tagjának se volt tőle semmi baja a féltucatnyi alkalommal, amikor szednünk kellett. Pedig elég sokan jöttünk a vegyészi, klinikai, farmakológiai vonalról, hogy ne csak úgy laikusként dobáljuk tictacként. Ahogy azt sem gondoltam, hogy a nem hegyi vidékről származó helyieknek (országbelieknek) is lett volna bármi problémájuk ezzel.


Az európai, de azon belül főleg a kelet-európai megközelítés a vényköteles szabályozáshoz alapvetően extrém konzervatív és csak a helyi viszonyokra reagál. Nem azért az nálunk, mert károsíthatnád a szervezeted vele orvosi felügyelet nélkül, hanem mert kizárólag zöld hályogra van vizsgálva a használata.

2022. jan. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!