Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Naszut, de hova?

Naszut, de hova?

Figyelt kérdés

Szeptemberben lesz az eskuvonk, decemberre/januarra tervezzuk az utazast.

Rengeteget olvasunk, de nem tudunk dolore jutni.

Amiken gondolkodunk (nem mind del Amerika):


Kuba


Jamaica


Bali


Thaifold


Szeretnenk az adott orszag kulturajat is megismerni es nemcsak egesz allo nap a tengerparton hevereszni (de azt is imadjuk amugy).Szeretunk turazni, inkabb a termeszet altal nyujtott latnivalok/erdekessegek vonzanak bennunket, mint pl. epuletek, muzeumok. Szeretnenk kiprobalni az ottani konyhat.

Olyan orszagba szeretnenk utazni, ahol jol bannak a turistakkal (igen tudom, ez relativ),vendegszeretok.


Nem allunk azert ugy, hogy evente utazgassunk ilyen exotikus helyekre, igy szeretnenk jol donteni, mert par evig tuti nem lesz ra modunk.


Gondoltam hatha akad itt olyan, aki sokat utazik es talan megfordult a

fent emlitett orszagok valamelyikeben.


Illetve az is erdekelne, hogy egy ilyen utazas soran mennyire tamaszkodjunk utazasi irodara? Mi az amit mindenkepp erdemes rajuk bizni, altaluk intezni es mi az amit nem?

A kozos turistacsoportozast/napi korutazasokat semmikepp sem szeretnenk. Ketten akarjuk eldontenu, hogy mikor, hova es mit nezunk meg.


Koszonom annak aki elolvassa es segit!



2022. jan. 20. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

A leírtak alapján egyértelmű, hogy nektek inkább Délkeket-Ázsia lenne a jobb választás. Ott rengeteg természeti csoda van, múzeumok, látnivalók és sok szép tengerpartos rész is akad, szóval mindent megtaláltok, a konyháról és kultúrárál nem is beszélve.

Nem tudom, hogy mennyi időt töltenék ott, de én egy Thaiföld + Kambodzsa útvonalat választanék. Az emberek nagyon barátságosak, persze midnenhol akadnak, akik megpróbálnának lehúzni, de az említett országok meglehetősen olcsóak, a szállás és kaja is bőven a mi áraink alatt vannak (persze ha nem egy bangkoki luxushotelben szálltok meg).

Ha jól tudom Bécsből közvetlen járat megy is Bangkokba, én kihagynám az utazási irodákat és magam szervezném meg, de ha egy kis plusz pénzt nems ajnálsz rá és nincs kedved ezzel foglalkozni, akkor bízd rájuk.

2022. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kubában és Balin jártam ezek közül. Mindkettőt ajánlom. A part Kubában sokkal szebb, de Bali kultúrája, templomai egészen különlegesek. Nekem a karibi konyha sokkal jobban ízlett, az indonéz kevéssé. A vendégekkel mindkét szigeten jól bánnak.
2022. jan. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A felsorolt négy egyik sem Dél-Amerika. Kuba és Jamaica is Közép-Amerika.

Ismerősöm volt Kolumbiában nászúton, na az kalandos egy hely.

Szerintem Jamaica és Kuba is jóval izgalmasabb, mint Bali vagy Thaiföld. Viszont Jamaica és Kuba is alapvetően szegény. Sok a nyomornegyed, folyton kérdegetnek, zaklatják a turistákat, rád akarnak sózni mindent, rossz a közbiztonság és sok a drogos. Kubában szocializmus van, ami azt jelenti, hogy a hiánygazdaság egy létező fogalom.

Ha ezek zavarnak, akkor inkább a másik kettőt javaslom.

2022. jan. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szóval. Voltam mind a négy helyen.


A leírás alapján Jamaica teljesen kiesik, ha nem csak Montego Bay-nél akartok hemperegni a homokban, hanem látni is valamit az országból, akkor komoly utazási rutin nélkül nem küldenélek oda titeket. Én megjártam ezt-azt, de Jamaica belseje azért elég kemény tud lenni, ha nem voltatok sok hasonló helyen, akkor hagyjátok.


