Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Mexikói nyaralás, melyiket...

Mexikói nyaralás, melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

December közepén megyünk 7 éjszakára Mexikóba, de nem tudom melyiket válasszam:

Playa del carmen, cancun, riviera maya vagy puerto aventuras???

Ha valaki volt már Mexikóban, segítsen! Elég sok kérdésem lenne még! :)

Köszönöm előre is!!!


2010. nov. 18. 21:02
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Én a "Hotel Barcelo Riviera Maya" nevű komplexumban szálltam meg. Szavakkal leírhatatlan. Cancunban száltunk le és onnan fél óra taxival. Playa del carmen-ben van egy olyan hely, mint nálunk Budapesten a Váci utca. Oda mi vásárolni mentünk. Tettem fel a youtube-ra pár képet. Nézd meg: http://www.youtube.com/watch?v=Yx-F6qd5Y3w
2010. nov. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%

Jöhetnek a kérdéseid. Legalább felidézem újra. Úgy volt, hogy nem megyek, mert félek a repüléstől, de rábeszéltek.

Szerencsére.

2010. nov. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm szépen a válaszodat! Végülis úgy döntöttünk, hogy január közepén fogunk menni, és két hétre. 1 hét kevés lenne Mexikóból. :) Nagyon jók a képek, Ti milyen hónapban voltatok, hogy ilyen "kevesen" voltak? Utazási irodával mentetek? Autó/motorbérlésről tudsz valamit? Pesot hol váltottatok kint? Rosszullét/hasmenés volt? Jaj basszus, annyira izgulok, most kezdem a spanyoltanulást!
2010. nov. 21. 19:41
 4/15 anonim válasza:
100%

NA akkor elkezdem az elején.

A barátnőm a Cib bankban dolgozik és kapott egy jutalom utat Mexikóba két személyre.

Rajta kívűl még vagy 600 dolgozó, de nem csak Magyarországról. Szóval mentünk vagy két géppel. Március eljén mentünk, akkor nálunk 0 fok körül volt, éjszaka mínusz is volt.

Ott dög meleg. :) Kora reggel +28 C fok.

Ahol mi voltunk, azt ne úgy képzeld el, hogy volt egy szálloda és onnan mentünk valami szabadstrandra. Hanem ez a terület akkora volt mint egy magyar kisváros.

Volt egy kapu, amin bementünk recepcióval meg mindennel, és utána bent minden kaja pia ingyen volt. Ez egy óriási zárt terület volt saját tenger parttal, vagy 10 étteremmel, medencékkel, teniszpályákkal, stb.

Minden szállodai szoba foglalt volt, vagyis teltház volt, de azért nem tűnik föl, hogy sokan vannak, mert nagy a terület. Ráadásul a képek jelentős részét korán reggel fényképeztem.

Mi taxival mentünk, ha mentünk valahová, de ott is bőven jól éreztem magam, ahol voltam. Egy srác viszont bérelt autót, szóval van rá lehetőség.

De nagyon óvatosan, mert érdekes helyeken vannak a fekvőrendőrök. Főút, mész 100-zal és egy fekvő rendőr, és már repülsz is.

Mi itthon váltottunk dollárt, így a pesoról semmit nem tudok. A dollár és a peso is fizetőezköz Mexikóban.

Rosszullét, hasmenés nem volt, nem is tudok róla, hogy más rosszul lett volna bármitől. Mivel ahol voltunk egy 5 csillagos szálloda, így nagyon odafigyelnek a higéniára. A világ egyik legkedveltebb üdülőhelye.

Annyi, hogy mi vizet csak palackozottat ittunk, de más óvintézkedést nem tettünk.

Ha nehezen megy a spanyol tanulás, no para, mindenki beszél angolul. Amikor megérkeztek Mexikóba, a reptéren úgy kell átmenni az ellenőrző kapun, hogy meg kell nyomni egy gombot.

Kigyullad egy lámpa vagy zölden, vagy pirosan. Ha zöld, átmehetsz, ha piros, szétszedik minden csomagod.

Mi zöldet nyomtunk. :)

Melyik országban szálltok át a tengerentúli járatra?

Mi Milánóban szálltunk át. Onnan még több mint 11 óra volt a repülőút.

Ha van még kérdés, jöhet. Egyébként meg várom, hogy beszámolj, milyen volt az út. És légyszi valahogy küldj majd képeket. Nagyon hiányzik Mexikó.

Sajnos mi saját pénzből nem tudunk eljutni oda, szóval nagy mákunk volt azzal az úttal.

2010. nov. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Szia! Jajjj olyan jókat írtál, annyira várom már! :) Ha mi is megszervezett (magyar utazási iroda által) útra mennénk, nekünk sem futná rá. Ahogy nézegettem, itthonról a legolcsóbb utak is illetékkel együtt 500ezertől kezdődnek(9éjszaka) Mi a neckermann német partnerével megyünk, last minute útra. Sokkal-sokkal olcsóbb!!! Düsseldorfból megy a gép Cancunba, mi először decemberre néztük, de akkor nem lett volna annyi szabadidőnk, így januárban megyünk 14 éjszakára. Szóval indulás Düsseldorfból, 14 éj Cancunban, 4+os szállodában, all inclusive, repjegy, illetékkel,transzfer mindennel együtt: 1450euro/fő!!! Ehez hozzájön a Budapest-Düsseldorf repülőút, oda-vissza 40ezer. 435ezer/fő-re jön ki mindenestől. (Ezt decemberre néztük, lehet januárban még olcsóbb lesz)

Köszönöm a rengeteg információt, mindenképpen tartok majd beszámolót!!!

2010. nov. 22. 16:36
 6/15 anonim válasza:
de azért arra is odakell figyelni, hogy bizony mexikóban elég könnyen megölnek. Elég sok hullát látni arra felé az utcákon, a rablásnak nagy hagyománya van.
2010. nov. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

én is december közepén megyek :

Playa del carmen maya bich clubb

Mexico (Hátha összefutunk)

Azt mondják nem olyan szép kankunban a tengerpart!!

2010. nov. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Viszont tényleg nagyon kell vigyézni évente 80.000 ember tünik el azon a részen...
2010. nov. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Ha nem veszed rossz néven mennyibe kerül egy ilyen utazás össz.?
2010. dec. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A maya kultúra emlékei miatt mindenképpen Cancún, de gyorsan hozzá kell tegyem, hogy a szervezett túrákon itt sem lehet igazán megismerni ezt a világot. Quintana Roo szép és varázslatos hely -egy kicsit olyan, mint Florida.

Azt se feledd, hogy Cancún egy üdülőváros, és ha érdekel a maya hagyaték, akkor inkább a vidéket járva ismerd meg az államot, hiszen ez az a hely, ahol a legtovább maradtak fenn onálló maya közösségek, és az állam lakossága zömében még mindig e-népcsoport tagja.

2010. dec. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!