Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Ki szeretnék menni Amerikába!...

Ki szeretnék menni Amerikába! Mi a véleményetek amerikáról?

Figyelt kérdés
13 vagyok és amikor leérettségizek ott szeretnék tovább tanulni.már első óta angolt tanulok plusz még itthon is angolokkal beszélgetek a neten és anyunak is mondta már azt mondta hogyha jól tanulok akkor hajrá csak ne tervezgessek annyira előre.
2010. szept. 14. 07:14
 1/9 anonim válasza:

Ha szeretnéd próbáld meg, régen még én is hittem az amerikai álomban de annyira nem jó ott. Távol vagy nagyon, az egészségrendszer pocsék, bevándorlóként a legrosszabb helyen kell laknod. Ahol a fegyveres össze csapások se ritkák. És nagyon nehéz kitörni. Bár ha egyetemre oda akarsz menni talán nem ennyire sötét a jövőd. Minden esetre én már kiábrándultam az amerikai álomból.

Ha ki akarsz menni minden képen ösztön díjat kell szerezned és nagyon sok pénzt össze kell szednie a családodnak ahhoz hogy el tudj indulni az első évben. Zöld kártyát nem hiszem hogy fogsz kapni, azt nem tudom hogy lehet szerezni házasságon kivül.

2010. szept. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha jól tanulsz és felvesznek onnantól már csak pénz kérdése a dolog, ha meg elvégzel ott egy jobb egyetemet -jobb egyetemek között is vannak kevésbé drágál- akkor utána valahol biztos hogy kapsz rendes munkát.

Rossz helyen bevándorlóként esetleg akkor kellene élned, ha csak úgy kimennél mosogatni, akkor persze hogy nem találnál normális helyen lakást, de egy ottani diplomával azért nem ilyen gáz a helyzet.

Az amerikai álommal meg szerintem tök fölösleges mindig jönni, ugyanolyan ország mint a többi, ha franciaországba szeretne kimenni, senki nem jönne francia álommal...de mindegy:)

Szurkolok neked, én jövőre érettségizem, és utána szeretnék kimenni, szintén egyetemre. :)

2010. szept. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Messze van nagyon. Én is kiváncsi lennék rá, de nekem konkrétan fontos lenne, hogy egy évben többször is lássam a szüleimet és a barátaimat és onnan nagyon drága a repülôjegy. Én Angliában élek és egy itteni ismerôsöm nem szeret itt lenni, ezért kimegy Amcsiba ebben a hónapban körülnézni 1 hónapra, vannak ott élô barátai, ô konrkétan Floridába megy. Ha még itthon leszel, megírom mi a véleménye. Azt viszont tudom, hogy a diszkrimináció erôsebben jelen van, mint Angliában, pedig itt én is érzem. Ez pedig a munkavállalásnál gondot jelenthet.
2010. szept. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Minden országban előfordulnak "fergeteges összecsapások" még nálunk is .


Most érted, jelenleg kb mindenhol jobb mint itthon. Én azt mondom hogy ha kiszeretnél menni majd , akkor menj ki , nem egész Amerikában az ellenségeskedés megy, van nagyon sok nyugodt hely is.

2010. szept. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én nem mennék: igazságtalan és drága egészségügy, európai viszonylatban kevés szabi, fizetések sem annyira jók, persze attól függ, hogy mit dolgozol, de nagy átlagban beszélek, plusz túl messze van. Ja, meg az emberek sötétek. Több ismerősöm élt kint, senki sem maradt, mert annyira pocsék volt.
2010. szept. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nekem sok ismerősöm él kint és azt mondják sokkal jobb mint magyarországon
2010. szept. 26. 21:13
 7/9 anonim válasza:

Angliában, meg Németországban is jobb, mint Magyarországon... Ezen kívül az az angol, amit te a suliban tanulsz nem nagyon lesz elegendő ahhoz, hogy te Amerikában egyetemista legyél, kell hozzá 1-2 hónap, mire hozzászoksz a beszédstílusokhoz (mert ugye nálunk a britféle angolt nyomatják). Viszont ha egyszer beindulsz, hozzászoksz, onnantól nagyon jó lesz! Mindenképpen érdemes elgondolkozni rajta, mert ha nem is egyből mész tanulni (pl. jövőre meglátogatod az ismerősöket a nyári szünetben mondjuk 1 hónapra), hanem csak ismerkedni az országgal, akkor megéri.


Remélem segíthettem neked, sok szerencsét kívánok a továbbiakban!

2010. okt. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mondjuk azt, amit az ismerősöktől hallasz oszd el legalább kettővel! Nem egy ismerősöm játssza az eszét, mikor hazalátogat Magyarországra, itt meg egyik napról a másikra él és semmit nem tud felmutatni. Arról már nem is beszélek, ha bármi történne velük, akkor se egészségbiztosításuk, se semmi. Szóval óvatosan a külföldön élő barátokkal. Sok dolog jobb külföldön, de nagyon sok meg Magyarországon, az USA-ról én sok jót még nem hallottam.
2010. okt. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,én mindennap gondolkodok ezen már hosszú hónapok óta és én még mindig itt tartok tanulom az angolt és egyszer ki szeretnék menni!remélem sikerül. ismerősökről annyit hogy ők már 10 15 éve kint élnek tehát van biztosítások meg minden rendben velük
2010. okt. 15. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!