Kuba izgalmas, elég biztonságos, érdemes azért tudni valamennyire spanyolul, hogy könnyebben menjen a dolog. Két megoldás van: irodák által szervezett dögunalom vagy egy kicsit macerás, de végtelenül megérős egyéni. El lehet menni Varaderoba dagonyázni, pár napot mindenképp javasolnék is, de ezerszer izgalmasabb családoknál lakni meg helyi kisbuszokkal bejárni az országot. Ha az utóbbihoz is éreztek erőt, akkor jó opció, viszont ha mégis előbbre hoznátok az utat decembernél, akkor a hurrikánszezonra vigyázzatok. Én egyszer szívtam meg összesen, de nem kimondottan vicces.


Bali nem a szívem csücske. Indonézia a világ egyik legérdekesebb országa és mindenki csak eddig a turistagettóig megy. Félreéetés ne essék, szép hely, de a világon semmi köze nincs a valósághoz. Egymást érő vegán mittomén helyek meg pizzériák, a helyiek meg alig látszanak ki az ausztrál szörfösök közül. Ezerszer inkább Jáva vagy például Komodó, ha sok időtök van, akkor meg az ország keleti része, ott vannak a menő dolgok.


Thaifölddel semmi gond nem lenne, ha nem lepné el évtizedek óta a huszonéves gap yearező siserehad meg az undormány szexturisták. Ettől függetlenül inkább csak bemelegítés a térségbe, plusz tényleg minden négyzetcentiméterre jut valami holisztikus gyógyításról pofázó szétgombázott 22 éves kaliforniai lány, ami nagyjából 5 percig szórakoztató. Bangkok király, a szigetek szépek, az északi rész azért nyugisabb, ha emellett döntötök, akkor pár nap Chiang Mait meg Chiang Rait jó szívvel tudnék ajánlani.


Két másik dolgot javasolnék helyettük, egyikhez sem kell iroda egyáltalán és biztonságosak. Mexikó Yucatán-félszigeti részét, illetve Dél-Vietnámot. Előbbit főleg akkor, ha nagyon fontos preferencia a kiemelkedő tengerpart, utóbbit meg akkor, ha például izgalmas lehet a Mekong deltavidéke. Mindkét ország konyhája a világ legjobbjai között van, könnyű utazni, bármikor tudtok tervet változtatni és a pénztárcának sem durván megerőltetőek (kivéve Mexikó kimondottan ostoba amerikaiakra specializált részén).


Az irodákat hagyjátok a fenébe, az egész annyiból áll, hogy olvasgattok neten, kitaláljátok, hogy mikor mit akartok, vesztek repjegyet meg foglaltok szállást és kész is. Egzotikusabb helyekre különösen irgalmatlan felárral szoktak menni, egy 400-ból röhögve kihozható Vietnámért elkérnek 800-at, kapni meg annyit kapsz, hogy egy idegenvezető rángat jobbra-balra. Tényleg könnyű ilyesmit szervezni, legutóbb Irakot oldottam meg egyedül, nyilván azt elsőre nem ajánlom, de a délkelet-ázsiai meg karibi országok javarészt könnyűek. Nagyjából Mianmar, Jamaica meg Trinidad a kivételek.

2022. jan. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Itt mindenki próbált segíteni de ne feledd, hogy itt a többség több nyelven is beszélő gyakorlott és rutinos utazó. Az esetlegesen felmerülő váratlan problémákat a rutinos utazók könnyedén megoldják, de könnyen lehet, hogy nektek ezek esetleg megoldhatatlan feladatok lesznek.

Egy nászútnak a gondtalan kikapcsolódásról kellene szólnia, nem pedig a napi újabbnál újabb problémák megoldásáról.

Szóval, ha nem vagy gyakorlott utazó akkor egy egyszerűbb utazást válasszatok.

2022. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek aki irt. #4 koszonom a reszletes kifejtest!

