Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » A mexikói kartellek, drogbandá...

A mexikói kartellek, drogbandák a külföldi turistákra is veszélyt jelentenek?

Figyelt kérdés

2023. aug. 10. 09:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom, kijelölt úton mentetek. Én arra céloztam, hogy ha az erdőben kóboroltok és drogültetvényt találtok, azt valószínűleg senkinek sem mondhatnátok el."


Erre rendkívül elenyésző az esély, ha van is valahol ilyen ültetvény, azt ennyire könnyen nem találnád meg, még kevésbé botlanál bele. Arra nagyobb az esély, hogy Chiapas államban belefutsz egy zapatista közösségbe, de bántani nem fognak, csak legfeljebb megkérnek, hogy menj valamerre másfele.

2023. aug. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Meton ***** válasza:
100%
Persze, az ilyen helyeket elrejtik, nem csak a turisták, hanem a konkurencia elől is. Én csak dokumentum filmeket láttam, és a riporternő elmondta, hogy azért aki túl sokat tud, azt azért el szokták tüntetni. Egyébként a sorozatot tudom ajánlani annak, akit érdekel. Magyarul megy, a Disney+-on meg lehet találni. A riporternő nagyon bátor, viszont betartja a szigorú szabályokat. Aki droggal foglalkozik, az meg szeret dicsekedni vele és a dokumentumfilmen keresztül büntetlenül teheti. Izgalmas, hogy mennyire más minden, mint amit a médiában bemutatnak. Bármennyire tiltott cucc a drog, az államnak mégis az egyik fő bevételi forrása.
2023. aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
12:20: szoktam is mondani a Latin-Amerikát nem ismerő ismerőseimnek, hogy az ottani valóság sokszor egészen más (általában sokkal bonyolultabb), mint ahogy a hatásvadász média bemutatja :)
2023. aug. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!