#5 Ertem, hogy mire gondolsz, dehat a rutinos utazok sem voltak mindig rutinosak. Eddig csak Europaban voltunk, de sok orszagot bejartunk. Mivel naszutrol van szo, szeretnenk ha tenyleg kulonleges lenne.

Mindketten felsofokon beszeljuk az angol nyelvet, ez mellett kozep szinten beszelem a nemetet es a spanyolt. A nyelv nem okoz problemat.

Olyan 1,6 millio ftunk van az utazasra, ebbol kell megoldani mindent.

En Jamaicara mentem volna szivesen, de kozben olvastam, hogy az ottani orszagok kozul a legdragabb. Plane ha az ember latni is akar ezt azt, a transzportokert elvileg sok penzt elkernek.

2022. jan. 20. 23:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A négyes válaszoló vagyok. Azt is vegyétek mindenképpen figyelembe, hogy Délkelet-Ázsia kategóriákkal komolyabban veszi a lezárásokat, mint a latin-amerikaiak. Mexikóba vagy Kolumbiába gyakorlatilag biztosan el fogtok tudni jutni, míg mondjuk Indonézia vagy Thaiföld simán kérhet 7-10 nap karantént, ha egyáltalán beenged.


1.6 millió forint amúgy rengeteg, repjeggyel együtt is kényelmesen elég legalább három hét minőségi időtöltésre kettőtöknek, ha nem feltétlenül a legdrágább szállásokat akarjátok megcélozni. Aminek amúgy túl sok értelme nincs, minek menne az ember a világ legszebb tengerpartjaihoz, ha aztán egy medence partján tölti az idő felét. Legyen pár nap klasszikus nászutas kényeztetés valami menő helyen, utána meg uccu, fejlődő országokban úgyis a valóság különbözősége az izgi.

2022. jan. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én annyi helyen nem jártam ugyan, mint a 4-es (akinek külön köszönet a részletes kifejtésért, legszívesebben már most indulnék valamelyik országba), de azt megtapasztaltam, hogy akkor tudja az ember igazán értékelni egy adott ország kultúráját, ha már előtte rendesen utánaolvasott. Szerintem mélyüljetek el valamennyire az adott kultúrákban, és úgyis körvonalazódni fog, melyik érdekel legjobban.
2022. jan. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenkinek a valaszt.

#4-es neked kulonosen. Nagyon orultem, hogy ilyen szepen, reszletesen kifejtetted a tapasztalataidat!

Ami a szallast illeti, nekunk csak az a fontos, hogy legyen egy biztonsagos hely, ahol nyugovora terhetunk. Szeretnenk minel tobbet latni, uj elmenyekre szert tenni.


#4-es! Egy kerdes, ha lehet. Mivel sokat utaztal, volt valaha reszed dzsungel turaban? Nekem ez eletem egyik legnagyobb alma (mielott az emberiseg mindent kiirtana :/), hogy reszt vehessek egy ilyen turan.

Tudom, hogy egy utazasba nem ferhet bele minden: homok, tenger,palmafak,fovaros, dzsungel, kanyon stb, mert ezekhez sokat kell utazni.


Ami pedig szinten tervben van (ugy az elkovetkezo tiz evben) az Tibet! Sokat olvastam rola es szerintem egy nagyon kulonleges hely..

2022. jan. 22. 04:20
 10/10 anonim ***** válasza:
43%

2-es vagyok.

Javasolhatok még egy helyet? Seychelles. Ha nem ragaszkodtok valami drága resorthoz, nagyon jó áron lehet zimmerferiket is találni. Mi is ilyenben voltunk. A Beau Vallonon számtalan kis B&B szálláshely van, megfizethető áron. Mahé szigete a helyi busszal (!) bejártható, olcsó a buszjegy, tiszta, kulturált. A szigeten van egy teafarm és üzem, fölötte pedig egy fantasztikus fahéjerdő. Igazi dzsungel, fantasztikus kilátással a csúcson, ingyen. Jelzett túraútvonal van, nagyon élveztük. A szigeten (és a környezőeken is) van látnivaló bőven, gyönyörű part, dzsungel egyaránt.

2022. jan. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!